جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل چشمک زدن درجه یخچال چیست؟

چشمک ‌زدن درجه یخچال ممکن است نشان ‌دهنده مشکلات مختلف باشد و دلایل متفاوتی داشته باشد. از جمله این دلایل می توان به خرابی خنک کننده دستگاه، انجماد آب در لوله ها، دماسنج ناسالم یا خرابی، مشکل و خرابی در سنسور ها، مشکل و خرابی در بخش کمپرسور، خرابی یا مشکل در سیستم خنک کننده دستگاه و بسیاری دلایل دیگر اشاره نمود. در این مقاله، به بررسی دلایل احتمالی این موضوع می پردازیم و به صورت تخصصی راه ‌حل‌ های ممکن برای حل مشکل چشمک زدن درجه یخچال را مورد بررسی قرار می دهیم.

چشمک زدن درجه یخچال

تعمیر یخچال خود را به ما بسپارید ، کمترین زمان بالا ترین کیفیت ، شماره تماس : 1662

بررسی دلایل چشمک زدن درجه یخچال

1. خرابی یا مشکل در خنک‌ کننده

یخچال‌ ها برای حفظ دمای داخلی خود از یک  خنک‌ کننده استفاده می ‌کنند که ممکن است باعث چشمک زدن درجه داخلی شود. اگر چشمک‌ زدن مربوط به دوره خنک‌ کننده است، این مسئله عادی است و نیاز به اقدام خاصی ندارد

2. انجماد آب در لوله‌ ها

یکی دیگر از دلایل چشمک زدن درجه یخچال مربوط به انجماد آب در لوله ها می شود. اگر آب در لوله ‌های سیستم خنک‌ کننده یخچال منجمد شوند، ممکن است دما ناگهان بالا برود و سپس پایین بیاید. در نتیجه این اتفاق باعث چشمک‌ زدن می شود. برای رفع این مشکل یخ لوله ‌ها را با گرم کردن ملایم یا استفاده از روش‌ های آب کننده یخ، آزاد کنید.

3. دماسنج خراب

دماسنج یخچال ممکن است خراب باشد و اطلاعات نادرستی نمایش دهد که باعث چشمک‌ زدن می ‌شود. دماسنج را بررسی کنید یا با استفاده از یک دماسنج جداگانه دما را اندازه‌گیری کنید.

چرا چراغ دمای یخچال چشمک می زند

4. مشکلات در سنسورها

سنسورهای یخچال که دما را اندازه ‌گیری می‌ کنند، ممکن است مشکلاتی داشته باشند که باعث چشمک زدن درجه یخچال شود. برای رفع این مشکل سنسورها را بررسی کرده و در صورت لزوم، تعمیر یا تعویض کنید.

5. مشکل در کمپرسور

کمپرسور یخچال مسئول ایجاد سردی است و مشکلات در آن ممکن است باعث ایرادات دمایی شود. در صورت مشکل در کمپرسور، به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید. در صورتی که دستگاه شما تحت گارانتی است می توانید با تماس گرفتن با مرکز گارانتی کننده خدمات مورد نظر خود را به صورت رایگان دریافت نمایید.

6. بررسی تنظیم دما

دمای داخل یخچال شما نباید از 59 درجه فارنهایت بالاتر رود. میانگین دما باید 4 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتیگراد باشد. دمای فریزر باید 0 درجه فارنهایت یا 120 درجه سانتیگراد باشد. اگر دما بالاتر از دمای متوسط باشد، چراغ دماسنج دستگاه شما چشمک می زند تا به شما بگوید مشکلی وجود دارد. در برخی از مدل ممکن است صدای زنگ را نیز بشنوید. برای رفع این مشکل، راه حل این است که دما را به یک تنظیم کمتر تغییر دهید. حدود چهار ساعت به دستگاه خود زمان دهید تا تنظیم شود. پس از گذشت زمان اعلام شده مشکل را مجددا بررسی نمایید.

7. درب دستگاه را بررسی کنید

اگر در یخچال خود را باز بگذارید یا به درستی آن را نبندید، چراغ درجه چشمک می زند. هوای گرم وارد فریزر می شود و باعث افزایش دما و کاهش هوای سرد داخل فریزر می شود. بنابراین، یخچال شروع به چشمک زدن می‌کند تا به شما اطلاع دهد که دمای داخل آن غیرعادی یا خیلی زیاد است. برای شروع لطفاً بررسی کنید که آیا درب یخچال به درستی بسته شده است. اگر نه، آن را محکم ببندید.

همچنین بررسی کنید که آیا درب یخچال شما ترک، سوراخ یا شکاف دارد یا ایرادات در دستگاه شما وجود ندارند. این فضاها هوای گرم را وارد یخچال می کنند. از این رو، با دمای دستگاه تداخل کرده و باعث چشمک زدن یخچال می شود. ممکن است شکافی بین درب و درزگیر وجود داشته باشد. می توانید مهر و موم درب را با فشار دادن آن به آرامی انجام دهید. اگر دستگاه شما منافذ دیگری دارد نیاز به بررسی تخصصی خواهد داشت.

8. از قرار دادن غذاهای داغ در یخچال خودداری کنید

هنگامی که غذای داغ را در دستگاه خود قرار می دهید، دمای یخچال را افزایش می دهد. از این رو، چراغ درجه چشمک می زند تا شما را از وجود مشکل مطلع کند. اگر چنین است، غذا را بردارید، بگذارید خنک شود و بعداً آن را در یخچال نگهداری کنید.

9. قطع برق

در برخی موارد، زمانی که برق قطع می شود، یخچال شما دچار این مشکل می شود. برق منبع اصلی هوای سرد در یخچال است. اگر برق قطع شود، دما افزایش می یابد. از این رو، چشمک زدن آن را برای نشان دادن بالا رفتن دما کاملا طبیعی است.

دلیل چشمک زدن درجه یخچال

10. بررسی کنید که آیا فریزر دارای یخ زدگی است

هنگامی که فریزر شما یخ زده است، به درستی کار نمی کند. یخ زدگی بیش از حد باعث ایجاد اختلال در دمای مورد نیاز دستگاه می شود. لطفاً بررسی کنید که آیا این مورد در فریزر شما وجود دارد یا ایراد چشمک زدن درجه یخچال از بخش دیگری است. در صورتی که فریزر شما یخ زده است آن را به صورت دستی یخ زدایی کنید. پس از انجام این اقدام، ببینید آیا چشمک زدن متوقف می شود. اگر در مورد نحوه حذف یخ از فریزر خود مطمئن نیستید، می توانید با بررسی دقیق دفترچه راهنمای دستگاه خود اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

پیشنهاد سایت: ارورهای یخچال ال جی

11. یخچال را دوباره راه اندازی کنید

اگر همه راه حل های بالا را امتحان کرده اید اما همچنان درجه یخچال همچنان چشمک می زند، ممکن است به این معنی باشد که برخی از تنظیمات نادرست هستند. راه اندازی مجدد ممکن است مشکل یا تنظیمات نادرست را برطرف کند. برای انجام راه اندازی مجدد نیاز به طی کردن مراحلی دارید. دستگاه خود را از برق بکشید. به مدت 5 الی 10 دقیقه صبر نمایید تا جریان بق از برد دستگاه تخلیه گردد. سپس مجددا دستگاه را به برق بزنید و این مشکل را مورد بررسی قرار دهید.

12. فریزر را دوباره تنظیم کنید

یکی دیگر از روش های رفع مشکل چشمک زدن درجه، تنظیمات مجدد فریزر است. تنظیم مجدد فریزر برخی از مشکلات مانند چشمک زدن چراغ دما را برطرف می کند. برای تنظیم مجدد، دکمه پاور دستگاه را نگه دارید، سپس آن را فشار دهید. بعد از چند ثانیه دکمه را رها کنید. پس از این عمل، سیستم خنک کننده دستگاه شما ریست می شود. بنابراین باید به طور عادی کار خود را از سر بگیرد.

علت چشمک ال ای دی دمای یخچال

13. تنظیم مجدد دما

برخی از یخچال های دیجیتال دمایی را که با آن کار می کنند را روی صفحه نمایش خود نشان می دهند. از این رو، انتخاب دمای مورد نظر بسیار آسان است. اگر صفحه ‌نمایش دمای صحیح را به شما نشان می ‌دهد، اما یخچال همچنان چشمک می ‌زند، می‌ توانید با استفاده از مراحل نامبرده در ادامه متن، دما را بازنشانی کنید. ابتدا کنترل پنل را پیدا کنید. پنل کنترل را روی یخ‌ ساز یخچال خود خواهید دید.

دما را تنظیم کنید. دکمه روی یخچال را فشار دهید و نگه دارید تا به دمای دلخواه برسد. یک تنظیم دما در یخچال خود خواهید دید که جدید است. بنابراین، می دانید که دما تنظیم مجدد شده است. بنابراین، اکنون یخچال باید بدون چشمک زدن به خوبی کار کند. از آنجایی که دما در حال تنظیم مجدد است، چند دقیقه به آن فرصت دهید. درب یخچال را باز نکنید و مواد غذایی را داخل آن قرار ندهید. به یاد داشته باشید، اگر مواد غذایی بسیار فاسد شونده باشند، ممکن است قبل از تنظیم مجدد یخچال خراب شوند و دوباره به حالت عادی کار کنند.

14. فن اواپراتور گیر کرده

یکی دیگر از دلایل احتمالی چشمک زدن دمای یخچال ، گیر کردن فن اواپراتور است. وقتی قطعه فن اواپراتور دستگاه شما گیر می کند، هوای سرد در یخچال پخش نمی شود و این موضوع باعث چشمک زدن درجه یخچال می گردد. هدف فن اواپراتور گردش هوای فریزر به داخل طبقه های یخچال است.

ممکن است کمپرسور بیش از حد گرم شود و با قطع فن، دمای یخچال شما افزایش یابد. موردی که می تواند باعث گیرکردن فن اواپراتور شود سوختن فن اواپراتور است. برای رفع این مشکل ابتدا، بررسی کنید که چیزی جلوگیری فعالیت فن را مسدود نکرده باشد.

در صورت وجود چنین مشکلی این مانع را از پیش روی فن بردارید. همچنین موتور فن کندانسور را بررسی کنید. اما قبل از انجام این اقدامات مراحل زیر را طی کنید. این مراحل عبارت اند از:

  • ابتدا یخچال را از برق بکشید و آن را از دیوار جدا کنید.
  • سپس درپوش دسترسی عقب را از محفظه موتور جدا کنید. اگر موتور آسیب دیده است، تنها کاری که باید انجام دهید تعویض آن است.
رفع مشکل چشمک زدن یخچال ال جی

این مقاله را از دست ندهید: ترفندهای تنظیم نمایشگر

15. مشکلات در سیستم خنک‌ کننده

مشکلات در سیستم خنک‌ کننده همچون نشتی یا کاهش جریان هوا ممکن است دما را تحت تأثیر قرار دهد و باعث ایجاد مشکل چشمک زدن درجه یخچال شود. برای بررسی دقیق تر، سیستم خنک‌ کننده را بررسی کنید و نشتی ‌ها را تعمیر کنید.

چشمک زدن درجه یخچال ممکن است از دلایل مختلفی ناشی شود. با بررسی دقیق دلایل محتمل و اعمال راه‌ حل ‌های مناسب، می ‌توانید مشکل را شناسایی و برطرف کنید. در صورتی که مشکل ادامه داشته باشد، نیاز به تجهیزات تخصصی خواهید داشت که در این رابطه توصیه با مراجعه به مرکز گارانتی کننده یا نمایندگی تعمیرات مجاز، ایراد پیش آمده را رفع نمایید.

ممکن است دستگاه شما نیاز به سرویس داشته باشد. اگر به طور منظم یخچال خود را سرویس نکنید، ممکن است با چنین مشکلاتی مواجه شوید. از این رو، وقت آن است که با یک متخصص تماس بگیرید تا دستگاه خود را بررسی کند.

اگر مشکل بزرگتری وجود دارد، می توانند آن را برای شما برطرف کنند. اگر مشکل همچنان ادامه داشت و یخچال شما دارای گارانتی معتبر است، می توانید با پشتیبانی امور مشتریان تماس بگیرید. روش هایی را که برای رفع مشکل استفاده کرده اید توضیح دهید تا ایراد چشمک زدن درجه یخچال رفع گردد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید