جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چطور دمای یخچال فریزر ال جی را تنظیم کنیم؟

تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی و دیگر برندها، به کارکرد هرچه بهتر این دستگاه کمک کرده و در طول زمان، موجب افزایش عمر کاری آن می شود. وقتی دمای یخچال و فریزر با حجم مواد داخل آن تناسب نداشته باشد، عملیات خنک سازی هم به درستی انجام نمی شود. به عنوان مثال ممکن است سرما بیشتر از حد مورد نیاز باشد که در این صورت، مواد غذایی داخل یخچال منجمد می شوند.

همچنین اگر دما بیش از حد پایین باشد، فشار مضاعفی به یخچال و موتور آن وارد می شود. در نتیجه به مرور زمان شاهد خرابی موتور و بعضا دیگر قطعات یخچال خواهید بود. در ادامه این مقاله از نمایندگی ال جی، روش ها و مراحل تنظیمات دمای یخچال فریزر ال جی را به شما آموزش می دهیم. برای دریافت مشاوره رایگان در این زمینه هم می توانید با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی

تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی به صورت سانتیگراد

در ادامه آموزش تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی، بد نیست با نحوه تنظیم دما در بخش فریزر هم آشنا شوید. بازه دمایی که می توانید آنها را انتخاب کنید، در فریزر بین 24- تا 14- است. درجه 21- یا 23- بیشترین سرما و درجه 14- یا 15- هم کمترین سرمایش را تولید می کند. بر اساس تجربه و تخصص کارشناسان تعمیر یخچال ال جی، بهترین دما برای فریزر، بین 18- یا 19- درجه است. برای گزینش دمای فریزر ال جی، کلید Freezer را چند مرتبه فشار دهید تا عدد مورد نظرتان نمایش داده شود.

تنظیم دما در یخچال lg به صورت ولومی

تنظیم دمای یخچال فریزر ال جی در مدل هایی که دمای آنها به صورت ولومی است، کمی متفاوت انجام می شود.

  • اگر ولوم دارای دو گزینه‌ COLD و COLDEST است، در صورتی که کلید ولومی را به سمت COLD حرکت دهید، سرمای داخل کابین کمتر می شود.
  • برای افزایش سرما (کاهش دما) هم باید کلید را به سمت COLDEST بگردانید.
  • همچنین اگر تنظیمات ولوم علامت MAX و MIN داشته باشد، در صورتی که ولوم را به سمت MIN حرکت دهید، سرما کمتر شده و با حرکت دادن کلید به طرف MAX سرما بیشتر می شود.
تنظیم دما در یخچال lg به صورت ولومی

در برخی مدل ها، تنظیمات ولوم به صورت عدد بوده و معمولا بازه دمایی بین 1 تا 7 ، 8 یا 10 درجه است. در این صورت عدد 1 کمترین سرمایش و عدد  7، 8 یا 10 بیشترین سرمایش را می دهد. چنانچه تنظیم دما بر روی نمایشگر یخچال به شکل خط یا نقطه است، هرچه تعداد خط یا نقطه ‌ها کاهش پیدا کند، سرمایش کمتر شده و هرچه تعداد خط یا نقطه ها بیشتر باشد، سرمایش دستگاه افزایش پیدا می کند.

4/5 (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید