اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

صدای غیرعادی یخچال

یکی از نشانه های بروز خرابی در لوازم خانگی، من جمله یخچال، شنیده شدن صدای غیرعادی و نابهنجار از آنهاست. توصیه می‌شود در صورت شنیدن صدای غیرعادی از یخچال، هر چه سریع‌تر جهت عیب‌یابی و تعمیر یخچال اقدام شود. به طور کلی چنین صداهایی بیشتر از اجزاء متحرک یا حتی از قسمت‌های الکترونیکی ایجاد می‌شود. در یخچال های خانگی، شنیدن صدای غیرعادی، عمدتاً به دلیل بورز خرابی در کمپروسور و چند موتور فن است. در هر حال توصیه می‌شود صدای غیرعادی یخچال در همان روزهای نخست جدی گرفته شود و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر و رفع آن صورت پذیرد.

صدای غیرعادی یخچال

تعمیر صدای غیرعادی یخچال

عیب‌یابی و تشخیص علت اشکال پیش آمده، نخستین اقدام جهت تعمیر صدای غیرعادی یخچال است. بنابراین در وهله نخست می‌بایست به صدای شنیده شده خوب گوش داد و مکان صدا را پیدا کرد. عمدتاً صدای غیرعادی یخچال به دلیل بروز اشکال در یکی از این موارد است: موتور فن کنداسور، موتور فن اوپراتور و پایه‌ی نگهدارنده موتور فن اواپراتور. در بخش‌های آتی هر یک از این موارد جداگانه بررسی می‌شود.

علت صدای غیرعادی یخچال

خرابی موتور فن کنداسور: یخچال‌هایی که در فرآیند سرمایش برفک تولید نمی‌کنند، در قسمت کویل‌های کنداسور دارای یک فن هستند. در یخچال های قدیمی کنداسور به صورت شبکه‌ای از لوله‌ها سایه رنگ پشت دستگاه می‌باشد. فن کندانسور نزدیکی کمپرسور در زیر یخچال قرار دارد. هوا توسط فن کندانسور بین کویل‌های کندانسور به چرخش در‌می‌آید تا گرما به شکل موثرتری گرفته شود و آب حاصل از سیسم دیفراست که در سینی جمع شده بخار شود. این فن، -یعنی فن کندانسور که در نزدیکی کمپرسور قرار دارد- گاه سبب ایجاد صدای غیرعادی یخچال می‌گردد. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپروسور کار می‌کند. در این حالت، دمای یخچال به اندازه نرمال سرد نخواهد بود و به صورت منظمی خاموش و روشن خواهد شد.

  • تعمیر: برای تعمیر این مورد از صدای غیرعادی یخچال ابتدا فن یخچال را بررسی نمایید. برای این کار برق یخچال را قطع کرده و پنل پشتی را خارج نمایید. با خارج کردن این پنل، کمپروسور و کندانسور در دسترس خواهند بود. از عدم وجود مانع در میان پره‌های فن مطمئن شوید. فضایی که فن در آن قرار گرفته باید به گونه ای باشد که هوا بتواند راحت در آن جریان داشته باشد. در صورت نیم‌سوز شدن یا خرابی موتور، این بخش از دستگاه می‌بایست تعویض گردد. در حین عیب‌یابی لاستیک‌های نگهدارنده را هم بررسی کنید تا از پوسیده نبودن آنها مطمئن شوید.

خرابی موتور فن اواپراتور: مورد دیگری که صدای غیرعادی یخچال را سبب می‌گردد، خرابی موتور فن اوپراتور است. همانگونه که می‌دانید فن اواپراتور در داخل فریزر قرار دارد و مسئول کشیدن هوا از کویل‌های اواپراتور -وقتی که کمپروسور کار می‌کند- است. در صورت خرابی موتور فن اوپراتور، صدای غیرعادی یخچال، از سمت فریزر شنیده می‌شود ضمن آنکه یخچال سرد نمی‌شود و مدت زمان یخ بستن آب هم طولانی می‌شود. برای بررسی موتور فن اواپراتور، برق یخچال را قطع کرده و فریزر را کاملاً خالی کنید تا بتوانید کاور فن اواپراتور را در آورید. اگر در این قسمت یخ مشاهده می‌کنید که عامل تولید صدای نویز است، سیستم دیفراست مشکل دارد.

  • تعمیر: برای تعمیر این مورد از صدای غیرعادی یخچال، یخچال فریزر را برای چند ساعت در حالت خاموش رها کنید تا یخ‌های اواپراتور آن آب شوند. پس از آب شدن، دوباره یخچال را روشن کنید و اجازه بدهید به اندازه کافی سرد شود. مجدداً اواپراتور را بررسی کنید و ببینید که آیا صدای غیرعادی یخچال مجدداً شنیده می شود یا خیر. یخ زدن مجدد بدین معناست که سیستم دیفراست خراب شده و نیازمند تعمیر است.

خرابی و شکستگی پره‌های فن اوپراتور: یکی دیگر مشکلاتی که سبب صدای غیرعادی یخچال می‌گردد خرابی و شکستگی پره‌های فن اواپراتور و نچرخیدن آزادانه‌ی شفت موتور است.

  • تعمیر: در صورت وجود این مشکل می‌بایست کل موتور فن و پره‌ها باید تعویض شوند. جهت عیب یابی برق یخچال را وصل کنید و نحوه‌ی کارکرد موتور فن و پره‌ها را ببنید. توصیه می‌شود این کار توسط کارشناسان تعمیر یخچال انجام شود.

خرابی پایه‌ی نگهدارنده موتور فن اواپراتور: پایه‌های نگهدارنده موتور فن اواپراتور یخچال، برای جدا کردن موتور فن از براکت‌های پایه‌های نصب به منظور کاهش نویز لرزش استفاده می‌شود. یکی از علل صدای غیرعادی یخچال می‌تواند پوسیدگی و پارگی همین پایه‌ها باشد. پوسیدگی این پایه ها سبب لرزش زیاد و تولید صدا می‌شود.

  • تعمیر: پوسیدگی پایه‌ی نگهدارنده موتور فن اواپراتور‌ را بررسی نمایید و در صورت خرابی آنها را تعویض کنید.

تعمیر یخچال ال جی

تعمیرات یخچال ال جی یکی دیگر از تخصصی ترین سرویس های ارائه شده توسط کارشناسان بخش لوازم خانگی ال جی که توسط تیمی از زبده ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات این حوره انجام می پذیرد. رایج ترین اشکالات یخچال های ال جی نظیر داشتن صداهای غیرطبیعی، پاره شدن واشر درب یخچال فریزر ال جی، درست کار نکردن یخساز یخچال ال جی، مصرف کردن زیاد برق توسط یخچال ال جی، کار نکردن کمپرسور یخچال ال جی، صدای غیرعادی یخچال، یخ زدگی یخچال ال جی، نبود آب در مخزن یخچال ال جی و … توسط کارشناسان مرکز تعمیرات یخچال ال جی در کمترین زمان ممکن و به بهترین شکل ممکن مرتفع می گردند.

تعمیر لوازم خانگی ال جی

مرکز تعمیر لوازم خانگی ال جی با فراهم آوردن فضایی مجهز و پیشرفته در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات مرتبط با بهسازی، ارتقاء، ترمیم، تعمیر و سرویس لوازم خانگی ال جی را به دارندگان این دستگاه ارائه نماید. این مرکز، در حال حاضر، تیمی از زبده ترین و خبره ترین کارشناسان و مهندسان را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات مورد نیاز را در اختیار آنان نهاده است و از این راهرو توانسته است تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر لوازم خانگی ال جی را به مراجعان خویش ارائه نماید.

لینک مفید

نمایندگی تعمیرات ال جی

کارشناسان حاضر در نمایندگی تعمیرات ال جی، دانشِ اولیه تعمیرات را با حضور در دوره‌های تخصصی تعمیر و اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی کسب نموده‌اند و در گام بعدی، مهارت فنی آنان با آزمون‌های متعدد برگزار شده از سویِ این مرکز مورد سنجش قرار گرفته است از این‌رو به جرأت می‌توان گفت که کارشناسان حاضر در این مجموعه قادر به ارائه برترین سطح کیفی خدمات ترمیم و تعمیر محصولات ال جی می‌باشند. اما دستیابی به این سطح از خدمات تنها به دلیل مهارت و کاردانی اعضای این مرکز نمی‌باشد؛ جزء دیگر این مجموعه که نقش پررنگی در ارتقاء سطح کیفی تعمیرات ایفاء می‌کند، بهره‌مندی این مرکز از تجهیزات  و ابزارآلات پیشرفته و تخصصی تعمیر است که در هریک از واحدهای تعمیراتی با توجه به آن محصول فراهم شده و در اختیار کارشناسن قرار گرفته است. واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات ال جی در بخش زیر معرفی شده است.

نمایندگی ال جی

نمایندگی ال جی با تکیه بر تخصص و مهارت کارشناسان خود، توانسته است در طول سال‌های اخیر بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینه فروش و خدمات پس از آن به مشتریان و مشترکان ال جی عرضه دارد. متخصصان و کارشناسان تعمیر در نمایندگی ال‌جی به دلیل بهره‌مندی از سال‌ها سابقه و در اختیار داشتن به‌روزترین ابزارآلات تعمیر و ترمیم قادر به رفع و حل تمامی ایرادات و مشکلاتی هستند که در محصولات این شرکت پدید آمده‌اند. جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در نمایندگی ال جی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت رسمی این مرکز اقدام نمایید.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر بخش‌های وبسایت قابل پیگیری است.

محصولات ال جی
سوالات متداول ال جی
اخبار ال جی
مقالات ال جی
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید