جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر بلندگو تلویزیون ال جی

چرا تلویزیون ال جی تصویر دارد ولی هیچ صدایی ندارد؟ چرا صدای تلویزیون ناگهان قطع و مجدداً وصل می‌شود؟ چرا هرچقدر صدای تلویزیون را زیاد می‌کنیم هیچ تغییری در صدای آن ایجاد نمی‌شود؟ دلیل شنیده شدن صداهای غیرعادی مانند صدای خز خز از بلندگوی تلویزیون چیست؟

تمامی این پرسش‌ها از رایج‌ترین سوالات کاربران تلویزیون‌های ال جی هستند که با مشکل صدا در این دستگاه مواجه شده‌اند. متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات نشان می‌دهد که زمان تعمیر بلندگو تلویزیون ال جی و حتی تعویض آن رسیده است. در ادامه این مطلب شما را بیشتر با مشکلات ناشی از خراب شدن بلندگوی تلویزیون ال جی آشنا خواهیم کرد.

علائم خرابی بلندگو تلویزیون ال جی

علائم خرابی بلندگو تلویزیون ال جی

با چهار نشانه که در ابتدای این مطلب نیز به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توان فهمید که بلندگوی تلویزیون ال جی به مشکل خرده است و به تعمیرات تخصصی نیاز دارد. در ادامه هر یک از نشانه‌های خرابی بلندگوی تلویزیون ال جی را بررسی خواهیم کرد.

هیچ صدایی از تلویزیون پخش نمی‌شود

اولین و مهم‌ترین نشانه خرابی بلندگو تلویزیون ال جی این است که هیچ صدایی از این دستگاه پخش نمی‌شود. البته این احتمال در حالتی درست است که بتوانید صدای تلویزیون را از طریق اسپیکرهای جانبی بشنوید. در این حالت می‌توانید از خدمات تعمیر بلندگو تلویزیون توسط نمایندگی رسمی ال جی استفاده کنید. درصورتی که بلندگو تلویزیون هیچ صدایی نداشته باشد و علاوه‌بر این با اتصال اسپیکرهای جانبی باز هم نتوانید صدایی از تلویزیون بشنوید، مشکل از مین برد تلویزیون است.

مین برد به عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات تلویزیون میزبان تمامی ورودی/خروجی‌های تلویزیون است که نقش تمامی قطعات این دستگاه را تعیین کرده و ارتباط بین آن‌ها را نیز برقرار می‌کند. مهم‌ترین عاملی که موجب خرابی مین برد تلویزیون می‌شود، نوسان برق است. پس حتماً تلویزیون خود را به محافظ برق متصل کنید.

صداهای غیرعادی از بلندگو تلویزیون پخش می‌شوند

شنیدن صداهای غیرعادی از بلندگو تلویزیون مانند صدای خز خز، یکی دیگر از نشانه‌های خراب شدن بلندگو تلویزیون است. اکثر اوقات این مشکل برای آن دسته از کاربرانی به وجود می‌آید که به مدت طولانی با صدای بسیار بلند، تلویزیون تماشا می‌کنند. چراکه تماشای تلویزیون با صدای خیلی بلند یا بهتر است بگوییم صدای بسیار زیادی که بیش از حداکثر ظرفیت بلندگو تلویزیون است، به مرور زمان موجب خراب شدن بلندگو تلویزیون می‌شود.

صدای تلویزیون ناگهان قطع شده و مجدداً وصل می‌شود

عامل دیگری که تعمیر بلندگو تلویزیون ال جی را به دنبال دارد، قطع و وصل شدن صدای این دستگاه است که نشان می‌دهد اتصالات بلندگو تلویزیون دچار مشکل شده‌اند. البته گاهی‌اوقات بروز این مشکل به خراب شدن مین برد تلویزیون اشاره دارد. بنابراین بهتر است با بروز مشکل قطع و وصل شدن صدای تلویزیون ال جی، عیب‌یابی آن را به نمایندگی رسمی تعمیر تلویزیون ال جی بسپارید.

 هیچ تغییری در صدای تلویزیون با زیاد کردن آن ایجاد نمی‌شود

اگر هرچقدر صدای تلویزیون را زیاد می‌کنید اما هیچ تغییری در آن احساس نمی‌کنید به این دلیل است که بلندگوی تلویزیون ال جی ضعیف شده است. در این صورت بهتر است به جای تعمیر بلندگو تلویزیون آن را تعویض کنید تا بتوانید مانند روز اول صدای باکیفیتی را از تلویزیون خود بشنوید. چراکه تعمیر کردن بلندگوی تلویزیون در این حالت هیچ تضمینی برای بازگشت کیفیت صدای آن مانند قبل ندارد.

تعمیر بلندگو تلویزیون ال جی در منزل

آیا همیشه امکان تعمیر بلندگو تلویزیون ال جی وجود دارد؟

اگر صدای بلندگو تلویزیون ال جی ضعیف شود یا اینکه صدای این دستگاه به طور کامل قطع شود راهی جزء تعویض بلندگو تلویزیون نیست. اما اگر صدای تلویزیون قطع و وصل شود که نشان‌دهنده قطع شدن اتصالات بلندگو تلویزیون است می‌توان با تعمیر بلندگو تلویزیون مشکل آن را برطرف کرد. با این وجود در اکثر مواقع تعویض بلندگو تلویزیون به تعمیر آن ترجیح داده می‌شود.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید