جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خرید بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال

در یخچال هایی که به آب سرد کن یا یخ ساز مجهزند و در آنها یک مسیر لوله کشی متصل به آب شهری وجود دارد، باید از فیلترهای تصفیه آب استفاده کرد. انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال اهمیت زیادی دارد و از آنجایی که این قطعه در روند فیلتراسیون آب نقش دارد، باید حتما به دنبال خرید و انتخاب یک فیلتر تصفیه آب با کیفیت برای یخچال بود. در ادامه این مطلب می خواهیم اول از همه در خصوص اهمیت استفاده از این فیلترها صحبت کنیم و سپس برخی از انواع بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال موجود در بازار را برای خرید معرفی کنیم.

بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال

چرا استفاده از بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال اهمیت دارد؟

فیلترهای تصفیه آب در مسیر آب لوله کشی ورودی به یخچال نصب می شوند و این آب را فیلتر و تصفیه می کنند. با فیلتر کردن آب شهری ورودی به این بخش، تمامی ذرات و آلاینده های موجود در آن گرفته شده و از این رو آبی سالم و تمیز برای آشامیدن وارد آب سرد کن و یخ ساز یخچال می شود. در صورتی که این فیلترها عملکرد درستی نداشته باشند و از انواع بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال استفاده نشود، ذرات معلق در آب مصرفی باقی می مانند و به دلیل وجود میکروب ها، مزه و بوی آب خروجی از یخچال نیز بسیار بد و ناخوشایند خواهد بود. 

به این ترتیب استفاده از انواع فیلتر تصفیه با کیفیت برای یخچال و تعویض فیلتر به موقع آنها برای حفظ کیفیت و بهداشت آب و تامین سلامت افراد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از تمام این موارد گذشته، تعویض نکردن فیلتر یا استفاده از انواع بی کیفیت آن می تواند علت نشتی آب یخچال نیز باشد.

از چه نوع فیلترهایی برای تصفیه آب در یخچال ها استفاده می شود؟

به صورت کلی فیلترهای اصلی مورد استفاده در یخچال ها، خصوصا یخچال های ساید از نوع فیلترهای بیرونی هستند که در بیرون یخچال نصب می شوند. این فیلترها در دو دسته کلی معمولی و آنتی باکتریال قابل خریداری بوده و در هر دسته می توان انواع بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال را یافت. 

مدل های معمولی این فیلترها که با کربن فعال یا پودر ذغال پر می شوند، تنها می توانند سختی آب را گرفته و تمامی ذرات معلق موجود در آب را حذف کنند. اما مدل های آنتی باکتریال این فیلترها، همانطور که از نام شان نیز مشخص است، می توانند تمامی عوامل بیماری زا و میکروب های موجود در آب را نیز از بین ببرند و از این حیث موجب افزایش سلامت و بهداشت آب مصرفی می شوند.

نکات مهم برای انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال

حال که با انواع فیلترهای موجود برای یخچال آشنا شدیم، باید ببینیم در انتخاب فیلتر تصفیه آب با کیفیت برای یخچال باید به چه نکاتی توجه کرد. مهم ترین این نکات شامل موارد زیر می شود:

  • نوع فیلتر
  • تناسب فیلتر با مدل یخچال
  • سایز فیلتر
  • قابلیت های فیلتر کردن آب
  • قیمت

    هریک از این ویژگی ها می توانند در تعیین و انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال مد نظر قرار بگیرند.

نوع فیلتر یخچال

منظور از انتخاب نوع فیلتر برای تصفیه آب، همان انتخاب بین مدل های معمولی و آنتی باکتریال است. در قدم اول برای تهیه بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال باید مشخص کنید که فیلتر انتخابی به کدام دسته تعلق دارد. انتخاب بین این مدل ها به منطقه زندگی و کیفیت آب مصرفی بستگی دارد. 

اما به صورت کلی قطعا انتخاب مدل های آنتی باکتریال می تواند گزینه بهتری باشد، چراکه آبی تمیزتر و بهداشتی تر را ارائه می دهد. بنابراین می توان گفت اولین قدم برای انتخاب یک فیلتر تصفیه آب با کیفیت برای یخچال، انتخاب مدل های آنتی باکتریال است.

تناسب و تطابق فیلتر انتخابی با مدل یخچال

در قدم بعدی برای انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال باید ببینید مدل مد نظر با مدل یخچال سازگاری دارد یا خیر. در خصوص یخچال هایی از برندهای مختلف و با مدل های متفاوت، برای هرکدام باید به دنبال انتخاب و خرید یک فیلتر مناسب و سازگار با دستگاه بود. 

برای یخچال های معمولی یک سری فیلترها مناسب ترند و برخی از فیلترهای موجود در بازار نیز اختصاصا برای مدل های ساید طراحی شده اند. به هرحال در زمان خرید حتما باید مدل دستگاه را نیز در نظر گرفت. لازم به ذکر است که برخی از مدل های جدیدتر فیلترهایی که در بازار وجود دارند را می توان تقریبا برای تمامی مدل یخچال های موجود استفاده کرد و آنها تقریبا با تمامی مدل ها سازگاری دارند.

سایز فیلتر

هر یک از فیلترهایی که در بازار وجود دارند و می توان آنها را برای یخچال ها خریداری کرد، در یک سایز مشخص تولید می شوند. در واقع ارتفاع فیلترها با هم متفاوت است و این تفاوت ارتفاع می تواند روی کیفیت کار فیلترها و قدرت فیلتراسیونی آنها تاثیر داشته باشد.

دلیل آن هم این است که این دست از فیلترها که ارتفاع بیشتری دارند از لایه های بیشتری تشکیل شده اند و همین می تواند قدرت تصفیه کردن آنها را افزایش دهد. برای انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال بهتر است به دنبال انتخاب فیلترهایی با ارتفاع بیشتر بود تا به این ترتیب آب با قدرت و کیفیت بیشتری تصفیه شود.

قابلیت های فیلتر در تصفیه کردن آب

هدف اصلی از خرید و استفاده از یک فیلتر تصفیه آب، فیلتر کردن آب مصرفی و افزایش بهداشت و سلامت آن است. به این ترتیب در زمان انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال خود حتما به ویژگی ها و قابلیت هایی که آن فیلتر در تصفیه کردن و فیلتراسیون آب دارد توجه کرده تا به این ترتیب بهترین و با کیفیت ترین مدل را انتخاب کنید. 

یک فیلتر تصفیه آب با کیفیت برای یخچال باید بتواند مواردی مانند رنگ، مزه، بوی بد آب، میکروب های موجود در آب، ذرات معلق و سنگین، سختی آب و مواردی از این دست را به خوبی فیلتر کرده و از آب حذف کند.

قیمت فیلتر

در نهایت در انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال باید به قیمت آن توجه کرد. هر چه کیفیت و کارایی فیلتر مورد نظر بیشتر باشد و فیلتر به برند نام آشناتری تعلق داشته باشد، قطعا قیمت آن نیز بیشتر است. فیلترهایی که کیفیت لازم را ندارند یا از انواع تقلبی و بی کیفیت هستند، احتمالا با قیمت پایین تر و ارزان تری فروخته می شوند. با توجه به حساسیت و اهمیتی که این فیلترها دارند بهتر است کیفیت بالای آنها را فدای قیمت پایین تر و ارزان تر نکنید.

معرفی برخی از فیلترهای با کیفیت موجود در بازار

حال که با مهم ترین نکات و معیارهای انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال آشنا شدیم، در ادامه برخی از بهترین مدل های موجود در بازار برای خرید را معرفی می کنیم:

فیلتر 2500 گالنی ساید اسنوا و دوو یکی از بهترین فیلتر تصفیه آب برای یخچال

از این فیلتر می توان برای انواع یخچال های ساید بای ساید استفاده کرد. این فیلتر می تواند به خوبی تمامی ذرات معلق و سنگین موجود در آب اهم از آزبست و جیوه و … را حذف کند. علاوه بر این قابلیت فیلتراسیون میکروب ها و سایر آلاینده های آبی را نیز دارد.

فیلتر 2500 گالنی ساید اسنوا و دوو

فیلتر مینرال ساید AQUA OX

این فیلتر با کیفیت نیز می تواند علاوه بر حذف کلر و سایر آلاینده ها، مواد معدنی و املاح طبیعی مفید را نیز به آب بیافزاید.

فیلتر مینرال ساید AQUA OX

فیلتر یخچال ساید بای ساید آکوا سان ری مدل 2500 G

این مدل را می توان برای تمامی یخچال های ساید بای ساید مورد استفاده قرار داد. این فیلتر قدرت بسیار بالایی در حذف تمامی آلاینده ها و میکروب ها را داراست و می توان آن را برای افزایش کیفیت آب مصرفی مورد استفاده قرار داد.

فیلتر یخچال ساید بای ساید آکوا سان ری مدل 2500 G

فیلتر ساید جنرال الکتریک دو مرحله AQUA OX

این فیلتر تصفیه آب شش کاره می تواند به صورت کامل آب ورودی به یخچال های ساید را تصفیه کند و تمامی ذرات معلق، آلاینده های آبی، میکروب ها، بو و مزه بد آب را بگیرد.

فیلتر ساید جنرال الکتریک دو مرحله AQUA OX

فیلتر یخچال ساید بای ساید AQUA-PURE

یک فیلتر تصفیه آب با کیفیت برای یخچال های ساید بای ساید که می تواند تمامی آلاینده ها و میکروب ها را تا 95 درصد حذف کرده و قابلیت فیلتراسیون شن، ماسه، ذرات معلق در آب، بو و مزه بد آب را داراست.

فیلتر یخچال ساید بای ساید AQUA-PURE
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید