جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی، بد نیست نگاهی به این بخش از ماکروفر و عملکرد آن داشته باشیم. همانگونه که می‌دانید سینی گردان موجود در مایکروفر، با چرخش‌های یکنواخت خود سبب می‌گردد تا گرمای ایجاد شده توسط مایکروفر به صورت یکسان به همه‌ی بخش‌های ماده‌ی غذایی قرار داده شده در مایکروفر برسد.

آنچه که سبب چرخش این سینی در ماکروفر می‌گردد، همکاری قطعات مرتبط با این سینی، یعنی کوپلار و ریل است. سینی توسط یک موتور الکتریکی چرخیده می‌شود و نیروی چرخش از موتور توسط یک کوپلار پلاستیکی انجام می‌شود. برای اینکه سینی به راحتی چرخیده و تعادل داشته باشد یک حلقه چرخ دار زیر آن قرار دارد. این حلقه چرخش را راحت‌تر می‌کند. بدیهی است خراب شدن هر یک از قطعات مرتبط با سینی گردان مایکروفر ال جی، منجر به عدم چرخش صحیح سینی و به تبع آن درست گرم نشدن غذای قرار داده شده در مایکروفر می‌شود.

در بخش‌های آتی روش‌های موجود جهت عیب‌یابی اشکالات پیش آمده در سینی گردان ماکروفر ال جی و شیوه رفع آنها با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود. اگر شما مهارت و تخصص در انجام تعمیرات دارید، می‌توانید با استفاده از مطالب درج شده در این مقاله، جهت تعمیر سینی مایکروفر خود اقدام نمایید. در غیراینصورت توصیه می‌شود با یکی از مراکز فعال مجاز در حوزه تعمیرات لوازم خانگی ال جی، نظیر نمایندگی تعمیرات ال جی تماس بگیرید.

تعمیر سینی گردان ماکروفر

آموزش تعمیر سینی گردان مایکروفر ال جی

1. موتور گردان

یکی از بخش‌هایی که در صورت خرابی سینی گردان می‌بایست بررسی گردد، موتور درایو مایکروفر است. چرا که چرخش سینی مایکروفر توسط این بخش انجام می‌شود. برای دسترسی به این موتور، باید ابتدا برق مایکروفر را قطع کرده و پنل زیر را درآورید. موتور معمولاً توسط چند پیچ سرجایش محکم شده و سیم‌هایی با آن وصل هستند. در صورتی که موتور درایو صدای خردشدگی می‌دهد یا اصلا نمی‌چرخدف باید به فکر تعویض آن باشید.

برای تست ترمینال های موتور می‌توانید از یک مولتی‌متر استفاده کنید. در صورت تست ترمینال‌ها و عدم وجود رسانندگی هم نیاز به تعویض موتور است. چرا که نبود رسانندگی به معنای سوختگی موتور است. در صورتی که ترمینال رسانندگی دارد اما موتور کار نمی‌کند، توصیه می‌شود مایکروفر را در حالت روشن تست کنید. (اکیداً توصیه می‌شود این کار توسط کارشناسان تعمیر ماکروفر انجام شود).

کوپلار (کوپلینگ):

قطعه دیگری که در صورت خرابی سینی گردان مایکروفر ال جی می‌بایست بررسی گردد، قطعه‌ی کوپلار است. (البته تمامی مایکروفرها این قطعه را ندارند). برای تشخیص این مسئله که برای تعمیر سینی گردان ماکروفر ال جی نیاز به تعمیر این قطعه است یا خیر، ابتدا باید قادر به شناسایی این قطعه باشید. کوپلار، یک قطعه‌ی پلاستیکی تقریباً نرم است که به شفت موتور وصل می‌شود.

سینی روی این قطعه کاملاً قفل می‌شود. وظیفه‌ی کوپلار انتقال نیروی چرخش از موتور به سینی است. کوپلار جلوی انتقال لرزش‌ها و صدای موتور به سینی را می‌گیرد و باعث می‌شود سنیی خیلی نرم و بدون صدا بچرخد. برای تشخیص این مسئله که آیا کوپلار به درستی کار می‌کند یا خیر، ابتدا سینی و حلقه‌ی متحرک آن را خارج کنید.

پس از این کار، کاور زیر را هم برای دسترسی بهتر به کوپلار خارج کنید. بیشتر کوپلارها دارای سه دندانه هستند و به شفت موتور وصل می‌شوند. در ادامه موتور را باز کنید و وصل بودن یا نبودن کوپلار به شفت و سالم بودن آن را بررسی کنید.

این مقاله را از دست ندهید: چرا ماکروفر روشن نمی شود؟

ریل کمکی زیر سینی:

سومین موردی که در صورت خرابی سینی گردان مایکروفر ال جی می‌بایست بررسی شود، ریل کمکی زیر سینی است. ریل قرار داده شده در زیر سینی کمک می‌کند تا سینی تعادل خود را حفظ کرده و به خوبی بچرخد. برای بررسی این ریل ها، سینی ماکروفر را خارج کنید. در صورت شکستگی و یا خرابی ریل‌های سینی، می‌توانید آنها را با یک نمونه مشابه و سالم تعویض نمایید.

نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران

نمایندگی تعمیرات ال جی در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و بازیابی دستگاه های ال جی به مراجعان محترم است. در نمایندگی تعمیرات ال جی تمرکز عمده‌ی متخصصان بر تعمیر و ترمیم محصولات معیوبی است که به هر دلیل دچار اختلال در عملکرد گشته‌ و کیفیت نخستین خویش را از دست داده اند.

شناسایی اشکالات شایع، گامی مؤثر در سرعت‌بخشی و تعمیر تخصصی دستگاه‌های ال جی قلمداد می‌گردد زیرا از ورود کارشناسان تعمیر به دیگر حوزه‌های نامرتبط پیشگیری نموده و راهنمای آن‌ها جهت پیاده‌سازی تعمیرات تخصصی در بخش معیوب و ناکارآمد دستگاه است.

نمایندگی ال جی در تهران‌ این با تکیه بر مهندسان باسابقه و متعهد خود، از معدود شركت‌هاي حال حاضر کشور است که در زمينه ارائه‌ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تعمیرات ال جی و سیستم‌های هوشمند پیشرفته مشغول به کار است و خدمات متنوعی را در زمينه‌هاي مختلفِ فناوري اطلاعات عرضه می‌دارد. شایان ذکر است کلیه خدمات ارائه شده در این مرکز –جز در مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید