جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی و سایر برندها زمانی انجام می شود که بر اثر خرابی این قطعه، ماشین هنگام شستشو صداهای ناهنجاری تولید کند. البته دیگ لباسشویی در بیشتر موارد قابل تعمیر نبوده و حتما باید تعویض شود.  با این حال اولویت همکاران ما در نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تعمیر دیگ است. دیگ معمولا از جنس استیل یا ورق سیاه لعاب کاری شده است و در ماشین های جدید، از پلاستیک مقاوم هم در این قطعه استفاده شده است.

با توجه به اتصال این قطعه به موتور، تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی یا تعویض آن باید در اولین فرصت انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است موتور هم در معرض آسیب دیدگی قرار بگیرد. در ادامه شما را با جزئیات بیشتری در مورد تعمیر و تعویض دیگ لباسشویی آشنا می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر با همکاران ما در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی

چه موقع اقدام به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی کنیم؟

معمولا دیگ ماشین لباسشویی به دلایل مختلفی از کار افتاده و یا  درست کار نمی کند. گاهی این قطعه با سر و صدای بسیار زیادی کار می کند و باید هرچه زودتر تعمیر یا تعویض شود. گاهی خشک نشدن لباس ها نشان دهنده خرابی دیگ است و با تعویض این قطعه مشکل برطرف می شود. نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی، نشانه دیگری از خرابی این قطعه است و به کاربر هشدار می دهد که زمان تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی یا تعویض آن فرا رسیده است. در نهایت در صورت سوراخ شدن دیگ هم باید آن را تعویض کرد.

هزینه تعمیر دیگ لباسشویی lg

تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندها بسته به میزان و نوع آسیب دیدگی این قطعه، هزینه های مختلفی دارد. در مواردی که خرابی دیگ جزئی بوده و به سادگی تعمیر شود، معمولا نیاز به صرف هزینه بالا نیست. چنانچه نیاز به استفاده از ابزار یا متریال خاصی برای تعمیر دیگ لباسشویی باشد، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. در مواردی که امکان تعمیر وجود نداشته و نیاز به تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی باشد، هزینه نهایی با توجه به قیمت دیگ جدید برآورد می شود.

تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی

در بسیاری از موارد امکان تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی وجود نداشته و راهی جز تعویض این قطعه نیست. در این صورت باید برای تعویض دیگ لباسشویی lg و سایر برندها به ترتیب زیر عمل کرد:

تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی

1-رعایت نکات ایمنی

پیش از اقدام به تعویض دیگ ماشین لباسشویی، باید نکات ایمنی را رعایت کرد. به این ترتیب که دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا کنید. بهتر است چند دقیقه صبر کنید تا برق کاملا از بدنه دستگاه خارج شود.

2-جداسازی سقف و کنترل پنل

مرحله دوم برای تعویض دیگ لباسشویی ال جی، جدا کردن سقف و کنترل پنل دستگاه است. بدین منظور باید سقف را جدا کرده و پیچ های پشت دستگاه را باز کنید. سپس جاپودری را به بیرون بکشید و اتصالات و سیم های متصل به تایمر را به آرامی جدا کنید.

3-در آوردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در ادامه مراحل تعمیر دیگ ماشین لباسشویی ال جی، باید لاستیک دور درب را جدا کنید. معمولا این لاستیک به سادگی خارج می شود و نیاز به باز کردن اتصالات خاصی در این مرحله نیست.

4-جداسازی وزنه های تعادل به دیگ لباسشویی

تعداد این وزنه ها هم در لباسشویی های مختلف متفاوت است که با پیچ به قسمت بالایی و جلوی دیگ پیچ شده اند. این وزنه ها را باز کنید تا دیگ از ماشین جدا شود.

5- جدا کردن محفظه ثابت جا پودری ماشین لباسشویی

پیش از تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی، باید محفظه ثابت جاپودری لباسشویی را هم بیرون بیاورید. بدین منظور، پیچ های محفظه که روی پنل جلویی قرار دارند را باز کنید و بعد از بیرون کشیدن شلنگ های متصل، محفظه را کامل از دستگاه خارج کنید.

6- جدا کردن تسمه و فولی ماشین لباسشویی

 حالا بایید پیچ هایی که در پشت ماشین لباسشویی به پنل پشتی وصل هستند را باز کنید تا به فولی و تسمه دسترسی داشته باشید. تسمه روی فولی قرار گرفته و برای جدا کردن، باید آن را به سمت بیرون بکشید و بعد بچرخانید.

7- جداسازی موتور لباسشویی

گام بعدی در مراحل تعویض دیگ  لباسشویی ال جی، جدا کردن موتور است. برای این کار باید سیم های وصل شده به موتور و پیچ های نگهدارنده به موتور را باز کنید تا موتور جدا شود. فقط سیم ها را با احتیاط جدا کنید که آسیب نبینند و قبل از جداسازی حتما از آنها عکس بگیرید تا در زمان وصل کردن به مشکل نخورید.

8- جداسازی شلنگ دیگ به پمپ

حالا وقت آن است که لوله خرطومی مشکی رنگ را به عنوان رابط بین دیگ و پمپ جدا کنید. برای این کار و جدا کردن بست های نگهدارنده دو سر لوله، بهتر است از انبر دست کمک بگیرید.

9- بیرون کشیدن کمک ماشین

برای تعویض دیگ ماشین لباسشویی ال جی، باید کمک را نیز بیرون بکشید. این قطعه برای کاهش لرزش دیگ تعبیه شده و معمولا به زیر دیگ متصل هستند. کافی است اتصالات کمک را باز کنید تا بتوانید این قطعه را بیرون بیاورید.

10- جدا کردن تمامی اتصالات

حالا تمامی اتصالات و سیم های متصل به دیگ را جدا کنید تا بیرون آوردن دیگ راحت تر باشد.

11- خارج کردن دیگ از ماشین لباسشویی

بعد از اینکه تمامی سیم ها و اتصالات را باز کردید، دو فنر متصل به بدنه ماشین لباسشویی را می بینید؛ این فنرها را هم جدا کرده و بیرون بیاورید. به این ترتیب دیگ خارج شده و می توانید دیگ جدید را جایگزین آن کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید