جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی

در این مقاله از سری مطالب ال جی سرویس با نحوه تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی و نکات مهم آن آشنا می شوید. شیر برقی یا شیر چهارطرفه، مسئول پخش کردن آب در دستگاه و رساندن آن به ظروف است. خرابی این قطعه مشکلاتی را در روند کاری ماشین ظرفشویی ایجاد می کند که یکی از آنها تمیز نشدن ظروف است. در ادامه ضمن بررسی نحوه تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی، علائم خرابی آن را نیز بررسی کرده و شما را با روند تعویض شیر برقی آشنا می کنیم. شما می توانید برای تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی lg به شکل درست و اصولی از تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر شیر برقی لباسشویی ال جی

چگونه بدانیم که نیاز به تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی است؟

برای این که بدانید دقیقا چه موقع باید شیر برقی ماشین ظرفشویی را تعمیر کنید، باید نشانه ها و علائم خرابی این قطعه را بشناسید. علائم بسیاری وجود دارد که نشان می دهند شیر برقی آسیب دیده و نیاز به ترمیم دارد. عدم آبگیری ماشین ظرفشویی یکی از این نشانه هاست. گاهی بر اثر خرابی شیر برقی، آب از پایین ماشین ظرفشویی به بیرون نشت پیدا می کند. تمیز شسته نشدن ظروف هم یکی از مهم ترین علائمی است که به شما هشدار می دهد زمان تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی یا تعویض آن فرا رسیده است. باید به این نکته دقت داشته باشید که این مشکلات، لزوما مربوط به شیر برقی نیستند. مثلا ممکن است فشار آب ورودی به ماشین کم باشد یا برق به شیر ورودی نرسد و یا ظروف به دلیل آلودگی و انسداد فیلترها تمیز نشوند. حتی ممکن است پمپ تخلیه درست کار نکند و به این دلیل آب از پایین دستگاه به بیرون نشت پیدا کند. بنابراین بهتر است پیش از اقدام به ترمیم یا تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی، از سالم بودن این بخش ها مطمئن شوید.

تست شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی

کارشناسان تعمیرات ماشین ظرفشویی، برای این که بدانند ایرادات دستگاه ناشی از خرابی شیر برقی است یا اجزای دیگر، این قطعه را تست می کنند. برای تست شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی یا هر برند دیگری، دستگاه را خاموش کرده و آن را از برق جدا می کنند. سپس شیر ورودی آب را بسته و پیچ های بدنه پشتی ماشین را باز می کنند. پس از بازکردن این پیچ ‌ها، یک شیر مشاهده می شود که به 2 الی 4 سیم، شلنگ تخلیه و شلنگ تأمین آب متصل شده است. این سیم ها جدا شده و پایانه ‌ها به اهم‌ متر وصل می شوند. اگر اهم‌ متر شما عدد بی ‌نهایت را نشان دهد، نیاز به تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی است. البته ممکن است در این شرایط، شیر برقی قابل ترمیم نبوده و نیاز به تعویض داشته باشد.

آیا امکان تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی lg وجود دارد؟

خیر! جالب است بدانید که شیربرقی ماشین ظرفشویی قابل ترمیم نیست. درواقع ساختار این قطعه به گونه ای است که اگر آسیب دیده و یا از کار بیفتد، تنها می توان آن را با یک شیر برقی جدید جایگزین کرد. با این حال برخی از ایرادات ماشین ظرفشویی، ناشی از خرابی قطعاتی هستند که به نوعی با شیر برقی در ارتباط اند. مثلا ممکن است شیلنگ ها به درستی به شیر برقی وصل نشده باشند یا مشکلاتی از این دست. در این صورت می توان با اقداماتی مثل اصلاح وضعیت شیلنگ ها و …، ضمن تعمیر شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی، مشکل را برطرف کرد.

تعویض شیر برقی ظرفشویی lg

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، شیر برقی قطعه قابل تعمیری نیست. اگر تیم تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی در محل پس از تست این قطعه از خرابی آن مطمئن شوند، آن را تعویض می کنند. تعویض شیر برقی ظرفشویی ال جی و دیگر برندها به ترتیب زیر انجام می شود:

  • پیش از هر کاری، ماشین خاموش شده و جریان برق آن قطع می شود.
  • شیر ورود آب به ماشین ظرفشویی قطع می شود.
  • در مرحله سوم تعمیر شیر برقی ظرفشویی ال جی و تعویض این قطعه، پیچ های پنل پشتی باز می شوند.
  • پس از آن سقف و پنل ماشین به طور کامل جدا می شوند.
  • پس از بازکردن پنل، شیلنگ شیر برقی از بدنه جدا می شود.
  • شیر برقی معیوب از ماشین خارج شده و قطعه جدید به جای آن نصب می شود.

در نهایت، تمامی اجزای باز شده ماشین ظرفشویی مجددا مطابق قبل بسته می شوند.

3/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید