جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لباسشویی ال جی صدا می دهد؟

صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی یا هر برند دیگری، گاهی مسئله ای بسیار ساده بوده و گاهی نشان می دهد که ایرادی در قطعات دستگاه ایجاد شده است. وقتی ماشین لباسشویی در حین کار لرزش دارد یا سر و صدای زیادی تولید می کند، احتمالا ایرادی در اجزای داخلی آن ایجاد شده است. در این مقاله دلایل صدا دادن لباسشویی lg را بررسی کنیم تا در صورت مواجهه با این مشکل، علل احتمالی آن را بدانید.

البته دلایل و راهکارهای این مشکل در تمامی برندها یکسان است و تفاوت چندانی وجود ندارد. همچنین راهکارهایی را مطرح می کنیم تا مشکل صدا دادن ماشین لباسشویی را از بین برده و یا دست کم آن را به حداقل برسانید. در صورتی که متوجه خرابی قطعات داخلی شده و نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر داشتید، تیم تعمیر لباسشویی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی

دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی های قدیمی به سر و صدای زیادی هنگام کار مشهور بودند. اما مدل های جدیدتر به گونه ای طراحی شده اند که بسیار بی صدا بوده و بعضا هیچ گونه صدایی در حین شستشوی لباس ها تولید نمی کنند. با این حال گاهی می بینیم که ماشین لباسشویی صدا می دهد و موجب اذیت و آزار ساکنین خانه می شود. در این شرایط، یکی از عوامل زیر موجب صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی یا دیگر برندها شده اند:

1.خرابی یا فرسودگی تسمه

صدای لباسشویی در بیشتر موارد ناشی از خرابی یا فرسودگی تسمه است. تمامی ماشین های لباسشویی به تسمه ای مجهز شده اند که پمپ تخلیه را فعال می کند. این تسمه ها عمر مشخصی دارند و پس از مدتی شروع به فرسودگی و سائیدگی می کنند. به این ترتیب به خصوص در مرحله آبکشی، صدایی غیر عادی و آزار دهنده تولید شده و گاهی ماشین لباسشویی تکان های بسیار شدیدی دارد. در این شرایط تنها راه تعویض تسمه لباسشویی است.

2. خرابی پمپ تخلیه

دلیل دیگر صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برندها، خرابی پمپ تخلیه است. اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی آسیب دیده باشد و یا به هر دلیل دیگری درست کار نکند، احتمال ایجاد صدا در ماشین زیاد است. اما با تعمیر یا تعویض این قطعه می توان مشکل را برطرف کرده و صدا را از بین برد.

3. خرابی موتور دایرکت

گاهی صدا دادن لباسشویی lg ناشی از خرابی یا آسیب دیدگی قطعه ای به نام موتور دایرکت است. کوپلینگ در این بخش، قدرت موتور را به جعبه دنده منتقل می کند و اجزای لاستیکی آن به مرور زمان فرسوده شده و ایجاد سر و صدا می کنند.

4. خرابی تسمه‌ دیگ

خرابی تسمه دیگ هم باعث صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی می شود. در برخی از ماشین‌های لباسشویی، ۴ تسمه در گوشه‌های دیگ تعبیه شده اند که حرکت دیگ را خصوصاً در زمان آبکشی کنترل می‌کنند. با فرسودگی این تسمه به مرور زمان، مشکلاتی در عملکرد دستگاه ایجاد می شود. مثلا ممکن است هنگام اجرای مرحله آبکشی، سر و صدای غیر عادی تولید شود.

5. آسیب دیدگی موتور محرک

آسیب دیدگی موتور محرک می تواند باعث صدای لباسشویی ال جی شود. موتور محرک در ماشین لباسشویی، به افزایش قدرت پمپ و چرخش دیگ شستشو کمک می کند. اگر ماشین لباسشویی شما در حین کار صدای وز وز می دهد، به احتمال زیاد موتور محرک آن آسیب دیده و یا از کار افتاده است.

6. خرابی کمک فنر

خرابی، شکستن و یا از کار افتادن کمک فنر، دلیل دیگر صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی است. این قطعه دیگ را هنگام چرخش کنترل می کند و اگر از کار بیفتد، موجب برخورد دیگ با بدنه و صدای ماشین لباسشویی می شود.

7. خرابی یاتاقان دیگ

اگر یاتاقان دیگ لباسشویی آسیب ببیند، چرخش دیگ به درستی انجام نمی شود. در نتیجه ممکن است ماشین در حین کار تکان خورده و صدای زیادی ایجاد کند.

8. خرابی کلاچ

در نهایت ممکن است علت صدا دادن ماشین لباسشویی lg یا هر برند دیگری، خرابی قطعه ای به نام کلاچ باشد. اگر کلاچ درست کار نکند، هم ماشین صدا می دهد و هم عملیات آبکشی لباس ها به درستی انجام نمی شود.

این مقاله را از دست ندهید: روش صحیح شستن بالش در لباسشویی

صدای ناهنجار لباسشویی در هنگام خشک کردن

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن می تواند به خاطر یکی از دلایل زیر اتفاق بی افتد:

  • حجم نامناسب لباس ها
  • وجود اشیا فیزیکی و سخت همراه لباس ها
  • خرابی پمپ تخلیه
  • معیوب شدن تسمه
  • خرابی بلبرینگ
  • تراز نبودن لباس شویی
  • خرابی کوپلینگ
  • خرابی کمک های دیگ

رفع صدای ماشین لباسشویی lg

بعد از شناسایی دلیل صدا دادن ماشین لباسشویی ال جی، می توان این مشکل را برطرف کرد. تراز کردن دستگاه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای از بین بردن صدای لباسشویی انجام دهید. حتما از یک نصاب حرفه ای بخواهید که ماشین را به درستی نصب و تراز کند. اگر مشکل حل نشد، بد نیست حجم لباس ها را متناسب با ظرفیت ماشین در نظر بگیرید.

اگر همچنان ماشین در حین کار صدا می دهد، احتمالا ایراد از قطعاتی است که در بخش های قبلی ذکر کردیم. در چنین شرایطی باید برای عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی خود از تکنسین های مجرب کمک بگیرید. نمایندگی lg در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه خدمات تعمیر لباسشویی در محل، برای عیب یابی و تعمیر دستگاه به شکل تخصصی در خدمت شماست.

5/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید