جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی

مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی از این جهت اهمیت دارد که در کیفیت شستشو و حتی سالم ماندن لباس ها تاثیر می گذارد. اگر لباس ها مدت زمان زیادی شسته شوند، کمرنگ شده و در درازمدت، بافت آنها آسیب می بیند. این در حالی است که تنها با رعایت مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی، می توان از بروز تمامی این مشکلات جلوگیری کرد. در ادامه این مقاله به شما می گوییم که بهترین مدت شستشو برای هر لباس چقدر است. با رعایت کردن این مسئله، هم کیفیت لباس ها حفظ می شود و هم عمر ماشین لباسشویی افزایش پیدا می کند.

مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی

توجه به مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی چه اهمیتی دارد؟

اگر مدت زمان شستشوی لباس ها را به درستی رعایت کنید، تا حد زیادی از کمرنگ شدن آنها جلوگیری می شود. با این کار دیگر نگرانی بابت رنگ پریدگی لباس های خود نخواهید داشت. دقت کنید که زمان شستشو برای لباس های رنگی و سیاه و سفید، متفاوت است. پس بهتر است تا حد امکان، البسه رنگی و سیاه را جدا از لباس های سفید و رنگ روشن شستشو دهید.

بیشتر بخوانید: 5 راه رحل رفع مشکل پاره شده لباس در لباسشویی ال جی

زمان متغیر شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از نکات مهمی که باید برای رعایت کردن مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی در نظر داشته باشید، زمان متغیر است. برای توضیح این عبارت، باید بدانید که عوامل متعددی در تعیین مدت زمان شسته شدن لباس ها نقش دارند. بعد از این که ماشین لباسشویی را روشن می کنید، زمان مشخصی برای شستشو اعلام می شود. اما دمای آب، حجم البسه و مواردی از این دست، این زمان را تغییر می دهند. مثلا اگر فشار آب بالا باشد، مدت زمان شستشو کاهش پیدا می کند و بالعکس. دما و سطح آب داخل ماشین هم زمان متغیر شستشو را تحت تاثیر قرار می دهند.

مدت زمان شستشوی لباس های معمولی در ماشین لباسشویی ال جی

مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی بسته به جنس لباس ها متفاوت است. مثلا برای لباس های معمولی که جنس ویژه ای ندارند، معمولا 50 دقیقه تا یک ساعت زمان کافی است. با این حال، این زمان بسته به اندازه لباس ها و یا گزینه هایی که انتخاب می کنید می تواند سریعتر یا کندتر باشد. البته لباس های کثیف تر یا سنگین تر، مدت زمان بیشتری لازم دارند؛ بنابراین اگر زمان بیشتری طول کشید، چندان تعجب نکنید.

زمان مناسب شستشوی لباس های تیره در ماشین لباسشویی

برای شستن لباس های تیره در ماشین لباسشویی باید دقت ویژه ای به خرج دهید؛ چون خطر تغییر رنگ آنها همیشه وجود دارد. لباس های رنگ تیره شامل رنگ های سرمه ای، بنفش، خاکستری و … هستند و بهتر است حتی همین رنگها هم جدا از یکدیگر شسته شوند. برای شستشوی لباس های رنگ تیره بهتر است از برنامه شستشوی کوتاه مدت ماشین لباسشویی استفاده کنید.  دلیل این مسئله آن است که البسه تیره رنگ هرچه بیشتر در آب بمانند، احتمال کال شدن آنها بیشتر است. بنابراین مدت زمان مناسب شستشوی لباسشویی برای لباس های تیره، کمترین زمان است.

بیشتر بخوانید: روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

زمان مناسب شستشوی لباس های رنگی در ماشین لباسشویی

برای لباس های رنگی هم بهتر است کمترین زمان شستشو را در نظر بگیرید. البته بازهم بهتر است رنگ های تند را از رنگ های ملایم تر جدا کنید. با این دسته بندی علاوه بر پیدا کردن زمان مناسب شستشو در ماشین لباسشویی براساس هر رنگ لباس می توان اطمینان حاصل کرد که لباس هایی که رنگ پررنگ تری دارند به لباس هایی با رنگ کمرنگ تر رنگ پس نمی دهند و باعث از بین رفتن و خرابی آنها نمی شوند. معمولا لباس های رنگی پس از قرار گرفتن در ماشین لباسشویی بهتر است با دمای پایین تری در آب شسته شوند؛ چون دمای بالا ممکن است به بافت و رنگ آنها آسیب برساند.

2.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید