جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

اجرای اندروید در ویندوز 10

اجرای اندروید در ویندوز 10 نیاز به استفاده از نرم افزارهایی دارد که به همین منظور طراحی شده‌‌اند. یکی از نرم افزارهای موجود برای این کار نرم‌افزار AMIDuOS است که به کاربر امکان می‌‌دهد برنامه‌ها و بازی‌های اندرویدی را با اجرای مجازی اندروید، در سیستم‌های ویندوزی تجربه کند. نصب و راه‌اندازی این نرم افزار تقریباً برای تمامی کاربرانی که سیستم عامل پی سی مورد استفاده‌شان ویندوز‌های 7، 8 و یا 10 است، امکان‌پذیر است.

در جدید‌ترین بروزرسانی این برنامه، توسعه دهندگان این نرم افزار -یعنی AMIDuOS- قابلیت اجرای اندروید 5.0 آبنبات چوبی را نیز بر روی PC امکان‌پذیر کرده‌اند. در بخش‌های آتی آموزش‌های مرتبط با نصب و راه‌‌اندازی نرم افزار امولاتور AMIDuOS بر روی سیستم عامل‌های ویندوزی را با شما کاربران گرامی به اشتراک خواهیم گذاشت.

در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در حین نصب و راه‌اندازی این نرم افزار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی ال جی و یا در نمایندگی تعمیرات ال جی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

اجرای اندروید در ویندوز

سیستم موردنیاز برای اجرای اندروید در ویندوز 10

پیش از پرداختن به آموزش اجرای اندروید در ویندوز 10 ذکر این نکته ضروری است که نصب و راه‌اندازی این نرم افزار مستلزم حداقل‌هایی در سخت افزار و نرم افزار سیستم شماست. در بخش زیر حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای اندروید در ویندوز مورد اشاره قرار گرفته است.

1. ویندوز 7، 8، 8.1، 10 نسخه 32 یا 64 بیتی

2. فعال بودن قابلیت Virtualization Technology در تنظیمات بایوس سیستم

3. حداقل 2 گیگابایت حافظه رم (3 گیگابایت برای عمکلرد بهتر)

4. حداقل 2 گیگابایت حافظه دستگاه

آموزش اجرای اندروید در ویندوز

امروزه بسیاری از سیستم عامل های متن باز نظیر اندروید را می‌توان به صورت مجازی درون ویندوز اجرا کرد. این اتفاق مدیون قدرت بالای پردازش کامپیوترهای رومیزی و قابلیت‌های فراوانی است که مایکروسافت برای توسعه دهندگان ویندوزی فراهم کرده است. تاکنون شبیه‌سازهای اندرویدی متعددی برای ویندوز توسعه داده شده است که در این میان امولاتور AMIDuOS یکی از بهترین‌هاست.

با استفاده از این نرم‌افزار AMIDuOS، می‌توان نسخه 5.0 اندروید آبنبات چوبی را در کامپیوتر ویندوزی خود نصب و تجربه کرد. تجربه کنید. برای نصب این نرم افزار و اجرای اندروید در ویندوز کافی است تا دستورالعمل درج شده در بخش زیر دنبال شود.

مراحل آموزش اجرای اندروید در ویندوز 10

1. در وهله نخست نیاز است تا فایل نصب نرم‌افزار AMIDuOS را جستجو کرده و پس از آن دانلود کنید.

2. توجه داشته باشید که نصب این نرم افزار بر روی دستگاه، مستلزم قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری ویژه‌ای است که در بخش‌های فوق به آنها اشاره شد.

3. فعال سازی AMIDuOS :

مرحله سوم این کار اختصاص به فعال‌سازی تکنولوژی مجازی‌سازی سیستم دارد. از آنجایی که AMIDuOS نیاز به تکنولوژی مجازی‌سازی دارد، در صورت غیر فعال بودن این قابلیت در بوت سیستم، ممکن است برنامه از شما بخواهد نسبت به فعال سازی این قابلیت اقدام کنید. (البته ممکن است فعال نبودن این قابلیت در Bios مانع نصب کامل این نرم‌افزار هم نشود اما فعال بودن Virtualization Technology عملکرد این برنامه را بهبود خواهد داد). روش فعالسازی این گزینه در بخش بعد آموزش داده شده است.

4. برای فعال سازی تکنولوژی مجازی‌سازی سیستم، ورود به بخش تنظیمات Bios ضروری است. برای ورود به این بخش یک ریستارت ساده و یا خاموش و روشن کردن مجدد کامپیوتر را انجام دهید. با بالا آمدن اولین تصویر یکی از کلیدهای F10 یا Delete و یا Esc (با توجه به نوع سیستم شما مکان این کلید متفاوت است که می‌توان کلید ورود به بایوس را در اولین تصویر با روشن شدن کامپیوتر مشاهده کرد) را فشار دهید. در بخش System Configuration با پیدا کردن گزینه Virtualization Technology، آن را فعال کنید.

5. این مرحله از اجرای اندروید در ویندوز اختصاص به دانلود بسته‌ نصب اپلیکیشن‌های گوگل (gapps) دارد. بنابراین بسته نصب اپلیکیشن های گوگل را جستجو کرده و نصب نمایید. این کار کمک می‌کند تا بتوانید خدمات گوگل پلی و دیگر سرویس هایی که گوگل برای اندروید توسعه داده را دانلود و مورد استفاده قرار دهید.

6. اجرای AMIDuOS:

در این مرحله می‌بایست AMIDuOS را اجرا کنید. پس از آماده سازی بسته اپلیکیشن‌های گوگل یا همان gapps، نرم افزار AMIDuOS را اجرا نمایید. به خاطر داشته باشید که اجرای اولیه این نرم افزار احتمالا اندکی طول بکشد و زمان‌بر باشد. با اتمام فرایند راه‌اندازی اولیه برنامه، به صفحه قفل ورودی شبیه‌ساز اندروید راهنمایی خواهد شد.

7. بخش هفتم از اجرای اندروید در ویندوز اختصاص به همگام‌سازی اطلاعات پکیج اپلیکیشن‌های گوگل با AMIDuOS دارد. با طی مرحله پیش خواهید دید که با راه‌اندازی AMIDuOS همچنان نمی توانید به قابلیت های نرم‌افزاری گوگل از جمله گوگل پلی دسترسی داشته باشید. برای افزودن این قابلیت ها نیاز است تا فایل gapps را که در مرحله قبل دانلود کرده‌اید را بر روی AMIDuOS نصب کنید.

جهت خروج از محیط AMIDuOS، کلیدهای ALT+TAB را به صورت همزمان فشار دهید تا از محیط برنامه خارج گردید. (به یاد داشته باشید که برنامه را همچنان فعال و باز نگه دارید). پس از این کار به محل پکیج gapps رفته و بر روی گزینه Apply to DuOS کلیک راست نمایید. این کار کمک می‌کند گزینه شبیه‌ساز اندرویدی مجددا راه‌اندازی ‌شود.

8. در آخر:

پس از طی مرحله فوق نیاز است تا نرم‌افزارهای موردعلاقه خود را نصب و پیکربندی کنید. با اتمام این کار، شبیه‌ساز اندرویدی از طریق محیط کامپیوتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نصب پکیج اپلیکیشن های گوگل نیز که در مراحل پیشین انجام شد کمک می‌کند تا به امکانات نرم افزاری گوگل دسترسی داشته باشید و برنامه های مورد نظر خود را از گوگل پلی دریافت نمایید. توجه داشته باشید که جهت استفاده از خدمات گوگل نیاز است تا اطلاعات حساب گوگل خود را وارد نموده و با استفاده از مشخصات کاربری خود وارد بشوید.

امتیاز شما به این نوشته