جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

در تلویزیون ها مجموعه ای از قطعات در کنار هم نور تصویر زمینه را تامین می کنند تا تصاویر در نمایشگر تلویزیون به نمایش درآید. بک لایت مهم ترین گزینه است که نور پس زمینه را تامین می کند. در کنار بک لایت قطعه مهم دیگری نیز وجود دارد که به آن دیفیوزر تلویزیون گفته می شود.

زمانی که تصویر در تلویزیون دچار مشکل می شود، دیفیوزر یکی از قطعاتی است که بروز مشکل در آن می تواند در نمایش تصاویر اختلال ایجاد کند. در نتیجه برای رفع مشکل نمایش به تصویر در آمده در دستگاه ممکن است به تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی احتیاج باشد. در اینجا با دیفیوزر و مشکلاتی که در صورت خرابی این قطعه به وجود می آید آشنا می شویم تا در ادامه به بررسی نحوه تعمیر این قطعه در تلویزیون بپردازیم.

تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی در محل

هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی

قیمت تعمیر دیفیوزر هم درست مثل دیگر قطعات تلویزیون، به شدت خرابی و نوع آسیب دیدگی این قطعه بستگی دارد. به طور کلی نمی توان گفت که تعمیر این قطعه، جزو خدمات گران قیمت تعمیرات تلویزیون است؛ اما در عین حال، نباید انتظار هزینه پایینی را نیز داشته باشید.

کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی، پس از عیب یابی تلویزیون و تشخیص میزان آسیب دیدگی دیفیوزر، قیمت حدودی تعمیر آن را برآورد و اعلام می کنند. البته احتمال تغییر هزینه تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی، پس از پایان عملیات تعمیر این قطعه وجود دارد.

عملکرد دیفیوزر در تلویزیون

به دیفیوزر در تلویزیون ها صفحه پخش کننده نور گفته می شود که به عنوان بخشی از تجهیزات نوری در تلویزیون ها در نظر گرفته می شود. نقشی که این قطعه در تلویزیون ایفا می کند، بسیار مهم است؛ چراکه به موجب آن نور در سطح صفحه تلویزیون به صورت یکنواخت و متوازن توزیع می شود. عملکرد این قطعه به این صورت است که نور ابتدا به آن می تابد و سپس با تغییر در زاویه تابش آن، نور به صورت گسترده تری در سطح صفحه تلویزیون منتشر می شود. دیفیوزر تلویزیون نور تولید شده از ال ای دی ها را انتشار داده و موجب از بین بردن نورهای داغ نامریی نیز می شود.

علاوه بر این به دلیل همگن کردن توزیع نور پرداکندگی نورها را نیز متوازن می کند تا کیفیت آن بیشتر شود. این صفحه پرتوهای منتشر شده را از یکدیگر جدا کرده و آنها را در جهات مختلف منتشر می کند تا پراکندگی مناسبی داشته باشند. استفاده از دیفیوزر در تلویزیون ها گستردگی روشنایی را بیشتر کرده و با از بین بردن سایه های تند موجب می شود تصاویر در صفحه تلویزیون با نور و روشنایی بهتر و یکنواخت تری نمایش داده شوند. با تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی، بسیاری از مشکلات مربوط به نور و تصویر هم برطرف می شوند.

مشکلات دیفیوزر تلویزیون

به صورت معمول زمانی که بک لایت در تلویزیون دچار مشکل می شود و نور پس زمینه مختل می شود، دیفیوزر نیز دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی و دیگر برندهاست. صفحه نمایش در این شرایط یا به صورت کامل یا تنها بخشی از آن تاریک می شود. زمانی که بک لایت خراب می شود داغ شده و همین داغی موجب خرابی و سوختن دیفیوزر خواهد شد.

در نتیجه با خراب شدن دیفیوزر یک سری لکه و نور سفید در صفحه نمایش نمایان می شود که نشان دهنده معیوب شدن دیفیوزر تلویزیون است. بارزترین نشانه خرابی دیفیوزر نمایان شدن یک سری نقاط نورانی یا لکه های سفید و نورانی در حاشیه های تصویر تلویزیون است. دلیل آن هم این است که با خرابی این قطعه نور بک لایت به صورت ناهمگن و نا مساوی در صفحه پخش شده و کیفیت تصویر کاهش می یابد.

نحوه تعمیر دیفیوزر تلویزیون lg

به صورت معمول زمانی که بک لایت دچار مشکل می شود و تصویر بی کیفیت می شود، برای جلوگیری از سوختن دیفیوزر باید سریع تر لامپ های معیوب را تعویض کرد. با تعمیر بک لایت تلویزیون در اسرع وقت می توان میزان آسیب به دیفیوزر را کاهش داد.

در برخی مواقع نیز برای تعمیر دیفیوزر تلویزیون ال جی و سایر برندها باید این قطعه را تعویض کرد. البته برای تعویض دیفیوزر معمولا محدودیت هایی وجود دارد چرا که در برخی از برندها یافتن دیفیوزر مخصوص آن دستگاه به سختی امکان پذیر است. به صورت کلی دیفیوزر یک قطعه کمیاب است و تعمیر آن نیز به سختی امکان پذیر است.

3.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید