جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی

ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی و دیگر برندها دلایل مشخصی دارد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم. قاعدتا باید پس از پایان چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی، ظرفها کاملا تمیز شوند.

اما گاهی این اتفاق نمی افتد و لکه های آب روی ظروف دیده می شوند. ماندن لکه روی ظروف در ماشین ظرفشویی، به عوامل مختلفی بستگی دارد و معمولا می توان این مشکل را با روش هایی که در ادامه معرفی می کنیم، برطرف کرد. با این حال اگر با مشکل ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی مواجه شده و نتوانستید آن را برطرف کنید، تیم تعمیرات ظرفشویی در نمایندگی مرکز سخت افزار ایران، خدمات مورد نیاز را به شما ارائه می دهند.

علت ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی

دلایل ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی

عوامل مختلفی باعث می شوند که لکه های آب روی ظروف در ماشین ظرفشویی باقی بمانند. به عنوان مثال، میزان سختی آب در بروز این مشکل تاثیرگذار است. پس اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آب آن سختی بالایی دارد، مشاهده این مشکل چندان غیر عادی نیست.

همچنین آب شور، باعث ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی lg و دیگر برندها می شود. مواد شوینده نامناسب، استفاده بیش از حد از شوینده ها، دمای پایین آب، قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت ماشین ظرفشویی و همچنین چیدمان نادرست آنها دیگر دلایل بروز این مشکل به شمار می روند. در بخش های بعدی، هریک از این دلایل و راهکارهای آنها را بیشتر بررسی می کنیم.

سختی آب مصرفی

می توان گفت که دلیل اصلی ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی، سختی بالای آب است. آب سخت، مملو از مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم است که روی کیفیت شستشو تاثیر گذاشته و لکه هایی را روی ظروف باقی می گذارند. برای کنترل سختی آب می توانید از دستگاه هایی که به همین منظور طراحی شده اند استفاده کنید.

شور بودن آب مصرفی

دلیل دیگر وجود لکه آب روی ظروف در ماشین ظرفشویی، شور بودن آب است. اگر لکه های روی ظروف سفید هستند و به سادگی از بین می روند، به احتمال زیاد ناشی از نمک موجود در آب بوده و مربوط به سختی آب نیستند. در این صورت هم بهتر است برای حل کردن مشکل، از دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

استفاده از مواد شوینده نامناسب در ماشین ظرفشویی

ممکن است دلایل ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی و برندهای دیگر، استفاده از شوینده های نامناسب باشد. شوینده های اختصاصی ماشین ظرفشویی، مدل های متنوعی دارند و معمولا در آب سخت، کارایی چندان خوبی ندارند.

برخی شوینده ها وجود دارند که می ‌توانند با سختی آب مقابله کنند و استفاده از آنها در آب سخت بهتر می باشد. این شوینده ها می‌توانند ظروف را حتی در آب سخت نیز تمیز کنند. توصیه تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی این است که هرچند وقت یک بار، شوینده ماشین ظرفشویی را تعویض کنید تا چنین مشکلاتی ایجاد نشود.

دمای پایین آب

ممکن است لکه هایی که روی ظروف مشاهده می کنید، به دلیل دمای پایین آب ایجاد شده باشند. اگر دمای آب به اندازه کافی بالا نباشد، ظروف تمیز نشده و لکه آب و دیگر لکه ها روی آن باقی می مانند. بنابراین همواره از گرم بودن آب و دمای بالای آب اطمینان حاصل کنید. بهتر است آب داغ را در سینک آشپزخانه باز کنید تا آب کمی داغ شود و از دمای استاندارد آن مطمئن شوید.

چیدمان نادرست و قراردادن تعداد بیش از حد ظروف

قرار دادن بیش از حد ظروف در ماشین ظرفشویی هم عامل دیگری است که باعث ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی می شود. همچنین در این شرایط، شوینده ها به صورت کامل در ماشین حل نمی شوند و به همین دلیل، آلودگی ها روی ظرفها باقی می مانند.

رفع مشکل ایجاد لکه آب روی ظروف در ماشین ظرفشویی

اگر دلیل ماندن لکه آب روی ظروف در ظرفشویی ال جی، سختی آب است، برای حل مشکل از شوینده های مخصوص استفاده کنید. سرکه سفید معمولی هم قدرت بالایی در مبارزه با آب سخت دارد. سرکه سفید دارای اسید ملایم است و می توان از آن برای مقابله با آب سخت استفاده کرد.

خوشبختانه استفاده از این ماده جهت از بین بردن لک روی ظروف در ماشین ظرفشویی و مقابله با سختی آب، ضرری ندارد. یک کاسه قابل شستشو در ماشین ظرفشویی را پر از سرکه کرده و آن را در قفسه بالای دستگاه قرار دهید. سپس ماشین ظرفشویی را روشن کرده و پس از اتمام فرایند شستشو با استفاده از سرکه سفید، ظرف هایی بدون لکه را تحویل بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید