جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض پنل تلویزیون ال جی

کاربران معمولاً زمانی تصمیم به تعویض پنل تلویزیون می‌گیرند که امکان تعمیر پنل به هر دلیل منتفی شده باشد. به عبارتی دیگر، گاه شدت آسیب وارد شده به تلویزیون، به قدری بالاست که امکان تعمیر تلویزیون وجود ندارد و اشکال پیش آمده تنها با تعویض پنل میسر می‌گردد. شکستگی پنل (که در اثر ضربه، افتادن و موارد مشابه ایجاد می شود)، آبخوردگی بیش از اندازه پنل تلویزیون (که به دلیل نفوذ مایعات رسانا به داخل تلویزیون اتفاق می‌افتد و در نهایت منجر به آسیب فلت‌های انتقال‌دهنده تصویر می‌شود)، خرابی در تصویر (ایرادهایی مثل خطوط عمودی و یا پیکسل سوختگی که در اثر کارکرد و استهلاک دستگاه ایجاد می شود) و … بخشی از اشکالاتی است که در پنل تلویزیون ایجاد می‌شود و تعمیر یا تعویض پنل تلویزیون ال جی را ضروری می سازند.

دلایل خرابی پنل تلویزیون و راه های جلوگیری از آن

پنل، نمایشگر اصلی تلویزیون است و عوامل مختلفی ممکن است باعث خرابی آن شوند. آبخوردگی پنل یکی از مهم ترین دلایل خرابی این قطعه است و به شدت به آن آسیب می رساند. آبخوردگی زمانی اتفاق می افتد که مایع پاک کننده نمایشگر را به صورت مستقیم روی شیشه اسپری کنید. در این شرایط رطوبت وارد پنل شده و از طریق اتصالات فلت، به آنها آسیب می رساند. در نتیجه به مرور پنل دچار مشکل شده و گاها از کار می افتد.

برای جلوگیری از این مورد، باید مایع را روی یک دستمال نرم بدون پرز اسپری کرده و سپس دستمال را روی سطح نمایشگر بکشید. دلیل دیگر خرابی پنل تلویزیون، ضربه خوردن است. بسیاری از موارد تعمیر و تعویض پنل تلویزیون در نمایندگی ال جی، مربوط به شکستن این قطعه به دلیل جابجایی نادرست و ضربه خوردن تلویزیون هستند. بنابراین مراقب این مورد باشید. استفاده نادرست از تلویزیون هم می تواند به پنل آسیب برساند. بهتر است که تلویزیون ساعات زیادی روشن نباشد و در معرض گرد و خاک و تابش مستقیم نور آفتاب و … نصب نشود.

نشانه های خرابی پنل ال سی دی و ال ای دی ال جی

علائم خرابی پنل در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، تقریبا مشابه هستند. صدا داشتن و تصویر نداشتن تلویزیون، نشان می دهد که بک لایت، یکی از اجزای پنل، درست کار نمی کند. وجود خطوط عمودی یا افقی در تصویر هم نشانه دیگری است که به شما هشدار می دهد زمان تعمیر پنل تلویزیون ال جی فرا رسیده است.

علت تیره شدن بخشی از تصویر هم معمولا خرابی پنل است. همچنین اگر دیدید یک خط تازه و غیر عادی در تصویر ایجاد شده است، به خرابی پنل شک کنید. حتی وجود نقاط نورانی روی صفحه نمایش هم می تواند ناشی از خرابی و آسیب دیدگی پنل باشد. گاهی وقتی پنل درست  کار نمی کند، تصاویر در تلویزیون به صورت دوتایی نشان داده می شوند. وجود نویز در تصویر یا قطع و وصل شدن تصویر هم ممکن است ریشه در خرابی پنل داشته باشد.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

آیا امان تعمیر پنل تلویزیون ال جی وجود دارد؟ به طور کلی شانس تعمیر این قطعه پایین است و تعویض پنل تلویزیون، بیشتر بین تعمیرکاران رواج دارد. با این حال در برخی شرایط می توان پنل را ترمیم کرد. اما همه چیز بستگی به شدت خرابی پنل و اجزای آن دارد. اگر پنل کاملا شکسته باشد یا فلت ها سوخته باشند، نمی توان این قطعه را ترمیم کرد. اما اگر آسیب دیدگی شدید نباشد، مثلا فلت ها آسیب جزئی دیده باشند، می توان پنل را تعمیر کرده و از هزینه بالای تعویض آن جلوگیری نمود. تشخیص این مسئله که آیا امکان تعمیر پنل تلویزیون lg وجود دارد یا نه، تنها از عهده تعمیرکارانی بر می آید که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی دارند.

تعویض پنل تلویزیون ال جی

چه موقع اقدام به تعویض پنل تلویزیون lg کنیم؟

پیکسل سوختگی

سوختن پیکسل ها و خرابی آنها جزو مشکلاتی است که احتمال تعویض پنل تلویزیون را افزایش می دهد. البته گاهی پیکسل های معیوب قابل ترمیم هستند و لزوما نیاز به تعویض آنها نیست. در صورت سوختن یا خرابی پیکسل ها، اطلاعاتی که باید به‌ وسیله فلت های پنل پردازش شوند، قطع شده و پیکسل‌های آن خط تصویری، درست کار نمی‌ کنند یا می سوزند. در نتیجه آی سی پردازشگر که روی فلت قرار دارد نیز قطع شده و گرافیت اتصال در روی شیشه پنل نیز قطع می شود. در چنین حالتی، اولویت با ترمیم پیکسل است؛ اما معمولا مشکل جدی بوده و نیاز به تعویض پنل تلویزیون ال جی خواهد بود.

این مقاله را از دست ندهید: علت خرابی پنل تلویزیون ال جی چیست؟

خرابی بک لایت

گاهی تعویض پنل تلویزیون ال جی و دیگر برندها، به دلیل خرابی بک لایت انجام می شود. بک لایت جزئی از پنل است که اگر ایراد داشته باشد، مانع از تامین نور مورد نیاز برای نمایش تصاویر می شود. این قطعه در تلویزیون های ال سی دی، دارای چندین لامپ فلورسنت است و در تلویزیون های LED هم از لامپ های ال ای دی تشکیل شده است. اگر در نحوه ی برخورد TFT ها به صفحه ‌نمایش مشکلی ایجاد شود، عملکرد بک لایت به شدت مختل شده و به دنبال آن، تصویر تاریک یا کم نور می شود. بهترین کار برای حل مشکل در این شرایط، تعویض پنل است.

خرابی Liquid

در صورت خرابی و از کار افتادن لیکوئید هم راهی جز تعویض پنل تلویزیون ال جی وجود ندارد. Liquid اولین لایه پنل است که تصویر در آن شکل می گیرد و ارتباط مستقیم با رنگ تصاویر دارد. خرابی این قطعه، مشکلاتی را در روند کاری تلویزیون و کیفیت نمایش تصاویر ایجاد می کند. اما لیکوئید قابل ترمیم نبوده و تنها راه موجود، تعویض پنل است.

آب خوردگی پنل

منظور از آب خوردگی پنل تلویزیون این است که مایع از قسمت پایین پنل وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل‌ کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل، باعث اتصال پین‌ های مختلف این فلت ها به هم می ‌شود. در این صورت جرقه هایی در مدار ایجاد می شوند که در نهایت، فلت ها را می سوزانند. در این شرایط، راهی جز تعویض پنل تلویزیون ال جی وجود نداشته و حتما باید این قطعه را تعویض کرد.

پیش از تعویض پنل تلویزیون نکات زیر را در نظر داشته باشید

تعویض پنل تلویزیون ال جی تنها در شرایطی توصیه می‌شود که زمینه و شرایط مناسب برای این کار فراهم باشد. توصیه می‌شود در صورت نبود این شرایط، از تعویض پنل خودداری کرده و این کار را به تأخیر بیندازید. برخی از فاکتورهای ضروری جهت اقدام به تعویض پنل تلویزیون عبارتند از:

 • با نحوه آزمایش ولتاژها و سیگنال‌ها در مادربرد، برد PSU، برد اینورتر و برد T-con آشنایی داشته باشید.
 • با نحوه کار با قابلیت خودآزمایش (self-test)، برد PSU + بک لایت تلویزیون، بدون اتصال آنها به مادربرد آشنایی داشته باشید.
 • پانل خیلی خوب یا سالمی جهت جایگزینی با نمونه معیوب در اختیار باشد.

خدمات تخصصی نمایندگی ال جی: تعمیرات بک لایت تلویزیون

فیلم آموزش تعویض پنل تلویزیون ال جی

آموزش تعویض پنل تلویزیون یکی از آموزش های تخصصی در حوزه تعمیرات تلویزیون است که زیر مجموعه های مختلفی دارد. پنل های آب خورده، پنل های شکسته شده، پنل های پیکسل سوخته و… هر کدام به روش های خاصی تعمیر و بازسازی می شوند. در دوره های آموزش تعویض پنل تلویزیون ال جی هر یک از این مشکلات به صورت جداگانه و کاملا تخصصی مورد بررسی قرار می گیرند.

برای مثال معمولا پنل هایی که دچار شکستگی شده اند، ارزش تعمیر ندارند، زیرا هزینه تعمیر آنها بسیار بالا است و در نتیجه تعمیر صرفه اقتصادی ندارد. به طور کلی پنل، 70 درصد ارزش کلی یک تی وی را تشکیل می دهد. به همین دلیل در هنگام تعمیر آن باید همه جوانب را سنجید و اگر تعمیر به تعویض ارجحیت داشته باشد، باید تعمیر را انجام داد. در مقوله آموزش تعویض پنل تلویزیون ال جی همه نکات مهم برای سنجش ارزش تعمیر پنل تلویزیون به کاربر آموزش داده می شود. این آموزش ها بر اساس استاندارد های جهانی و مطابق با فناوری و تکنولوژی های روز تولید تی وی است.

هزینه تعویض پنل تلویزیون lg

متأسفانه تعمیرات پنل تلویزیون از خطوط قرمز حوزه تعمیرات تلویزیون است. چرا که هم هزینه بالایی می طلبد و هم قطعات جایگزین این دستگاه –که دچار خرابی شده‌اند- غالباً در دسترس نیست و از سوی شرکت های سازنده عرضه نمی‌شود. در عموم تلویزیون ها، هزینه تعویض پنل از شرکت تولیدکننده به گونه‌ای تعیین می شود که با توجه به هزینه های حمل و نقل، مالیات های مختلف و … نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد ارزش تلویزیون را شامل می شود.

همین موضوع سبب شده تا غالب کاربران قید تعویض پنل تلویزیون ال جی را بزنند و یک دستگاه جدید را جایگزین تلویزیون معیوب نمایند. بسیاری از کاربران پس از مراجعه به تعمیرگاه و آگاهی از این مسئله که قیمت یک پنل نو با یک تلویزیون نو، برابری می‌کند، از تعویض آن صرف‌نظر کرده و گزینه خرید تلویزیون جدید را مدنظر قرار می‌دهند.

عیب‌یابی، تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی

همانگونه که می دانید پنل تلویزیون قطعه‌ای متشکل از سینی فلزی، بیس اصلی، لامپهای بک لایت، صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است. در صورت وجود یک پنل اصل جایگزین، برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود. (این در شرایطی است که آسیب وارد شده به پنل شدید نبوده و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.) به طور کلی در میان اشکالات ایجاد شده در پنل، ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه (خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه حل تعمیر پنل تلویزیون در این حالت تعویض پنل تلویزیون است.

خرابی پنل تلویزیون به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین اقدام جهت رفع آن، مراجعه به تعمیرگاه های مجاز و استاندارد تعمیر تلویزیون است. در غیر اینصورت این احتمال وجود دارد که نه تنها اشکال پیش آمده در دستگاه رفع نشود، بلکه با وجود صرف هزینه بسیار، در نهایت، شاهد بروز اشکالاتی دوچندان در تلویزیون باشیم. نکته دیگر آنکه، غالب اشکالات پیش آمده در پنل های تلویزیون ها – جز در مواردی خاص نظیر شکستگی و …- قابل تعمیر هستند و اصلاح آنها هزینه‌ای چندانی به صاحب دستگاه تحمیل نمی‌کند. البته تجربه تعمیرکار، طی صحیح فرآیند عیب یابی و استفاده از تجهیزات تخصصی این کار، در نتیجه نهایی تعمیر پنل تلویزیون  بسیار موثر خواهد بود.

برگزاری دوره‌های آموزش تعویض پنل تلویزیون

یکی از تخصصی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات ال جی، برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با تعمیر و تعویض پنل تلویزیون است که با حضور برترین اساتید این حوزه و در یک فضای کاملاً مجهز انجام می‌پذیرد. متقاضیان حضور در این دوره‌ها می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تخصصی آموزش تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و روند ثبت نام خود را پیگیری نمایند. در این دوره‌ها علاوه بر ارائه تخصصی‌ترین سرویس‌های آموزش تعویض پنل تلویزیون ال جی، آموزش‌های مرتبط با تعمیر و تعویض سایر قطعات تلویزیون نیز ارائه می‌گردد.

تعمیرات تلویزیون ال جی

کاربران گرامی توجه داشته باشند که در صورت بروز هرگونه اختلال، خرابی و نقص در عملکرد تلویزیون، می بایست تعمیرات این دستگاه را صرفاً در مراکز مجاز و یا نمایندگی های ال جی انجام دهند زیرا تعمیرات تلویزیون ال جی در مراکز غیرمجاز و به دست افراد مبتدی، نه تنها مشکل دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه با ورود تعمیرکاران ناشی به حوزه های نامرتبط امکان بازیابی و اصلاح آن برای همیشه از بین خواهد برد.

شما می ‌توانید با انتخاب آگاهانه مرکز تعمیر تلویزیون دستگاه معیوب خود را در کمترین زمان و با کمترین هزینه، تعمیر نمایید و تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه از جمله تعویض پنل تلویزیون را دریافت نمایید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی تعمیرات تلویزیون ال جی می‌باشد.

نمایندگی تعمیرات ال جی

متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی تعمیرات ال‌جی به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که در محصولات این شرکت پدید آمده‌اند. جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در  تعمیرات ال جی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت رسمی این مرکز اقدام نمایید. واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در بخش تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی شده است.

4.3/5 (7 امتیاز)

22 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • تلویزیون lg

  سلام ببخشید تلویزیون ۴۹ اینچ دارم و قبلا صفحه از روز اول آبی نشون میداد و امروز یه ضربه کوچیک بهش وارد شد و وسط صفحه خطوط عمودی و افقی ایجاد شده ولی اثری از تو رفتگی و شکستگی نیست
  به نظرتون صرفه اقتصادی داره؟

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   روز به خیر دوستت عزیز،
   متأسفانه آسیب های فیزیکی احتمال تعمیر پنل را بسیار کم می کنند. همچنین تعویض پنل هم صرف اقتصادی ندارد.

   پاسخ
 • شهرام استادی

  سلام وقت بخیر ،تلوزیون ما خود ب خود تو حالت خاموش ی صدای شکستگی داد ،وقتی روشن کردیم از ی نقطه گوشه انگار ضربه خورده چ شکسته ،،،ولی تو حالت خاموش هیچ چی معلوم میس ،صدا هس ولی تصویر نیس

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   روز به خیر دوست عزیز،
   دستگاه شما باید از نزدیک بررسی شود. با شماره 54114-021 تماس بگیرید، درخواست حضور تکنسین در محل برای شما ثبت می شود.

   پاسخ
 • نادمی

  سلام وقت بخیر پنل ال سی دی الجی ۴۹اینچ مدل uh850v
  دارید قیمتش چقدر هستش؟

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   درورد دوست عزیز،
   برای استعلام موجودی قطعات با شماره 54114-021 یا 62948-021 تماس بگیرید. البته توصیه ما بر این است که تا حد امکان اقدام به تعویض پنل نکنید. متأسفانه این کار صرفه اقتصادی ندارد.

   پاسخ
 • agh95

  پنل تلویزیون ما یه بخشش سیاه شده. میشه تعمیرش کرد؟

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   روز به خیر دوست عزیز،
   لطفاً عکس پنل تلویزیون خود را برای ما ارسال کنید تا میزان و نوع آسیب مشخص شود. برای دریافت شماره شبکه های اجتماعی ما می توانید با 54114-021 تماس بگیرید. کارشناسان شما را راهنمایی خواهند کرد. البته در اغلب موارد چنین ایرادی قابل رفع نیست و به دلیل هزینه بالا هم تعویض پنل پیشنهاد نمی شود.

   پاسخ
 • مسعود معینیان

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من تلویزیون ال جی مدل 8060pvb رو دارم که متاسفانه پنلش شکسته خواستم بدونم موجوده برای تعویض؟
  ممنونم

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   روز به خیر دوست عزیز. تعویض پنل باتوجه به هزینه بالا صرفه اقتصادی ندارد. اگر قصد دریافت اطلاعات بیشتر دارید، م یتوانید با شماره 54114-021 تماس بگیرید و میزان آسیب را به طور دقیق تر به کارشناس اعلام کنید تا راهنمایی شوید.

   پاسخ
 • پیریان

  سلام.من یه تلوزیون الجی ۵۵ اینچ lidدارم که چسب پنل آن فاسد شده واز چند نقطه باز شده .میخواستم بدانم هزینه تعویض چسب پنل چه قیمتی هست ممنون

  پاسخ
 • khosrow

  سلام
  پنل تلویزیون 49sm8100pva موجود دارید؟

  پاسخ
  • مدیر

   وقت بخیر. برای استعلام موجودی تماس بگیرید

   پاسخ
 • مسعود چراغی

  سلام پنل مدل ۶۰ub8200 موجود دارین

  پاسخ
  • مدیر

   وقت بخیر.برای استعلام قطعات با شماره های ثبت شده در سایت تماس بگیرید.

   پاسخ
 • روح الله

  سلام پنل ال جی ۴۹sm8100 چند؟

  پاسخ
  • مدیر

   سلام دوست عزیز برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید.

   پاسخ
 • دامون

  سلام یه ال سی دی ال جی دارم 32LC7R پنل نه ضربه خورده نه چیزی ولی یه خط افتاده تو تصویر از بالا تا پایین چند ساله داره همین جوری کار می‌کنه چند وقته احساس میکنم رنگش کم کم داره عوض میشه محبت میکنید بگید پنل شو موجود دارید یا نه هزینه اش چقدر میشه ممنون

  پاسخ
 • حسن

  با سلام و خسته نباشی خدمت شما .
  آیا ال ای دی تلوزیون ال جی 42 اینچ گیر میاد اگه هست امکان دسترسی آن به چه صورت میباشد .ممنونم

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   سلام دوست عزیز برای اطلاع از موجودی قطعات با شماره 02154114 تماس بگیرید

   پاسخ
   • امیرحسین محقق

    سلام من یک الجی uh850v اینچ49 دارم پنل شکسته از گوشه پایین آیا می شود تعویض کرد؟ و پنل 4k مثل خودش گذاشت

    پاسخ
    • مدیر

     سلام دوست عزیز تعویض پنل هزینه بسیار بالایی دارد و از نظر اقتصادی به صرفه نیست

     پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید