جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی

وقتی آب به داخل جاروبرقی وارد می‌ شود، ممکن است به عنوان یک مشکل جدی مورد نظر قرار گیرد که علاوه بر آسیب به دستگاه، خطراتی نیز برای کاربر ایجاد کند. در این مقاله، به بررسی دلایل مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی می‌ پردازیم و به صورت تخصصی روش های رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

آب رفتن داخل جاروبرقی

دلایل مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی

1. وجود آب در محیط استفاده

یکی از دلایل اصلی وارد شدن آب به داخل جاروبرقی، استفاده از آن در محیط‌ هایی است که دارای رطوبت زیادی هستند، که از جمله تیم محیط ها می توان به حمام یا آشپزخانه اشاره کرد. اگر جاروبرقی به طور ناخواسته با آب در ارتباط قرار بگیرد، احتمال وارد شدن آب به داخل آن وجود دارد.

2. مشکل در مخزن جاروبرقی

بعضی از جاروبرقی‌ ها دارای مخزنی هستند که در آن آب و ضایعات جمع‌ آوری می ‌شود. در صورتی که این مخزن به درستی نصب نشده و یا دچار سوراخ یا خرابی شود، آب می ‌تواند به داخل جاروبرقی نفوذ کند.

این مطلب کاربردی را از قلم نیندازید: دلیل جمع نشدن سیم جاروبرقی

3. ایراد در لوله ‌ها یا اتصالات

لوله‌ ها و اتصالات جاروبرقی ممکن است به علت خرابی یا عدم درستی نصب، منجر به نشت آب شوند. این مسئله می ‌تواند باعث وارد شدن آب به داخل دستگاه شود.

4. استفاده از جاروبرقی خشک

بعضی از جاروبرقی ‌ها دارای ویژگی خشک هستند که باید بعد از استفاده از آن ‌ها، برای خشک شدن مناسب زمان داده شود. در صورت عدم استفاده از این ویژگی یا استفاده از آن به طور نادرست، آب ممکن است داخل دستگاه باقی بماند و مشکلاتی ایجاد کند.

5. نگهداری نادرست

عدم نگهداری صحیح و منظم از جاروبرقی می ‌تواند منجر به خرابی و نشت آب آن شود. سطح داخلی جاروبرقی باید به صورت دوره‌ ای تمیز شده و بررسی شود تا از ورود آب به داخل آن جلوگیری شود. به طور کلی، مراقبت و نگهداری صحیح از جاروبرقی، استفاده در شرایط مناسب و بررسی دوره‌ ای آن برای اطمینان از سلامت و عملکرد صحیح آن، می ‌تواند از مشکل آب رفتن داخل دستگاه جلوگیری کند.

وارد شدن آب به جاروبرقی

روش های رفع مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی

مواجهه با آب در داخل جاروبرقی یکی از مشکلات معمولی است که می ‌تواند سبب آسیب به دستگاه و ایجاد خطرات برای کاربر شود. اما با رعایت توصیه‌ ها و استفاده از روش‌ های مناسب، می‌ توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد. در ادامه، به بررسی روش‌ های مختلف رفع مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی می‌ پردازیم.

1. قطع برق و جدا کردن دستگاه

اولین قدم برای رفع مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی، قطع برق دستگاه است. سپس دستگاه را از پریز برق جدا کرده و باتری یا سیم برق آن را از منبع تغذیه جدا کنید.

2. خشک کردن سطح داخلی

پس از قطع برق، با استفاده از دستمال یا پارچه خشک، سطح داخلی جاروبرقی را خشک کنید. تمامی نقاط دستگاه را به دقت بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که آب از داخل دستگاه خارج شده است.

3. تهویه داخلی

بهتر است در محیطی خشک و تهویه‌ یافته، دستگاه را قرار دهید تا هوای محیط به خوبی در داخل دستگاه جریان داشته باشد و بتواند باعث تسریع فرآیند خشک شدن آب شود.

4. استفاده از سشوار

با استفاده از سشوار، می‌ توانید هوا را به داخل جاروبرقی هدایت کرده و بخار آب را از داخل دستگاه بیرون باده کنید. این کار می ‌تواند فرآیند خشک شدن را تسریع کند.

5. کابل برق

گاهی اوقات این کابل برق است که برق جاروبرقی را قطع می کند. مهم است که کابل برق را همیشه از آب و سایر مایعات دور نگه دارید تا اهداف ایمنی داشته باشید. این همچنین احتمال قطع برق یا مشکلات کابل را در آینده کاهش می دهد.

6. خرابی شلنگ خرطومی

همیشه مطمئن شوید که شلنگ ترک نخورده است. شلنگ خراب می تواند منجر به از دست دادن قابل توجه مکش شود و در نتیجه کارایی دستگاه تمیز کننده را کاهش دهد. اگر قادر به تعمیر شیلنگ نیستید، به سادگی گارانتی جاروبرقی خود را درخواست کنید.

7. خرابی دسته جاروبرقی

استفاده از عصای سفت و سخت هنگام تمیز کردن مکان هایی مانند سقف، پنکه و سقف بسیار توصیه می شود. هر زمان که احساس کردید نیاز به تمیز کردن مکان‌ های مرتفع وجود دارد، شیلنگ انعطاف ‌پذیر را با یک میله سفت تعویض کنید. با این کار احتمال آسیب رسیدن به شیلنگ نیز کاهش می یابد. از استفاده از نردبان، صندلی یا میز برای رسیدن به سقف و پنکه خودداری کنید. به سادگی از یک گرز سفت و سخت برای اطمینان از ایمنی خود استفاده کنید.

8. خرابی برس ها

برس های اضافی می توانند کار تمیز کردن را برای شما آسان تر کنند. گاهی اوقات لازم است از برس های کوچک تر برای تمیز کردن قسمت های خاصی از اتاق استفاده کنید. قبل از رفتن به بیرون برای خرید پاک کننده ای که دارای طیف وسیعی از برس ها یا ابزارها است، نوع ابزارهایی را که می توانید برای دستگاه موجود خود تهیه کنید، بیابید.

9. گرم شدن بیش از حد

گرمای بیش از حد می تواند به موتور جاروبرقی شما آسیب برساند. تعویض این موتورها نسبتا ساده است و برای انجام این کار لازم نیست در لوازم خانگی متخصص باشید.

10. خرابی چرخ ها

ترک خوردگی یا شکستگی چرخ ها می تواند استفاده از جاروبرقی را برای شما دشوار کند. به محض مشاهده چرخ شکسته، یک چرخ جدید بخرید و نظافتچی خود را دوباره راه اندازی کنید.

11. سوئیچ ها

قطعاتی مانند سوئیچ ها اغلب ممکن است از کار بیفتند و بنابراین باید آن ها را تعویض کنید تا از مشکلات برق جلوگیری کنید.

12. کیسه جاروبرقی بدبو

کیسه جاروبرقی بدبو در جاروبرقی های مخزن کیسه ای محتمل ترین علت این مشکل است. هر چه باشد، همه چیز از غذا گرفته تا موهای حیوانات می تواند در آنجا ختم شود. برای رفع مشکل، به سادگی کیسه را تعویض کنید. با دیدن این ویدیو می توانید از نحوه تعویض کیف هنری هوور مطلع شوید.

این مقاله را از دست ندهید: انواع کیسه جاروبرقی

13. کپسول گرد و غبار بدبو

مانند جاروبرقی های کیسه ای، کپسول های گرد و غبار در وسایل غیر کیسه ای ممکن است در نهایت بو بدهند. برای حل این مشکل، به سادگی وارد کپسول گرد و غبار شوید.

14. فیلترهای کثیف

فیلترهای کثیف یکی دیگر از مقصران احتمالی است. سعی کنید فیلترها را در مخلوطی از جوش شیرین و آب تمیز کنید. اگر این کار جواب نداد، باید فیلترها را تعویض کنید.

رفع مشکل ورود آب به جاروبرقی

15. شلنگ یا اتصالات مسدود شده

مسدود شدن شیلنگ یا اتصال می تواند باعث بوییدن جاروبرقی شود. شلنگ را بردارید و انسداد بزرگ را بررسی کنید. اگر شلنگ کاملا پلاستیکی است، می توانید آن را یک شبه در آب صابون بگذارید تا خیس بخورد. همچنین می توانید ضمائم پلاستیکی را بگذارید تا یک شب خیس بخورند.

16. جاروبرقی بوی سوختگی دارد

اگر جاروبرقی شما بوی سوختگی می دهد، دلایل احتمالی مختلفی وجود دارد. این نکات عیب یابی به شما در شناسایی و رفع مشکل کمک می کند.

17. فورا جاروبرقی را خاموش کنید

جاروبرقی ها در دمای بالا کار نمی کنند. پس اگر بوی سوختگی جاروبرقی به مشام برسد می تواند خطرناک باشد. مطمئن شوید که بلافاصله دستگاه را خاموش کرده اید.

  • کابل جاروبرقی، دوشاخه و سوکت دیواری را با دقت بررسی کنید.
  • بعد، سوکت دیواری، دوشاخه جاروبرقی و کابل را بررسی کنید.
  • برای علائم گرما اگر دودی دیدید، برای احتیاط جاروبرقی را مستقیما بیرون ببرید.

18. فیلترهای مسدود شده یا کیسه بیش از حد پر

فیلترهای مسدود شده یا کیسه بیش از حد پر می تواند فشار بیشتری به موتور وارد کند و باعث گرم شدن بیش از حد موتور شود. برای رفع مشکل، کیسه را خالی کرده و فیلترها را تمیز یا تعویض کنید.

19. کابل داغ یا دوشاخه

اگر موتور مجبور باشد خیلی سخت کار کند، کابل یا دوشاخه داغ ممکن است اتفاق بیفتد. هنگامی که کیسه را خالی کردید و فیلترها را جایگزین کردید، جاروبرقی را دوباره اجرا کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا ایراد رفع شده است. اگر مشکل همچنان رخ داد، می توانید از طریق نمایندگی تعمیرات مجاز خدمات موردنظر را دریافت نمایید. همچنین در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید خدمات تعمیرات را به صورت رایگان دریافت کنید.

20. بررسی و تعمیر خرابی

در صورتی که متوجه شدید دلیل ورود آب به داخل جاروبرقی خرابی در بشکه، لوله ‌ها یا اتصالات است، بهتر است این قطعات را بازبینی و تعمیر کنید. اگر نیاز به تعمیرات پیچیده ‌تری است، بهتر است از کمک تعمیرکار متخصص جاروبرقی استفاده کنید.

21. جلوگیری از وقوع مشکل مجدد

برای جلوگیری از وقوع مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی در آینده، بهتر است از دستگاه در محیط‌ های خشک و بدون رطوبت استفاده کنید و در صورت استفاده از جاروبرقی در محیط‌ های مرطوب، به دقت از تمامی قطعات محافظتی مانند کیسه‌ جاروبرقی و غیره استفاده کنید. با اعمال این روش‌ ها و اقدامات، می ‌توانید به راحتی مشکل آب رفتن داخل جاروبرقی را رفع کنید و از دستگاه خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید