جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل داغ شدن بدنه یخچال ال جی چیست؟

امروزه یخچال یکی از مهم ترین وسایل هر خانه محسوب می شود. بنابراین، بروز هر مشکلی در آن می تواند مشکلات زیادی را به وجود بیاورد. یکی از مهم ترین مسائل در مورد  یخچال که افراد با آن روبرو هستند، داغ شدن بدنه یخچال ال جی است. همان طوری که ممکن است برای یخچال منزل شما هم پیش آمده باشد، گاهی در زیر یا دیواره های بدنه یخچال احساس گرمی می شود. در این مقاله از نمایندگی ال جی می خواهیم توضیح دهیم که آیا باید از داغ شدن بدنه یخچال ال جی نگران باشیم یا خیر.

دلیل داغ شدن بدنه یخچال ال جی چیست

آیا داغ شدن بدنه یخچال ال جی نگران کننده است؟

اگز به بدنه یخچال ال جی  دست زدید و در آن احساس گرمی کردید، هیچ مساله نگران کننده ای وجود ندارد. اما به هرحال باید بدانید که اگر این گرما از حدی بالاتر رود حتما باید به دنبال بررسی علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی بروید.

دلیل داغ شدن بدنه یخچال ال جی

برای پاسخ به این سوال که دلیل داغ شدن بدنه یخچال ال جی چیست، باید در مورد مکانیسم کار یخچال ها از جمله یخچال LG توضیح کوتاهی بدهیم. در یخچال ال جی، مقداری از لوله کندانسور از کنار و دور درب یخچال عبور کرده است. عبور دادن این لوله ها از دور یخچال به این دلیل است که از ایجاد رطوبت روی دیواره های داخلی نزدیک درب یخچال جلوگیری کند. بنابراین وجود گرما روی بدنه یخچال اگر از حدی بالاتر نرود کاملا طبیعی است.

دلیل خروج هوای گرم از زیر یخچال LG

در اینجا باید توضیح دهیم که در کنار موتور و لوله های کندانسور یخچال ال جی، یک فن خنک کننده لوله های قرار داده شده است. وقتی فن کار می کند، هوای گرم از زیر یخچال و همچنین از پشت یخچال خارج می شود. بنابراین وجود این هوای گرم در اطراف یخچال اصلا غیر طبیعی نیست.

دلایل دیگر داغ شدن بدنه یخچال ال جی

با همه مواردی که ذکر کردیم، گاهی به صورت غیر طبیعی شاهد داغ شدن بدنه یخچال ال جی هستیم. در ادامه این مقاله بیشتر در این مورد توضیح می دهیم.

گذاشتن حجم بالای مواد غذایی در یخچال

گذاشتن مقدار زیاد مواد غذایی در یخچال باعث داغ شدن بدنه دیواره یخچال می شود. در واقع در این زمان، کمپرسور یخچال باید زمان و انرژی بیشتری را برای خنک کردن مواد غذایی صرف کند. بنابراین لوله های کندانسور هم احتمال دارد گرمای بیشتری تولید کنند و باعث گرمی بیشتر بدنه شوند.

اگر مواد غذایی زیادی را در یخچال نگه می دارید، سعی کنید درب یخچال را به مدت طولانی و به دفعات زیاد باز نکنید. در اثر باز کردن مرتب درب یخچال، هر مرتبه یخچال سرمای زیادی را از دست می دهد و برای جبران آن کمپرسور بیشتر کار می کند و باعث داغ شدن بدنه یخچال ال جی می شود. هنگامی که مواد غذایی زیادی را تازه در یخچال گذاشته اید، بهتر است تا مدتی که یخچال، دما را به اندازه مناسب سرد کند، درب آن را باز نکنید.

فاصله کم یخچال با دیوار و سقف

یکی از دلایلی که موجب گرم شدن دیواره یخچال می شود، کم بودن فاصله یخچال با دیوار یا سقف و کابینت هاست. از آنجا که در هنگام گردش گاز، لوله های کندانسور پشت یخچال خیلی گرم می شوند، در اطراف لوله ها باید جریان هوا کافی باشد تا بدنه داغ نشود. اگر اطراف یخچال با مانع های مختلف محصور باشد، برقرار نبودن گردش هوا در اطراف دستگاه، باعث داغ شدن بدنه یخچال ال جی می شود. برای رفع این مشکل باید یخچال را از دیوار و کابینت های اطراف به اندازه مناسب دور کرد.

این مقاله را از دست ندهید: خرید بهترین فیلتر برای یخچال ال جی

کثیف شدن کندانسور

از آنجا که با گذشت زمان، گرد و غبار زیادی روی کندانسور جمع می شود، این ذرات، مانع جریان و تبادل گرما می شود و بنابراین لوله های کندانسور به خوبی خنک نخواهند شد. خنک نشدن کندانسور، باعث داغ شدن بدنه یخچال ال جی می شود. برای تمیز کردن کندانسور، بهتر است سرویس دوره ای یخچال را انجام دهید و کندانسور را به موقع و مرتب تمیز کنید.

جلوگیری از داغ شدن بدنه یخچال ال جی

نکاتی برای جلوگیری از داغ شدن بدنه یخچال ال جی

  • پر نکردن یخچال از مواد غذایی
  • اگر مجبور به پر کردن یخچال تان شدید، بهتر است بعد از گذاشتن همه مواد غذایی در یخچال، مدتی درب آن را باز نکنید. باز کردن مرتب درب یخچال باعث هدر رفتن سرما می شود و فعالیت کمپرسور را دو برابر می کند.
  • به طور کل درب یخچال را برای مدت طولانی باز نگذارید. این کار باعث می شود سرمای زیادی از یخچال از دست برود. در این صورت، برای جبران سرمای از دست رفته، کمپرسور باید بسیار کار کند.
  • به صورت منظم کندانسورها را تمیز کنید.
  • فاصله کندانسور را با اطراف یعنی با دیوار، کابینت و سقف یا هر مانع دیگر حفظ کنید.

تعمیر داغ شدن بدنه یخچال LG

اگر بررسی های لازم را برای یافتن علت داغ شدن بدنه یخچال ال جی را انجام دادید، اما داغ بودن بدنه به هیچ یک از این موارد مرتبط نبود، احتمالا ایراد در جای دیگری است. حواس تان باشد که بی توجه از کنار این ایراد نگذرید. در این صورت حتما برای تعمیر یخچال خود اقدام کنید. یادتان باشد که اگر به موقع برای برطرف شدن این مشکل اقدام نکنید، ممکن است مجبور به تحمل هزینه های بیشتری شوید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید