جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ‌ها به تمیز کردن ظروف و سرویس آشپزخانه کمک می ‌کنند و استفاده صحیح از آن ‌ها نیازمند رعایت و انجام اقدامات خاص است. یکی از مواردی که برای بهبود عملکرد ماشین ظرفشویی ال جی مهم است، استفاده صحیح از نمک مخصوص آن هست. البته جهت استفاده از نمک نیاز به طی کردن مراحلی هستید. از جمله این مراحل می توان به بررسی نوع نمک، بررسی مخزن نمک، ریختن نمک، بررسی دوره استفاده از نمک، تنظیمات نمک، استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی عیب یابی اشاره کرد. در ادامه، نحوه به بررسی ریختن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی می پردازیم و مراحل این اقدام را مورد بررسی تخصصی قرار می دهیم.

ریختن نمک در ظرفشویی ال جی

تعمیر ماشین ظرفشویی در کوتاه ترین زمان به همراه گارانتی معتبر ، پاسخگویی 24 ساعته : 1662

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

وظیفه اصلی نمک ماشین ظرفشویی این است که ظروف شما را درخشان کند. این کار را با جلوگیری از تجمع رسوب آهک مزاحم در دستگاه شما انجام می شود. استفاده از نمک باعث شفافیت بالای ظروف می‌شود. طبق این مکانیسم مقداری نمک با مواد شوینده ترکیب می شود باعث افزایش بازدهی فرآیند شست و شو می‌شود.

جهت انجام این اقدام نیاز به داشتن لوازم مورد نیاز هستید. از جمله این لوازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • یک لیوان اندازه گیری
  • یک قیف

در ادامه به بررسی مراحل ریختن نمک در ماشین ظرفشویی می پردازیم.

1. بررسی نوع نمک

برای ماشین ظرفشویی ال جی، از نمک خاصی به نام نمک مخصوص ماشین ظرفشویی یا نمک دترجنت استفاده کنید. این نمک ‌ها برای شرایط آب محلی بهینه شده ‌اند و عملکرد بهتری را فراهم می ‌کنند.

پر کردن مخزن نمک ماشین ظرفشویی

2. مخزن نمک

مرحله دوم آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به بررسی مخزن نمک می شود. بررسی کنید که مخزن نمک در ماشین ظرفشویی پر شده باشد. معمولاً مخزن نمک در درب ماشین ظرفشویی قرار دارد و قفل می‌شود. اول از همه، شما باید محفظه نمک ماشین ظرفشویی را در ماشین ظرفشویی خود پیدا کنید. بیشتر اوقات، به جای درب، در پایه واحد یافت می شود. اگر مشکلی در مکان یابی آن دارید، اطلاعات بازم را می توانید در دفترچه راهنمای محصول داشته باشید.

3. ریختن نمک

در مرحله بعدی ریختن نمک در ماشین ظرفشویی باید نمک تهیه شده را به مخزن نمک بریزید. در صورت کم شدن نمک، در زمان تعویض ظروف، نمک را باز کنید. قبل از انجام این اقدام آموزش‌های روی بسته نمک دقت کنید. نمک را با استفاده از قاشق یا سایر وسایل مناسب در مخزن نمک ریخته و بسته مخزن را دوباره قفل کنید. روی برچسب نمک ماشین ظرفشویی خود، دو بار بررسی کنید که چه مقدار باید در آن بریزید. درپوش را باز کنید و شروع به ریختن مقدار توصیه شده نمک کنید. از فنجان اندازه گیری برای اندازه گیری استفاده کنید و از طریق قیف بریزید تا از هرگونه ریزش جلوگیری شود.

4. بررسی دوره نمک

مرحله چهارم ریختن نمک در ماشین ظرفشویی مربوط به بررسی دوره نمک می شود. بسیاری از ماشین‌ های ظرفشویی دارای دوره تنظیم نمک هستند. مطمئن شوید که تنظیمات دوره نمک به ‌درستی انجام شده باشد. پس از افزودن نمک مورد نیاز، درپوش را دوباره در جایی که پیدا کردید قرار دهید. اکنون با خالی بودن ماشین ظرفشویی یک بار دستگاه را به صورت خالی بشویید. این اقدام باعث آب خوردن نمک بازدهی بالای آن می شود. ایده خوبی است که نمک را پر نگه دارید، اکثر ماشین های ظرفشویی دارای نشانگری هستند که به شما امکان می دهد متوجه شوید که تقریباً خالی است.

آموزش ریختن نمک در ظرفشویی

5. تنظیمات نمک

در صورت لزوم، در منوی تنظیمات ماشین ظرفشویی، تنظیمات مربوط به نمک را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی تنظیم شده ‌اند.

6. استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی را با توجه به تنظیمات کاربری به کار بگیرید. از دوره‌ های مناسب برای نوع ظروف خود استفاده کنید و به نکات کاربری دقت کنید.در صورتی که اطلاعات کافی درباره نحوه استفاده از آن را ندارید، با بررسی دفترچه راهنمای دستگاه می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

7. عیب یابی

در صورتی که ماشین ظرفشویی علائم عدم کاری نشان داد، علل احتمالی از جمله کمبود نمک را بررسی کنید و در صورت نیاز، نمک را مجدداً تکمیل کنید. با رعایت این مراحل و استفاده بهینه از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی ال جی، می‌ توانید به بهترین شکل از عملکرد ماشین ظرفشویی‌تان بهره‌مند شوید و ظروف شما به خوبی تمیز شوند.

خدمات تخصصی نمایندگی ال جی: تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

فیلم آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی

استفاده از نمک تاثیر زیادی رو کیفیت کار ماشین ظرفشویی و شستشوی بهتر ظروف دارد. استفاده از نمک در ماشین ظرفشویی به اندازه قرص و ژل اهمیت دارد و استفاده از آن را نباید نادیده گرفت. ریختن نمک در ماشین ظرفشویی باعث کاهش میزان سختی آب کاهش می شود، در نتیجه ظروف کدر نخواهد شد. از دیگر فواید استفاده از نمک، کاهش رسوبات آهکی در ماشین ظرفشویی است. ریختن نمک در ماشین ظرفشویی کار چندان دشواری نیست و می توانید با مشاهده فیلم آموزش ریختن نمک در ماشین ظرفشویی ال جی خودتان این کار را به آسانی انجام دهید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید