جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

انواع کیسه جاروبرقی

جاروبرقی ها از آن تیپ شخصیت هایی هستند که همه چیز را در خودشان می ریزند! هر چیزی که جاروبرقی می مکد، به کیسه یا پاکتی که درون آن تعبیه شده منتقل می شوند. این پاکت ها بنا به نوعشان باید مدام تخلیه یا تعویض شوند. اما کدام نوع از کیسه های جاروبرقی هزینه کمتر و بهره وری بیشتری دارند؟ در این مطلب می خواهیم درمورد انواع مختلف پاکت جاروبرقی صحبت کنیم.

در واقع می توان چند صد مدل کیسه جاروبرقی در جهان نام برد. به این دلیل که بسیاری از برندهای تولیدکننده جاروبرقی کیسه های خاص خود را نیز تولید می کنند. با این حال اگر بخواهیم همه این انواع کیسه جاروبرقی را در دسته های مشابه هم تقسیم کنیم، به 5 دسته کلی می رسیم.

انواع کیسه جاروبرقی

انواع پاکت جاروبرقی

پاکت ها یا کیسه های جاروبرقی در پنج دسته کلی تقسیم می شوند و این تقسیم بندی و نوع جاروبرقی شما مشخص می کند که کدام یک از این انواع پاکت جاروبرقی برای شما مناسب تر است:

  • کیسه های دائمی
  • پاکت های یکبار مصرف
  • کیسه های سری P
  • کیسه های سری G
  • کیسه های هپا (HEPA)

در ادامه به مفصل شرایط و مزایا و معایب هر کدام از این کیسه ها و پاکت های جاروبرقی را توضیح می دهیم.

1. انواع پاکت جاروبرقی | کیسه های دائمی

همانطور که از نام این دسته از کیسه ها پیداست، کیسه های دائمی مانند یک عضو همیشگی جاروبرقی باید در آن قرار بگیرند و تا جایی که با مشکلی مواجه نشوند، همانجا خواهد ماند. این کیسه ها که قدیمی ترین نوع از انواع پاکت جاروبرقی هستند، تنها باید پس از پر شدن تخلیه و در فواصل منظم شسته شوند.

مزایا: بزرگترین مزیت این کیسه ها مقرون به صرفه بودن آن ها حداقل در کوتاه مدت است. زیرا جنس محکمی دارند و مدام نیاز نیست برای جاروبرقی تان کیسه جدید تهیه کنید.

معایب: متاسفانه باید گفت که تخلیه کامل این کیسه ها کار آسانی نیست. به علاوه امکان پاره شدن و انتقال گرد و خاک و پرز از آن ها به موتور دستگاه وجود دارد که پیامد کوتاه مدت آن داغ کردن و خاموش شدن مکرر دستگاه حین جارو کردن است. به همین دلیل تعدادی از افراد پاکت های یکبار مصرف را ترجیح می دهند.

2. پاکت های جاروبرقی یکبار مصرف

دومین نوع از انواع پاکت جاروبرقی این پاکت ها هستند که بعد از پر شدن باید به سطل زباله منتقل شوند. بدون معطلی برویم سراغ مزایا و معایب:

مزایا: کیسه های یکبار مصرف اگر واقعا یک بار مصرف شوند جلو نفوذ گرد و غبار به موتور را می گیرند و باعث افزایش طول عمر آن می شوند. همچنین جایگذاری و خارج کردن آن ها تقریبا راحت است و بعد از جارو کشیدن می توانید به راحتی آن ها را خارج کرده و دور بیندازید.

معایب: خریدن مداوم پاکت های جاروبرقی می تواند هزینه قابل توجهی دارد. علاوه بر این با توجه به یکبار مصرف بودنشان جنس محکمی هم ندارند و با مصرف بیشتر از یکبار آن ها باید روی امکان پاره شدن و درز گرد و خاک ریسک کنید!

خدمات تخصصی نمایندگی ال جی: تعمیر جاروبرقی

3. انواع کیسه جاروبرقی | کیسه سری P و G

بعد از دوگانه کیسه دائمی و پاکت یکبار مصرف بین انواع پاکت جاروبرقی تولیدکنندگان این بخش مهم و تاثیرگذار جاروبرقی به ایده جدید رسیدند: کیسه هایی دائمی چند لایه و بعضل بزرگتر و البته گران تر!

کیسه های سری P و G جنس الیاف بسیار محکم تری نسبت به کیسه های دائمی قدیمی دارند و به سختی پاره می شوند. با وجود این کیسه دیگر می توانید به راحتی شیشه های خورد شده را هم جارو کنید و نگران پاره شدن آن نباشید. البته هنگام تهیه این نوع کیسه ها باید برند و مدل جاروی خود را به فروشنده اعلام کنید.

اما مهمترین نکته اینجاست که چند لایه بودن و تشکیل شدن این کیسه ها از 5 میکروفیلتر باعث می شود مقدار انتقال گرد غبار این نوع نسبت به کیسه های دائمی معمولی واقعا ناچیز باشد. در کیسه های نوع G این مقدار نزدیک صفر است. این نکته باعث می شود عمر مفید کیسه و موتور افزایش پیدا کند. تولیدکنندگان این کیسه با ایجاد حالت آکاردئونی و افزایش ظرفیت، مسئله نیاز به تخلیه مداوم را نیز تا حدی حل کرده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: بوی سوختگی جاروبرقی

4. بهترین نوع کیسه های جاروبرقی | هپا

سوراخ و پاره نشدن بعد از کیسه های نوع G دیگر مسئله نبود، به همین دلیل کیسه های هپا مسئله دیگری را کاملا حل کردند: میزان خروج و درز گرد و غبار در کیسه های هپا به 97/99% رسید! و این بود که هپا را در صدر لیست انواع پاکت جاروبرقی قرار داد.

فیلترهای این نوع کیسه به حدی در رابطه سطح بالا و بهداشتی هستند که کاربرد پزشکی نیز پیدا کرده اند و مطمئن ترین ماسک ها نیز با استفاده از فناوری ساخت آن ها طراحی می شوند. نکته مثبت دیگر که بسیار هم عجیب است، قابلیت بازیافت 100% این کیسه هاست که برای طرفداران و دوست داران محیط زیست هم خبر بسیار خوبی است.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید