جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعویض تسمه ماشین لباسشویی ال جی

یکی از مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی، تسمه آن است چراکه موجب چرخیدن دیگ لباسشویی می شود. با این وجود اگر دیگ لباسشویی شما در حالیکه آب داخل آن است نمی چرخد یا اینکه سرعت چرخش آن خیلی کند شده است باید به سلامت تسمه آن شک کنید. ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با علائمی که نشان می دهند زمان تعویض تسمه ماشین لباسشویی شما رسیده است، آشنا شوید.

مشکلاتی که نشان می دهند تسمه لباسشویی خراب شده است

زمانی که تسمه ماشین لباسشویی خراب می شود، مانند خرابی هر یک از قطعات این دستگاه، مشکلاتی به وجود می آید که به شما نشان می دهد تسمه لباسشویی خراب شده است و زمان تعویض آن رسیده است؛ البته تعویض تسمه ماشین لباسشویی، چیز عجیبی نیست، چراکه تسمه یکی از قطعات مصرفی این دستگاه به حساب می آید که پس از گذشت مدتی به دلیل کار زیاد دچار فرسودگی می شود و نیاز به تعویض پیدا می کند. مشکلاتی که درصورت فرسودگی و پارگی تسمه ماشین لباسشویی در این دستگاه به وجود می آیند به شرح زیر هستند:

  • نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی با وجود وارد شدن آب به داخل آن (این مشکل علاوه بر خراب شدن تسمه لباسشویی، می تواند از خرابی گیربکس و موتور ماشین لباسشویی هم باشد؛ به همین دلیل پیدا کردن منشا آن به عیب یابی دقیق نیاز دارد).
  • تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی همزمان با عملیات شست و شو (این مشکل می تواند از خرابی پمپ تخلیه لباسشویی هم باشد؛ با این وجود به عیب یابی دقیق نیاز دارد).
  • نچرخیدن یا کند چرخیدن دیگ لباسشویی بعد از تخلیه شدن آب این دستگاه
تعویض تسمه ماشین لباسشویی

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی ال جی

  1. قبل از شروع پروسه تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ، لازم است ماشین لباسشویی را خاموش کنید و حتماً دوشاخه لباسشویی را از پریز برق جدا کنید.
  2. حالا باید پنل و درب پشت لباسشویی را باز کنید تا بتوانید به قطعات داخلی این دستگاه و تسمه آن دسترسی داشته باشید. تسمه لباسشویی دور قرقره دیگ پیچیده شده است و همچنین از پایین به دور یک پولی کوچک که به موتور وصل شده، پیچیده شده است. درواقع وظیفه چرخش دیگ لباسشویی بر دوش سیستم قرقره و پولی است.
  3. حالا تسمه لباسشویی که فرسوده شده است را بردارید.
  4. حالا که تسمه معیوب ‌شده را برداشتید، باید یک تسمه نو جایگزین آن کنید. برای قرار دادن تسمه جدید به جای تسمه قبلی، ابتدا باید آن را به دور پولی موتور ماشین لباسشویی بیاندازید و سپس تسمه را بدون کوچکترین فشاری به دور قرقره لباسشویی بپیچید.
  5. حالا پنل و درب ماشین لباسشویی را مانند اول ببندید.
3/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید