جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نکات و ترفندهای تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی

تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی ، اگر به شکل درست و اصولی انجام شود، قابلیت های متنوع تر این دستگاه را در دسترس کاربران قرار می دهد. اگر از یخچال های جدیدتر ال جی استفاده می کنید که مجهز به صفحه نمایش هستند، ادامه مطلب به شما کمک می کند تا با گزینه های مختلف تنظیمات در این بخش آشنا شوید.

بسته به مدل یخچال، گزینه ها و آپشن های مختلفی در نمایشگر وجود دارند که با استفاده از آنها می توان ضمن فعال کردن قابلیت های مختلف، استفاده بهتر و حرفه ای تری از یخچال کرد. در ادامه، گزینه ها و عنوان های مختلف در تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی را به شما معرفی می کنیم. اگر در این زمینه به راهنمایی بیشتر نیاز داشتید، می توانید با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر یخچال ال جی، به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی

کاربرد گزینه های مختلف در تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی

تقریبا تمام یخچال هایی که شرکت ال جی در 5 سال اخیر تولید کرده و برخی از مدل های قبل از آن، صفحه نمایش روی درب دستگاه تعبیه شده است. این نمایشگر در مدل های جدیدتر لمسی است و گزینه های بسیار زیادی برای تنظیمات بیشتر و عملکرد بهتر یخچال دارد. به عنوان مثال می توان برای تنظیم دمای یخچال از این پنل یا اطلاع از ارورها و … از این پنل کمک گرفت.

اما گزینه ها و دکمه های زیادی در نمایشگر یخچال ال جی وجود دارد که اگر با آنها آشنایی کافی نداشته باشید، ممکن است تنظیمات دستگاه را به هم بریزید. به دنبال بروز این اتفاق، عملکرد یخچال در بخش های مختلف مختل شده و ممکن است حتی نیاز به بررسی تخصصی و تعمیرات یخچال LG و صرف هزینه برای رفع مشکل باشد. در بخش های بعدی، گزینه های مختلف موجود در پنل یخچال های ال جی را بررسی کرده و شما را با عملکرد هریک از آنها آشنا می کنیم. البته ممکن است برخی از گزینه در تمامی مدل ها یکسان نباشند؛ بنابراین حتما از دفترچه راهنمای یخچال خود کمک بگیرید.

Refrigerator

یکی از گزینه ها یا کلیدهایی که در نمایشگر بیشتر مدل های یخچال ال جی دیده می شود، Refrigerator است. با استفاده از این گزینه می توانید دمای یخچال را تنظیم کنید. دکمه را چندبار فشار دهید تا دما به حدی که مد نظرتان است برسد.

Freezer

Freezer یکی دیگر از گزینه های مهم و پرکاربرد تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی است که با استفاده از آن می توان دمای فریزر را تنظیم کرد. با فشار دادن چندین بار پشت سر هم این دکمه، می توانید دمای فریزر را به دمای دلخواه خود برسانید. اگر دمای یخچال شما بر حسب فارنهایت (F) است، دمای 37 درجه فارنهایت که با F نشان داده می شود، برابر با 3+ درجه سانتی گراد است.

Fresh Air Filter

کلید Fresh Air Filter فیلتر هوای تازه را تنظیم می کند. این کلید دارای دو حالت Auto  و Power است که می توانید بر حسب نیاز و شرایط موجود، یکی از آنها را فعال کنید. در حالت Auto فیلتر هوای تازه به مدت 10 دقیقه روشن و 110 دقیقه خاموش می شود. در حالت Power هم این بخش 4 ساعت به صورت پیوسته روشن می ماند و پس از گذشت 4 ساعت، مجددا به حالت Auto باز می گردد. این مورد از تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی زمانی کاربرد دارد که بخواهید بوی بد یخچال را از بین ببرید.

Ice Plus

در تنظیمات صفحه نمایش یخچال LG، گزینه ای با عنوان Ice Plus وجود دارد که قدرت یخساز را افزایش می دهد. زمانی که حالت Ice Plus فعال شود به مدت 24 ساعت روشن شده و پس از آن به صورت خودکار خاموش می شود. در این حالت، سرمای بسیار زیادی به قسمت یخساز ارسال می شود و به این ترتیب، میزان یخ سازی افزایش پیدا می کند. البته با فعال کردن این گزینه، فشار بیشتری هم به موتور یا کمپرسور یخچال وارد می شود.

Water Filter

دکمه Water Filter در تنظیمات نمایشگر یخچال ال جی، مربوط به فیلتر آب است. وقتی زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرا برسد هشدار Replace Water Filter در صفحه نمایش داده می شود. بهتر است هر 6 ماه یک بار فیلتر آب را تعویض کنید تا با مشکلاتی همچون آبریز یا دیسپنسر مواجه نشوید. پس از تعویض فیلتر، دکمه Water Filter را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا هشدار حذف شود.

تنظیمات صفحه نمایش یخچال LG

Door Alarm

یکی دیگر از دکمه های مهم در تنظیمات صفحه نمایش یخچال ال جی، Door Alarm است که پس از وصل شدن یخچال به برق، خود به خود روشن می شود. اگر درب یخچال بیشتر از یک دقیقه باز بماند، هشدار سوت مانندی شنیده می شود که برای خاموش کردن آن باید از Door Alarm  استفاده کنید.

Lock

آخرین گزینه در تنظیمات یخچال ال جی، دکمه ای به نام Lock است که وقتی فعال باشد، صفحه قفل شده و دیگر گزینه ها غیرفعال می شوند. شما می توانید برای جلوگیری از خرابکاری هایی که بچه ها انجام می دهند، دیسپلی را با این دکمه قفل کنید!

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید