جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی، به صورت تخصصی و حرفه ای در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. این قطعه، یک آی سی با ولتاژ 5 است که در ارتباط مستقیم با MCU عمل می کند. جالب است بدانید که این آی سی با بلندگوهای تلویزیون هم در ارتباط است و خرابی آن، روی صدا تاثیر می گذارد.

بنابراین در بسیاری از موارد، با تعمیر آمپلی فایر تلویزیون lg و دیگر برندها می توان برخی از مشکلات صدا را برطرف کرد. در ادامه نحوه تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی و نکات مهم مربوط به تعمیرات این قطعه را بررسی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی

علائم خرابی آمپلی فایر تلویزیون ال جی

چطور می توان متوجه شد که آمپلی فایر تلویزیون آسیب دیده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد؟ مهم ترین نشانه های خرابی این قطعه در صدای تلویزیون خود را نشان می دهند. خرابی بلندگوها و سلف هایی که در مسیر خروجی صدا هستند، باعث می شود که بلندگوهای دستگاه صدا را پخش نکنند؛ لذا تعمیر آمپلی فایر تلویزیون را باید در اسرع وقت انجام داد. درواقع می توان گفت که قطع شدن صدای تلویزیون و یا قطع و وصل شدن مداوم آن، نشانه اصلی خرابی آمپلی فایر است. در این شرایط اول تنظیمات صدا را بررسی کنید و اگر مشکل حل نشد، به فکر تعمیر یا حتی تعویض آمپلی فایر تلویزیون خود باشید.

دلایل خرابی آمپلی فایر تلویزیون

خراب شدن سیم و کابل

یکی از دلایل کار نکردن آمپلی فایر، خرابی سیم ها و کابل های متصل به این قطعه است. اگر کابل های متصل به بلندگو به هر دلیلی قطع شوند، آمپلی فایر هم درست کار نمی کند و ایراداتی در صدا به وجود می آیند.

کم بودن قدرت آمپلی فایر

یکی از دیگر از عواملی که هنگام تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی بررسی می شود، کم بودن قدرت این قطعه است. چنانچه میزان قدرت آمپلی فایر نسبت به بلندگو و سلف ها کمتر باشد، نمی تواند صدا را به درستی و با کیفیت بالایی خارج کند. حتی به دلیل فشار مضاعف، ممکت است پس از مدت زمان کوتاهی بسوزد.

اکسید شدن اتصالات الکتریکی و جک ها

مسئله دیگری که باعث عملکرد نادرست آمپلی فایر و خرابی این قطعه می شود، اکسید شدن اتصالات الکتریکی و جک هاست. این اتصالات باید انواع سیم و پلاگین را به مدار جفت کنند. اگر این بخش ها اکسیده شوند، آمپلی فایر نیز کارایی خود را از دست می دهد و نمی تواند به درستی تقویت صدای تلویزیون را انجام دهد.

هزینه تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی  

قیمت تعمیر آمپلی فایر با توجه به عوامل متعددی مشخص می شود. پیش از هر چیز باید دید که دقیقا کدام قطعات آسیب دیده اند و آیا قابل تعمیر هستند یا نه. برای اطلاع از هزینه تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی یا هر برند دیگری باید تا عیب یابی دستگاه توسط تکنسین های مجرب صبر کنید. پس از آن تعمیرکار با توجه به شدت و نوع خرابی، به صورت تقریبی، هزینه تعمیرات را تخمین می زند. البته اگر در طول کار مشخص شود که قطعه ای نیاز به تعویض دارد، قیمت قطعه جدید هم به هزینه نهایی اضافه می شود.  

خدمات تعمیر آمپلی فایر تلویزیون lg

اقداماتی همچون تعمیر و تعویض مین برد، رفع مشکل خش خش کردن صدای باندها، رفع مشکل قطع شدن صدا، تعمیر مدارات پاور، عیب یابی و تعمیر مدار تقویت صدا، عیب یابی و تعمیر مدار LPF، ترمیم مدار HPF، تعمیر پورت های ورودی وخروجی، تعویض اجزای معیوب با نمونه های اورجینال، رفع مشکل مربوط به پروتکت و روشن شدن چراغ قرمز، رفع مشکل قطع و وصل شدن صدا هنگام افزایش ولوم، تعمیر و تعویض ترانس تغذیه، رفع مشکل کم شدن صدا، رفع مشکل کم شدن بیس باند ها و تعمیر خازن های آسیب دیده بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی هستند. این خدمات دارای گارانتی معتبر مرکز سخت افزار ایران هستند و می توانید هرگونه مسئله ای را در زمان تعیین شده با کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی در میان بگذارید.  

روند تعمیر آمپلی فایر تلویزیون

اولین مرحله در تعمیر آمپلی فایر تلویزیون ال جی و دیگر برندها، جداسازی سیم برق دستگاه است. پس از آن باید پوشش دستگاه جدا شود تا دسترسی به اجزا راحت تر باشد. تعمیرکار سیم های داخلی را بررسی کرده و مطمئن می شود که آسیب ندیده اند. در صورت نیاز، این سیمها با نمونه های جدید و سالم تعویض می گردند. در ادامه نیاز به بررسی دقیق فیوز است؛ 

اگر این قطعه آسیب دیده باشد باید آن را تعویض کرد. همچنین بهتر است که اجزا و قطعات داخلی آمپلی فایر با استفاده از اسپری هوا به خوبی تمیز و گردگیری شده و در نهایت، قطعاتی همچون برد، پاور و … هم بررسی شوند. برای این کار از تجهیزات ویژه ای استفاده می شود تا قطعات به شکل درست و اصولی تعمیر شده و یا تعویض گردند.

4.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید