جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی

دلیل شنیده شدن سر و صداهای زیاد از ماشین لباسشویی چیست؟ چرا لباسشویی آبگیری نمی کند؟ چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟ دلیل نشت آب از زیر ماشین لباسشویی چیست؟ یکی از دلایل بروز هر یک از این مشکلات در لباسشویی ال جی، خرابی پمپ تخلیه این دستگاه است. همانطور که از نام پمپ تخلیه لباسشویی پیداست، پمپ تخلیه وظیفه خارج کردن آب کثیف حاصل از شستشوی لباس ها در لباسشویی را برعهده دارد. ادامه این مطلب از نمایندگی مجاز ال جی را دنبال کنید تا بیشتر با پمپ تخلیه لباسشویی و دلایلی که موجب خرابی و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی می شوند، آشنا شوید.

تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی

با پمپ تخلیه و انواع آن آشنا شوید

قبل از آشنایی با عواملی که در خرابی و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی نقش دارند، لازم است کمی با نقش این پمپ در ماشین لباسشویی و انواع آن آشنا شوید. همانطور که از نام پمپ تخلیه لباسشویی پیداست، این پمپ وظیفه دارد تا آب کثیف حاصل از شستشوی لباس ها را از درون ماشین لباسشویی به بیرون منتقل کند. در کل دو نوع پمپ تخلیه لباسشویی داریم که یک نوع آن قطب چاکدار و نوع دیگر آن روتور با آهن‌ربای دائم است.

  • پمپ تخلیه لباسشویی از نوع قطب چاکدار: این نوع از پمپ تخلیه از ساده‌ترین انواع موتورهای القایی است. در این نوع پمپ، بوبین صرفا یک میدان مغناطیسی ثابت ایجاد می ‌کند و قابلیت چرخش روتور وجود ندارد.
  • پمپ تخلیه لباسشویی از نوع روتور با آهن‌ربای دائم: این نوع پمپ تخلیه دارای یک بوبین با حفاظ پلاستیکی همراه با روتور و آهن‌ربای دائم است که بوبین و روتور هر دو با هم کار می ‌کنند.

علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی چیست؟

  • شکستن پروانه ‌های پمپ تخلیه یکی از اصلی ترین دلایل خرابی آن است که با تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی برطرف نخواهد شد و چاره ای جز تعویض آن نیست. مطمعنا از خودتان می پرسید که چرا پروانه های پمپ تخلیه می شکنند؟ درواقع اشیای ریز جا مانده، در لباس ‌ها دلیل اصلی شکستن پروانه های پمپ لباسشویی هستند.
  • مورد دیگری که در خرابی و تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی نقش دارد، مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی است. درواقع گیر کردن پرز لباس یا هرگونه شی ریزی درون فیلتر پمپ، باعث انسداد آن شده و عملکرد پمپ تخلیه را دچار اختلال می‌کند. برای خارج کردن این پرزها، باید فیلتر پمپ را باز کرده و هر چیزی که درون آن است را خارج و این قطعه را تمیز کرده و دوباره سرجای خود قرار دهید.
  • گاهی اوقات هم امکان دارد پمپ تخلیه لباسشویی به دلیل نوسان برق به طور کامل بسوزد که در این حالت امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود ندارد و حتما باید پمپ تخلیه این دستگاه را تعویض کرد.
  • برخی مواقع نیز ایراد از پمپ تخلیه لباسشویی نیست بلکه ایراد از برد ماشین لباسشویی است. نقش برد در این دستگاه مانند نقش مغز در بدن انسان است. چراکه برد لباسشویی علاوه بر اینکه ارتباط لازم بین تمامی قطعات این دستگاه را فراهم می کند، نقش و مسئولیت هر یک از اجزا لباسشویی را نیز تعیین می کند. با این وجود بدیهی است که اگر اختلالی در آن رخ دهد، عملکرد لباسشویی به طور کل مختل می شود.

علائم خرابی پمپ تخلیه لباسشویی چیست؟

  • شنیده شدن سر و صدای زیاد از ماشین لباسشویی

یکی از علائم خرابی پمپ تخلیه لباسشویی که نشان می دهد زمان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی رسیده است، شنیده شدن صداهای عجیب و غریب از صدای وز وز گرفته تا صدای خر خر و صدای کلیکی از ماشین لباسشویی است.

شنیده شدن هر یک از این صداها از لباسشویی دلایل منحصر به فردی دارد. برای مثال اگر از لباسشویی شما صدای وز وز شنیده می شود به این معناست که یک شی خارجی درون پمپ تخلیه آن گیر کرده است. اگر از لباسشویی شما صدای خر خر شنیده می شود به این معناست که لوله خروج آب لباسشویی مسدود شده است. در این حالت بهتر است که هر چه سریع ‌تر به تعمیر و تخلیه لوله خروجی آب بپردازید تا به پمپ تخلیه فشار وارد نشود. اما اگر صدایی شبیه به کلیک از لباسشویی خود می شنوید به این معناست که یک شی خارجی در واشر پمپ تخلیه گیر کرده است. در این حالت اگر واشر تخلیه را بررسی کردید و چیزی داخل آن نبود، پس مشکل از لاستیک درب ماشین است.

  • آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

خیلی از کاربران فکر می کنند که آبگیری نکردن ماشین لباسشویی نشان از خرابی پمپ تخلیه این دستگاه است و در این حالت نیاز به تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی می باشد. درصورتی که این مشکل به طور مستقیم به پمپ تخلیه مربوط نمی ‌شود. در قسمت جلویی و پایین ماشین لباسشویی فیلتر پمپ تخلیه قرار دارد که مانع از ورود سکه، پرز و اشیای به جا مانده درون لباس به داخل پمپ می ‌شود. فیلتر لباسشویی نیز به مرور زمان کثیف شده و باعث سروصدا، لرزش بیش از حد و عدم آبگیری ماشین لباسشویی می ‌شود. با این وجود درصورت بروز مشکل آبگیری نکردن لباسشویی ال جی بهتر است فیلتر پمپ تخلیه تمیز شود.

  • نشت آب از لباسشویی

آب یا از جاپودری لباسشویی نشت می کند یا از درب و زیر ماشین لباسشویی. اگر آب از جاپودری نشت کند به دلیل فرسوده شدن جاپودری است و اگر از درب آن نشت کند به دلیل پوسیدگی لاستیک دور درب لباسشویی است. اما اگر آب از زیر ماشین لباسشویی نشت کند به دلیل خراب شدن پمپ تخلیه لباسشویی است.

  • تخلیه نشدن آب لباسشویی

و اما آخرین عاملی که نشان دهنده خرابی پمپ تخلیه لباسشویی است، تخلیه نشدن آب لباسشویی است. همانطور که اشاره کردیم، پمپ تخلیه وظیفه دارد تا آب کثیف حاصل از شستشو لباس ها را از درون ماشین لباسشویی به بیرون منتقل کند. اگر این پمپ فرسوده و یا دچار آسیب شده باشد، عمل تخلیه آب انجام نمی گیرد.

آیا امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود دارد؟

پاسخ این سوال که امکان تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی ال جی وجود دارد یا خیر در گرو عیب یابی این قطعه است. با این وجود اگر با هر یک از نشانه های خرابی پمپ تخلیه لباسشویی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم مواجه شدید، بهتر است با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید. تکنسین های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و به عیب یابی پمپ تخلیه لباسشویی شما می پردازند تا اگر امکان تعمیر آن وجود داشت، این قطعه را تعمیر کنند.

2.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید