جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض المنت ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی یکی از ابزارآلات مدرن و پیشرفته ایست که امروزه، انقلابی عظیم در صنعت تولید لوازم خانگی ایجاد کرده است. کمپانی ال جی نیز از این قافله عقب نمانده و با طراحی ماشین های مدرن و حرفه ای یکی از برندهای مطرح در تولید ظرفشویی های به روز شده است.  در این میان نحوه ی تعمير ماشين ظرفشويي ال جی به علت پر مصرف بودن آن در مصارف خانگي و همچنين در هتل هاي عظیم از اهميت بسزايي برخوردار است. اگر ماشين ظرفشويي به درستي کار نکند و تنها قسمت کوچکی از سیستم داخلیش با اختلال روبه رو شود، می تواند باعث خلل در سایر قسمت ها شده و حتی از کارافتادگی کلی دستگاه را نیز به بار آورد. المنت یکی از قطعات موجود در تمامی ماشین های ظرفشویی است. شکل ظاهری این قطعه معمولا در تمامی مدل ها و برندهای گوناگون یکسان است.

در ساختار کلی المنت های ظرفشویی آن چه که تغییر می یابد، توان المنت است که براساس قدرت هر ماشین تعیین می شود. همانگونه که می‌دانید وظیفه ی این قطعه در گرم کردن آب ورودی به ماشین خلاصه می گردد. از این رو در صورت خرابی المنت، دستگاه دیگر قادر به تأمین آب گرم مورد نیاز جهت شستشوی ظروف نخواهد بود و از عملکرد اصلی خود دور می ماند. در اکثر مواقع تعمیر المنت قابل انجام نبوده و فرآیند تعویض المنت ظرفشویی ال جی برای بازیابی کیفیت کارکرد سیستم ظرفشویی ضروریست. در این راستا نمایندگی تعمیرات ظرفشویی ال جی به یاری کاربران شتافته و با تعویض المنت براساس پارامترهای استاندارد، ظرفشویی های ال جی را در بالاترین سطح کیفی ممکن بازیابی می نماید.

تعویض المنت ظرفشویی ال جی

مراحل تعویض المنت ظرفشویی ال جی

اصلی ترین نشانه ی خرابی المنت ظرفشویی، تمیز نشدن ظرف ها پس از کارکرد طولانی ماشین است. در چنین حالتی همان طور که گفته شد، کمک گرفتن از تعمیرکاران ماهر مراکز تعمیراتی معتبر حائز اهمیت است. اگر به هر دلیلی مراجعه به مراکز تعمیراتی برایتان مقدور نیست، می توانید با مراحل ارائه شده در این بخش به تعویض المنت ظرفشویی ال جی بپردازید.

در وهله نخست نیاز است تا ابزار این کار را تهیه نمایید. ابزار مورد نیاز جهت انجام فرآیند تعویض المنت ظرفشویی LG  عبارتند از: المنت هیتر نو، پیچ گوشتی، انبردست و حوله یا پارچه ی ضخیم. پس از تهیه این ابزار، دوشاخه ماشین ظرفشویی را از برق بکشید و شیلنگ آب را جدا کرده و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1. ماشین ظرفشویی ال جی را به پشت قرار دهید

از آنجا که المنت ظرفشویی ال جی معمولاً در پایین دستگاه تعبیه شده است، می‌بایست ماشین را به شکلی قرار دهید که دسترسی به قسمت پایینی آن آسان باشد. جهت پیشگیری از وارد شدن ضربه به دستگاه توصیه می‌شود که مابین ماشین و کف زمین، حوله یا پارچه‌ای نسبتاً ضخیم قرار داده شود.

2. صفحه زیرین ماشین ظرفشویی ال جی را خارج کنید

جهت دسترسی به المنت ظرفشویی ال جی، لازم است صفحه ی زیرین دستگاه را خارج کنید. برای این کار چهار پیچ به اضافه دو پایه را باز کنید. تعداد و شیوه ی قرارگرفتن پیچ ها بستگی به مدل ماشین ظرفشویی دارد.

3. سنسور آنتی فلود ظرفشویی ال جی را بیرون آورید

در اکثر ماشین‌های ظرفشویی یک سنسور آنتی فلود در قسمت پایینی سیستم وجود دارد. برای خارج کردن این سنسور باید پیچ ها و یا سیم‌های آن را باز نمایید. توصیه می‌شود قبل از خارج کردن اتصالات، عکسی از آن ها تهیه کنید تا پس از اتمام کار، مشکلی در بستن مجدد آنتی فلود نداشته باشید.

این مقاله را از دست ندهید: آموزش شستن میوه در ظرفشویی

4. پمپ و المنت ظرفشویی ال جی را خارج کنید

در این بخش احتمالاً المنت ظرفشویی ال جی را که در زیر پمپ قرار گرفته است به راحتی دیده می شود. جهت دسترسی به المنت، پمپ را خارج کنید و سپس سه اتصال برقی مرتبط با المنت را بیرون بکشید.

5. المنت ظرفشویی ال جی را تعویض کنید

با استفاده از انبردست المنت را از لوله ها جدا کرده و المنت هیتر جدید را جا دهید. جهت محکم کردن شیلنگ‌ها به هیتر از بست فلزی استفاده کنید. بست ‌ها را دور شیلنگ‌ها قرار دهید و شیلنگ‌ها را به هیتر وصل نمایید و با پیچ‌گوشتی محکم کنید. توجه کنید که اتصالات به اندازه کافی محکم شوند. سپس  اتصالات الکتریکی قطعات و سنسورهایی را که در مراحل قبل باز کرده بودید را مطابق عکس های گرفته شده، وصل نمایید.

6. کارکرد ظرفشویی ال جی را تست کنید

توصیه می شود پس از انجام فرآیند تعویض المنت ظرفشویی ال جی و  برقراری منبع آب و برق دستگاه، کارکرد ظرفشویی را تست نمایید. چنانچه هر گونه صدای نابه هنجاری از دستگاه شنیده شد و یا ناکارآمدی خاصی در روند اصلی عملکرد ماشین ظرفشویی مشاهده کردید به سرعت سیستم را خاموش کرده و با کارشناسان واحد های تعمیراتی معتبر تماس حاصل فرمایید. مطلب چرا ماشین ظرفشویی ال جی صدا می دهد؟ را بخوانید.

فیلم آموزشی تعویض المنت ظرفشویی ال جی

مهم ترین بخش تعویض المنت ظرفشویی ال جی مرتبط با نحوه ی بستن دوباره ی اجزا و اتصالات مختلف ظرفشویی می باشد. در این راستا ممکن است کاربران عادی با فراموش کردن نحوه ی آرایش پیچ ها و سیم های داخلی موجب پیدایش اختلالات جدی در سیستم کاری ظرفشویی ال جی شده و کارایی کلی دستگاه را مختل سازند.

همان طور که اشاره شد گرفتن عکس پیش از گشودن اتصالات ماشین می تواند چاره ساز باشد. در این قسمت با ارائه ی فیلم آموزشی تعویض المنت ظرفشویی ال جی نیز نحوه ی باز و بسته کردن صحیح اتصالات ظرفشویی ال جی را در راستای پروسه ی جایگزینی المنت معیوب با نمونه ی جدید شرح می دهیم.

این مطلب را از قلم نیندازید: باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

نمایندگی تعمیرات ال جی

تخصص بالا و کیفیت بی نظیر، دو عنصر جدانشدنی از سیستم کاری نمایندگی تعمیرات ال جی است. این مرکز در راستای تعمیر، ترمیم و بازیابی انواع محصولات ساخت شرکت ال جی فعالیت حرفه ای دارد. خدمات تخصصی واحد تعمیرات نمایندگی رسمی ال جی دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و به کلیه ی دستگاه‌های کمپانی با کیفیت ال جی اختصاص می یابد. خاطرنشان می نماییم که ارائه ی تجربه ی استفاده از کارکرد صحیح محصولات LG، هدف اصلی ماست که با دانش به روز کارشناسان و تعمیرکاران ماهر ضمن استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته شکل می گیرد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید