جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

در این مقاله می خواهیم کمی در مورد اهمیت استفاده از نمک ماشین ظرفشویی برای تان توضیح دهیم و سپس نحوه استفاده از آن را شرح دهیم. اگر می خواهید ماشین ظرفشویی تان بیشتر عمر کند یا دائم نیاز به هزینه کردن برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی  نداشته باشید، توصیه می کنیم که این مقاله را تا آخر بخوانید.

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

در ابتدا اجازه دهید دلیل استفاده از نمک ماشین ظرفشویی را برایتان بگوییم تا  بیشتر متوجه شوید که تا چه حد باید به استفاده از آن اهمیت دهید. در صورت استفاده نکردن از نمک ظرفشویی، دستگاه شما به زودی نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد و نیز پس از مدتی ظرف های تان شفافیت خود را از دست می دهند.

 همچنین در صورت عدم استفاده از نمک مخصوص ظرفشویی روی ظرف های تان لکه دیده می شود، به خصوص اگر طرف های شما آرکوپال و ظروف شیشه ای باشد. اگر از نمک ظرفشویی استفاده نکنید، ممکن است سختی آب باعث شود که ظرف ها خوردگی پیدا کنند یا حتی بدنه ماشین ظرفشویی زنگ بزند.

عملکرد نمک ظرفشویی چگونه است؟

در اینجا باید توضیح دهیم که آب سخت دارای منیزیوم و کلسیم است. در داخل ماشین ظرفشویی رزین وجود دارد که کارش خنثی کردن منیزیم و کلسیم است. از آنجا که خود رزین نیاز به شستشو دارد، از نمک مخصوص ظرفشویی استفاده می کنیم تا رزین را شستشو دهد. نمک، رزین را در 5 دقیقه آخر کار ماشین ظرفشویی شستشو می‌ دهد.

چند نکته مهم برای نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

در اینجا قصد داریم چند نکته در مورد نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی برای تان بگوییم تا با مشکلات کمتری مواجه شوید. سپس در ادامه مقاله در مورد آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

 • همیشه از بهترین کیفیت نمک استفاده کنید و از استفاده نمک های متفرقه که با قیمت اندک عرضه می شوند پرهیز کنید، زیرا ممکن است ناخالصی داشته باشد و ظرف هاتان کدر شود. همچنین ممکن است در بلند مدت به دستگاه تان هم آسیب بزند.
 • همیشه حواستان به چراغ مربوط به نمک باشد.
 • توجه کنید که در مناطقی که سختی آب زیاد است، مصرف نمک هم افزایش میابد.
 • اگر با این مشکل روبرو شدید که ظروف شما کدر شده اند یا روی آن ها خط افتاده است، نمک ماشین ظرفشویی تان نامناسب است و باید از نمکی استفاده کنید که مناسب برای سختی آب منطقه شما باشد.

بهتر است از چه نوع نمک ظرفشویی استفاده کنیم؟

همانطوری که می دانید، نمک های مختلفی در بازار وجود دارد، اما شما برای خرید بهترین نمک ماشین ظرفشویی باید به برخی نکات توجه کنید. نمک باید خالص باشد و دارای موادی مانند آهن و کربنات نباشد، زیرا این مواد از نرم شدن کافی آب جلوگیری می کنند. ما در این مقاله می خواهیم بعضی از بهترین برندهای نمک ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

معرفی برخی از بهترین برندهای نمک ماشین ظرفشویی

حالا نوبت به این می رسد که برخی از بهترین برندهای نمک ماشین ظرفشویی را به شما معرفی کنیم، تا با آگاهی بیشتری خرید خود را انجام دهید. برخی از این برندها عبارتند از:

 • فینیش
 • کلارو
 • ناتاراکتیوشده
 • لودویک

لازم است به شما بگوییم که نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی برای همه نمک ها یکسان است. چیزی که شما باید به آن توجه کنید آن است که کیفیت خوب نمک باعث می شود کمتر به تعمیرکار نیاز پیدا کنید.

نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی

در دستگاه ماشین ظرفشویی، مخزنی برای ریختن نمک وجود دارد. جای محفظه در ماشین های ظرفشویی در برند های مختلف فرق دارد. به‌هرحال جای این محفظه با عکس یا نوشته به‌راحتی قابل تشخیص است. روی مخزن ممکن است کلمه salt  یا حرف S نوشته شده است.

حالا ابتدا باید درب مخزن نمک ظرفشویی را باز کنید. سپس قیف مخصوص را روی دریچه بگذارید و به اندازه ای نمک بریزید که دو بند انگشت بین دریچه و نمک فاصله باشد. میزان مصرف نمک هم اهمیت دارد و اگر کمتر از میزان لازم در مخزن نمک بریزید، ماشین ظرفشویی با مشکل روبرو خواهد شد. همینطور ممکن است ظرف ها به طور مناسب شسته نشوند. به عبارت دیگر به اندازه ای باید نمک در مخزن بریزید که یک تا دو بند انگشت با دریچه فاصله داشته باشد. البته گاهی تفاوت هایی هم در مقدار لازم نمک برای ماشین ظرفشویی ها دیده می شود برای مثال میزان مصرف نمک ماشین لباسشویی بوش با سایر برندها فرق دارد. پس از ریختن نمک در محفظه درب آن را  ببندید.

نمک ماشین ظرفشویی

چراغ نمک ماشین ظرفشویی

یک چراغ برای اعلام این که آیا ماشین ظرفشویی نمک دارد یا خیر، وجود دارد. چراغ هشداردهنده نمک ماشین ظرفشویی دارای علامت اختصاری S است یا کلمه salt  روی آن نوشته شده است. چراغ نمک روی ماشین ظرفشویی به شما می گوید که آیا ماشین ظرفشویی نمک دارد یا خیر؟ وقتی این چراغ روشن شود به شما این پیام را می دهد که مخزن نمک ماشین ظرفشویی خالی است.  در این هنگام باید درب مخزن نمک را باز کرده و در آن نمک بریزید.

چرا گاهی چراغ نمک ماشین ظرفشویی خاموش نمی شود؟

همانطوری که گفتیم چراغ نشانگر نمک ماشین ظرفشویی بعد از ریختن نمک باید خاموش شود، با وجود ریختن نمک گاهی ممکن است چراغ هنوز روشن باشد. دلایل روشن ماندن چراغ مخصوص نمک در زیر ذکر شده است:

 • در ابتدا نمک داخل مخزن را با قاشق هم بزنید. در این صورت سنسور کار می کند و چراغ خاموش می شود
 • اگر هنوز هم چراغ روشن است شاید مقدار نمک کم است و باید نمک بیشتر در مخزن بریزید.
 • نکته مهمی که وجود دارد گاهی ممکن است به دلیل سخت نبودن آب اصلا ماشین ظرفشویی نیازی به نمک نداشته باشد که در این صورت لازم نیست در مخزن نمک بریزید و البته در این مورد چراغ باید همیشه روشن باشد.

رفع برخی ایرادهای مخزن نمک در ماشین ظرفشویی

یکی از ایرادهایی که ممکن است برای برخی ماشین های ظرفشویی اتفاق بیفتد، وجود آب در مخزن نمک ماشین ظرفشویی است. این اتفاق مخصوصا در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ دیده شده است. رفع این مشکل بسیار آسان است. فقط کافی است برای رفع این مشکل نمک را کمی در آب حل کنید.

نکاتی در مورد نشت نمک در ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است با نشت نمک در ماشین ظرفشویی مواجه شوید که ممکن است به دلایل زیر باشد:

 • ممکن است درب مخزن به درستی بسته نشده باشد و نمک ماشین ظرفشویی از آن نشت کند.
 • اگر در به خوبی بسته شده اما باز هم نشت نمک وجود دارد، مخزن نمک دستگاه مشکل دارد و باید توسط نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی مشکل رفع شود.

آیا جایگزینی برای نمک ماشین ظرفشویی وجود دارد؟

گاهی دیده شده است که افراد در صورت نداشتن نمک از مواد دیگر و حتی نمک خوراکی به جای نمک ماشین ظرفشویی استفاده کرده اند. باید بدانید که این کار برای دستگاه شما به شدت آسیب زننده است. ما به شما توصیه می کنیم که تا وقتی نمک ماشین ظرفشویی نخریده اید هرگز از دستگاه خود استفاده نکنید.

کلام آخر

در این مقاله از نمایندگی ال جی در مورد نکات اساسی در ارتباط با نمک ماشین ظرفشویی و مخزن و سایر نکات مرتبط با نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی خواندیم. به هرحال اگر می خواهید ظروف بر اثر شسته شدن در ماشین ظرفشویی کدر نشود و ماشین ظرفشویی سالمی داشته باشید باید از نمک ماشین ظرفشویی استفاده کنیم و به نحوه استفاده از نمک ماشین ظرفشویی دقت کامل کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید