جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی + راه حل

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی دلایل مختلفی دارد و خوشبختانه در بیشتر موارد می توان این مشکل را برطرف کرد. در این شرایط یا ایراد از خود ماشین ظرفشویی است و یا قرص، کیفیت لازم را ندارد. در هر صورت حل نشدن قرص در ظرفشویی، مانع از تمیز شدن ظروف شده و مشکلاتی را در عملکرد دستگاه ایجاد می کند.

تصور کنید که مبلغی را برای خرید قرص شستشو هزینه ای کرده اید درحالی که حتی در ماشین باز نمی شود و عملا هیچ کاری انجام نمی دهد! در ادامه این مطلب، دلایل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی را بررسی کرده و راهکارهایی را نیز برای حل این مشکل به شما آموزش می دهیم. نکته مهم این که این ایراد مربوط به برند خاصی نیست و در هر همه برندها مشاهده می شود. با این حال می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و در صورت نیاز خدمات تخصصی، با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

علت باز نشدن قرص ماشین لباسشویی

دلایل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی

اگر قرص ظرفشویی در دستگاه باز نشده و عمل نمی کند، احتمال آسیب دیدگی قطعه ای به نام دیسپنسر وجود دارد. این قطعه، مواد و شوینده ها را رقیق می کند تا عملکرد بهتری در فرایند شستشو داشته باشند. اگر این قطعه که با عنوان دیسپنسر صابون نیز شناخته می شود درست کار نکرده یا از کار بیفتد، درب بازکن مواد شوینده کار نمی کند و قرص بسته مانده و اصطلاحا حل نمی شود.

باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی دلایل دیگری هم دارد که از آن جمله می توان به غرق شدن قفسه، قطع شدن چرخه، کیفیت پایین مواد شستشو و خرابی کلید سوئیچ اشاره کرد. تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی پس از عیب یابی دستگاه و شناسایی دلیل اصلی حل نشدن قرص، به روش های مختلفی مشکل را برطرف می کنند.

رفع انسداد مسیر قرص

یکی از عواملی که مانع از باز شدن قرص در ماشین ظرفشویی می شود، مسدود شدن مسیر آن است. در این حالت قرص داخل دستگاه حل نمی شود و باید به فکر رفع مشکل بود. معمولا ناخالصی های موجود در قرص های بی کیفیت باعث می شوند که این مسیر مسدود شده و روند کار قرص شوینده را مختل سازد. برای رفع مشکل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی، باید مسیر ورود قرص را باز کنید؛ ممکن است این کار به کمک تعمیرکار نیاز داشته باشد.

قطع و وصل کردن چرخه شستشو

گاهی باید برای حل مشکل باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی، چرخه شستشو را قطع و وصل کنید. توضیح این که دیسپنسر ماشین ظرفشویی برای باز کردن قرص در یک نقطه خاص در طول چرخه، با برنامه مشخصی دستورهای لازم را دریافت می کند. بنابراین اگر چرخه قبل از رسیدن به آن نقطه و زمان خاص متوقف شود، دیسپنسر کار نمی کند.

برای قطع کردن چرخه، یک بار “Start / Cancel”  را فشار داده و درب ماشین را باز کنید. سپس درب را ببندید و یک بار دیگر، دکمه شروع را بزنید. به این نکته توجه کنید که اگر “شروع / لغو” را بدون باز کردن درب فشار دهید، چرخه لغو می شود اما عملکرد دستگاه مختل می شود.  

آیا میدانید: چطور از مشکل زنگ زدگی سبد ماشین ظرفشویی جلوگیری کنیم؟

استفاده از شوینده های با کیفیت

با استفاده از شوینده باکیفیت، ریسک باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی کاهش پیدا می کند. نکته دیگر این که ممکن است قرص به دلیل قرار گرفتن در محیط گرم، خاصیت عملکردی اش را از دست داده باشد. بنابراین همیشه از مواد شوینده تازه ای که در یک نقطه خنک و خشک نگه داری شده اند استفاده کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

تعمیر یا تعویض کلید سوئیچ

اگر هیچ کدام از اقدامات بالا به حل ایراد باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی کمک نکرد، باید سوئیچ را تعمیر یا تعویض کنید. درب جایگاه مواد شوینده ماشین ظرفشویی با یک سوئیچ کنترل می شود که خرابی آن، مشکلاتی را در روند کاری ماشین ایجاد می کند که یکی از آنها باز حل نشدن قرص است.

برای این که مطمئن شوید کلید سوئیچ ایرادی ندارد، سوئیچ را با یک پارچه مرطوب کرده و آن را به آرامی حرکت دهید. سوئیچ و جایگاه مواد شوینده را با پارچه خشک کرده و به روند همیشگی ادامه دهید. درصورتی که مشکل برطرف نشد، با تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در محل تماس بگیرید تا ضمن اعزام به آدرس مورد نظر شما، دستگاه را عیب یابی کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید