جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا جاروبرقی بوی سوختگی می دهد؟

بوی سوختگی جاروبرقی ال جی و دیگر برندها، دلایل مختلفی داشته و البته راه حل هایی هم دارد که در ادامه این مقاله، آنها را معرفی می کنیم. اگر دلایل ایجاد بوی سختگی در جاروبرقی را به درستی شناسایی کنید، راحت تر می توانید این مشکل را حل کنید. برخی از راهکارهای رفع بوی سوختگی جاروبرقی ال جی، ساده بوده و شما می توانید آنها را اجرا کنید. اما گاهی باید برای از بین بردن این بو، از تکنسین های تعمیر جاروبرقی کمک بگیرید. در این صورت، می توانید با نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه دهند.

چرا جاروبرقی بوی سوختگی می دهد?

دلایل بوی سوختگی جاروبرقی ال جی

دلیل اصلی ایجاد بوی سوختگی در جاروبرقی، چندبرابر شدن فشار روی موتور است. همچنین اگر مخزن یا کیسه دستگاه مشکل داشته باشد یا درست نصب نشده باشد، ممکن است باعث ایجاد بوی نامطبوع شود. پر بودن کیسه هم به مرور زمان بار اضافی برای موتور ایجاد کرده و باعث ایجاد بوی سوختگی جاروبرقی ال جی و دیگر برندها می شود. اگر سیستم برق یا پریز و کابل ایرادی داشته باشند، ایجاد اتصالی شده و در نتیجه بوی سوختگی احساس می شود. گاهی دلیل بوی نامطبوع جاروبرقی، انسداد لوله هاست. مشکلات برس یا غلتک، آلودگی فیلترها، پاره شدن تسمه، اتصالی در برد و مدارها، ایرادات فیوز و خرابی یا سوختن موتور، دیگر دلایل بوی بد در جاربرقی های lg هستند.

روش های رفع بوی بد جاروبرقی ال جی

بررسی اتصالات و سیستم برق

چنانچه بوی بد جاروبرقی را احساس کردید، پیش از هر کاری اتصالات برق را بررسی کرده و مطمئن شوید که سالم هستند. اگر برق ساختمان، کلید و پریزها و یا کابل دستگاه ایراد داشته باشد، بویی شبیه به سوختگی ایجاد می شود و البته احتمال سوختن جاروبرقی هم بالاست. بنابراین برای تعمیر این مشکل، لازم است که اتصالات برقی ساختمان، نوسانات برق در پریز و … را به دقت بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل، آن را برطرف کنید.

رفع انسداد لوله های جاروبرقی

دومین راهکار برای از بین بردن بوی سوختگی جاروبرقی ال جی، رفع انسداد لوله هاست. انسداد لوله ‌ها باعث می ‌شود موتور با نیروی بیشتری کار کند و در نتیجه، بار اضافی به آن وارد شود. بنابراین لوله ها را چک کرده و در صورت وجود انسداد و گرفتگی، آن را برطرف نمایید.

این مقاله را از دست ندهید: انواع پاکت جاروبرقی

پاکسازی و تعویض فیلترها

فیلترهای جاروبرقی، مانع از نفوذ گرد و خاک حاصل از کیسه به داخل موتور می‌ شوند. اگر این بخش ها مسدود شده و یا آسیب دیده باشند، جلوی گرد و خاک را نمی گیرند و موتور، با لایه ای خاک پوشانده می شود. در نتیجه ممکن است بوی سوختگی از جاروبرقی احساس شود. بنابراین گاهی با پاکسازی و تعویض فیلترها هم می توان بوی سوختگی جاروبرقی را از بین برد.

تعمیر و تعویض غلتک یا برس جاروبرقی یکی از راهکار های رفع  بوی سوختگی جاروبرقی ال جی

غلتک و برس جاروبرقی، خیلی زود با مو، نخ و … مسدود می شود. گیر کردن این مواد در برس و غلتک، عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه کرده و باعث ایجاد بوی سوختگی در آن می شود. بنابراین غلتک را آزاد کرده و در صورت امکان، برس را تمیز کنید تا مشکل حل شود.

تعویض تسمه جاروبرقی

گاهی باید برای از بین بردن بوی سوختگی جاروبرقی lg، تسمه آن را تعویض کنید. معمولا وقتی تسمه پاره می ‌شود، برس چرخان سری جلوی جاروبرقی نیز از کار می‌افتد. دقت کنید که تعویض تسمه باید توسط تکنسین های تعمیرات جاروبرقی انجام شود و تسمه جدید هم باید حتما اورجینال باشد.

تعمیر و تعویض بردها و مدارهای آسیب دیده

با تعمیر یا تعویض بردها و مدارهای آسیب دیده در اثر اتصالی برق هم می توان بوی بد جاروبرقی ال جی را از بین برد. توضیح این که اکثر جاروبرقی ‌ها دارای یک برد اصلی هستند که مدارهایی بر روی آن تعبیه شده است. هر یک از این مدارها ممکن است اتصالی داشته باشند یا اتصال آنها در محلی خاص قطع شود. برای بررسی مدارها باید از یک مولتی‌ متر استفاده شود. برد هم معمولا قابل تعمیر نبوده و راهی جز تعویض آن با نمونه اصل و اورجینال وجود ندارد.

 تعویض فیوز سوخته

گاهی اوقات عامل ایجاد بوی سوختگی جاروبرقی ال جی، سوختن فیوز است. برای بررسی فیوز موتور جاروبرقی کافیست درپوش آن را بردارید تا موتور نمایان شود. سپس فیوز را با استفاده از یک مولتی ‌متر بررسی کنید. اگر ابزار این کار را در اختیار ندارید، بهتر است از تعمیرکاران جاروبرقی در نمایندگی ال جی کمک بگیرید.

تعمیر و تعویض موتور جاروبرقی

در تنهایت ممکن است بوی سوختگی جاروبرقی ال جی ناشی از سوختن موتور یا آسیب دیدگی این قطعه باشد. در این صورت باید ضمن عیب یابی این قطعه، موتور را تعمیر یا تعویض کنید. البته در صورت سوختن موتور، امکان تعمیر کردن آن وجود ندارد. در چنین شرایطی تنها با تعویض موتور می توان مشکل را حل کرد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید