جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نصب کولر گازی ال جی

نصب کولر گازی ال جی یکی از مهم ترین سرویس های اولیه ی پس از خرید این دستگاه است. نحوه ی نصب و راه اندازی کولرگازی ال جی یا هر برندی دیگری در عملکرد و طول عمر دستگاه تاثیر زیادی دارد. هرگونه اشتباه در مراحل این پروسه می تواند موجب خرابی اجزای داخلی کولر گازی شود. در واقع اگر نصب دستگاه به درستی انجام نشود، عملا هزینه شما هدر رفته و کولرگازی از کارایی اصلی خود دور می ماند.

از این رو بهتر است نصب کولر گازی ال جی را به دست تعمیرکاران و تکنسین های مجرب این حوزه بسپارید. در این راستا نمایندگی رسمی ال جی مناسب ترین گزینه ی انتخابی است. کارشناسان ما در نمایندگی رسمی ال جی با صرف مدت زمان کوتاهی کولر گازی های ال جی را نصب می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نصب کولر گازی ال جی و جنبه های کلی مرتبط به آن، ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

نصب کولر گازی ال جی

آموزش نصب کولر گازی ال جی

نصب یونیت داخلی کولر گازی

اتصالات میان یونیت داخلی و خارجی کولر گازی ال جی باید به شیوه ای باشد که کمترین متراژ را به خود اختصاص دهد. محل نصب کولر گازی باید مناسب با وزن پنل انتخاب شود تا وزن کولر گازی در حالت تعادل قرار گیرد. از طرفی حتما باید قبل از نصب کولر گازی ال جی به جنس دیوار و زاویه های آن هم دقت کنید. چرا که پنل نیازمند قرارگیری در محلی است که بتواند پرتاب باد مناسب با محیط را انجام بدهد. جهت نصب یونیت داخلی کولر گازی و برای جلوگیری از کثیف شدن محیط اطراف بهتر است از دریل های مخصوص و کیسه دار استفاده نمایید.

این دریل ها باید با شیب کمی به سمت بیرون، محل نصب یونیت داخلی را ایجاد سازند. در زمان نصب سینی پشتی کولر گازی، دقت کنید که پنل به صورت افقی اتصال بیابد. لوله تخلیه آب در زمان نصب پنل داخلی کولر گازی نیز لازم است در پایین ترین سطح ممکن متصل شود و بدون نشتی گاز شروع به کار کند. در غیر این صورت رطوبت گرفتن دیوار امری طبیعی است. به طور کلی نصب کولر گازی ال جی باید به شیوه ای شکل گیرد که سرویس کولر پس از نصب و استفاده از آن به راحتی قابل انجام باشد.

راه اندازی یونیت خارجی کولر گازی در شرایط محیطی خاص

گاهی بنابر ساختار ساختمان نصب کولر گازی ال جی در راستای راه اندازی یونیت خارجی با شرایط ویژه ای روبه رو می شود. اگر لازم بود که یونیت خارجی بر روی لبه پنجره نصب شود، حتما از لرزه گیر استفاده کنید و مطمئن شوید که پنجره مورد نظر استحکام کافی را برای نگهداری یونیت خارجی داشته باشد.

همچنین اگر چاره ای جز نصب یونیت خارجی بر روی سطح شیب دار وجود ندارد، باید در تراز بودن سیستم  دقت بیشتری کنید. فراموش نکنید که در صورت نیاز به سوراخ کردن سقف نیز پس از سوراخ کاری و عبور لوله ها  حتما سوراخ را با خمیر مخصوص پر نمایید. لازم به ذکر است که محل نصب یونیت خارجی باید به گونه ای انتخاب شود که هوای خروجی و صدای دستگاه نه تنها برای حاضرین محل مورد نظر مشکل ساز نباشد، بلکه برای همسایگان و واحدهای کناری نیز دردسری تولید نکند.

بررسی و تست کولر گازی پس از نصب آن

بررسی و تست عملکرد کولر گازی نکته ی بسیار مهمی است که باید حتما پس از شکل گیری فرآیند نصب کولر گازی ال جی رخ دهد. برای این منظور بهتر است پس از تکمیل مراحل راه اندازی دستگاه از نصاب درخواست کنید تا عملیات خنک سازی کولر را تست کند. ترموستات کولر یکی از اساسی ترین بخش های کولر گازی ال جی است که کیفیت عملکرد آن بر چگونگی کار دستگاه تاثیر می گذارد؛ بنابراین پس از نصب کولر گازی ال جی مطمئن شوید که این قطعه به درستی کار می کند.

همچنین لازم است که ریموت کنترل و تمامی بخش های کولر را امتحان کنید و از سالم بودن آن اطمینان یابید. فراموش نکنید که عدم انجام صحیح تست و بررسی پس از نصب کولر می تواند موجب بروز اختلالات ساختاری فراوانی شود که در صورت تداوم استفاده از سیستم دیجیتال کولر، دستگاه را به مرز از کارافتادگی کامل می رساند.

نکات مهم در نصب کولر گازی ال جی

در راستای نصب کولر گازی ال جی باید و نبایدهایی وجود دارند که لازم است رعایت شوند. اولین نکته  به محل نصب کولر گازی اختصاص می یابد. این دستگاه باید در محلی نصب شود که استحکام کافی برای نگه داری آن را داشته باشد. اطمینان از عدم سقوط کولرگازی مهم ترین نکته در حین نصب و راه اندازی این سیستم است.

مورد دیگری که پس از انتخاب محل مناسب باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه ی گردش هوا در فضای انتخاب شده برای نصب کولر گازی ال جی است. اگر در محل قرار گرفتن دستگاه هوا به راحتی جریان نیابد، این احتمال وجود دارد که کولر دچار ناکارآمدی شود و عملیات خنک سازی محیط با مشکل روبه رو شود. از طرفی به یاد داشته باشید که در اطراف کولر گازی نباید وسایل و مواد اشتعال زا قرار داشته باشد.

نمایندگی تعمیر کولر گازی ال جی

کولرگازی دستگاه پرمصرفیست که ممکن است ساعات زیادی را در فصل تابستان روشن باشد. این استفاده ی طولانی مدت و نیز عواملی چون نوسانات برق و یا فرسودگی قطعات داخلی می توانند موجب عدم کارکرد صحیح کولرهای گازی شوند. در این راستا نمایندگی تعمیر کولر گازی ال جی به یاری کاربران شتافته و کلیه ی اختلالات موجود در انواع کولرهای گازی ال جی را مطابق با پارامترهای اصولی و استاندارد مرتفع می سازد. خدمات تخصصی این مجموعه براساس دانش به روز تکنسین های مجرب شکل گرفته و به همراه ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید