جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • 7 اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

7 اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

امروز در ال جی سرویس، اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی را بررسی می کنیم. اشتباهاتی که شاید متوجه آنها نباشید و به شکل یک عادت، هربار آنها را تکرار کنید. غافل از این که این عادتهای نادرست، به مرور زمان آسیب های جبران ناپذیری را به ماشین ظرفشویی شما وارد می کنند. گاهی همین اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی، باعث آسیب دیدن قطعات دستگاه شده و حتی آن را از کار می اندازند. کارشناسان تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی هم این مسئله را تایید می کنند که منشأ بسیاری از خرابی این دستگاه، اشتباهات و خطاهایی است که کاربران انجام می دهند و از آنها اطلاع ندارند. در ادامه این اشتباهات را بررسی می کنیم تا با انجام ندادن آنها طول عمر ماشین را افزایش دهید. اگر نیاز به دریافت خدمات تخصصی تعمیرات ظرفشویی دارید، همکاران ما در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران کنار شما هستند.

7 اشتباه رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی و راه حل آن ها

مهم ترین اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

دستگاه های الکترونیکی و لوازم خانگی، حساسیت ها و ظرافت های ساختاری خاصی دارند.  ماشین ظرفشویی هم از این قاعده مستثنی نیست و هنگام استفاده از آن باید نکاتی را رعایت کرد. یکی از اشتباهات رایج بسیاری از کاربران در استفاده از ماشین ظرفشویی، پر کردن دستگاه است. ظرفشویی ها با ظرفیت های مختلفی طراحی شده اند و به هیچ عنوان نباید تعداد و حجم ظروف، بیشتر از ظرفیت دستگاه باشد. ماندن تکه های غذا روی ظروف، اشتباه دیگری است که به مرور عملکرد دستگاه را مختل می کند. به تعویق انداختن تعمیرات هم یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی است که گاهی آسیب های جبران ناپذیری را رقم می زند. اما راه حل این خطاها چیست؟ در ادامه 7 مورد از این اشتباهات و راهکارهای آنها را معرفی می کنیم.

1- استفاده از مواد شوینده نامناسب

بدون شک یکی از مخرب ترین اشتباهاتی که کاربران در استفاده از ماشین ظرفشویی انجام می دهند، استفاده از شوینده های نامناسب و غیر استاندارد است. ماشین های ظرفشویی، شوینده های مخصوصی دارند که ساختار متفاوتی در مقایسه با شوینده های دستی دارند. مواد شوینده غیر استاندارد، علاوه بر آسیب زدن به ظروف، قطعات دستگاه را نیز با مشکل مواجه می کنند. حتی ممکن است به مرور زمان بخش های مختلف ماشین ظرفشویی رسوب بگیرد. بهتر است تنها از شوینده های استاندارد و  با کیفیت استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: چرا ماشین ظرفشویی ال جی روشن نمی شود؟

2-استفاده نکردن از خشک کن

اگر از خشک کن استفاده نمی کنید، در حال انجام دادن یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی هستید. با این کار شما باید زمان و انرژی مضاعفی را صرف خشک کردن ظروف کنید. همچنین ظروف به خوبی تمیز نشده و لکه و رسوب روی آنها باقی می ماند. از خشک کن در پایان عملیات شستشو استفاده کنید تا ظروف کاملا تمیز و خشک شوند.

3-باز نکردن شیر آب گرم قبل از بارگذاری

قبل از این که عملیات شستشو شروع شود، شیر آب گرم را باز کنید. با این کار، فرصت کافی دارید تا آب گرم شده و دمای آن به حد تعادل برسد. بسیاری این کار را انجام نمی دهند؛ غافل از این که این، یکی از اشتباهات مسلم در استفاده از ماشین ظرفشویی lg و دیگر برندهاست. کافی است آب گرم را در سینک خود به مدت چند دقیقه باز بگذارید تا اصطلاحا پمپ آماده شود.

4-بارگذاری بیش از اندازه

در بخش های اول گفتیم که یکی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی،  قرار دادن ظروف بیش از ظرفیت دستگاه در آن است. با این کار هم ظروف به خوبی تمیز نمی شوند و هم بازوی اسپری کننده به خوبی کار نمی کند. کارشناسان تعمیرات ماشین ظرفشویی به کاربران توصیه می کنند که کمی فضای آزاد بین ظروف باقی بگذارند.

5-تمیز نکردن ظروف و ماندن غذا در آنها

یکی از بدترین اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی، ماندن غذا در آنهاست. پیش از چیدن ظروف در ماشین، حتما آنها را به صورت سطحی تمیز کرده و تکه های غذا را پاک کنید. ذرات غذا ممکن است در بخش های مختلف دستگاه گیر کرده و یا فیلترها را آلوده و مسدود کنند.

بیشتر بخوانید: انواع ارورهای ماشین ظرفشویی

6-چینش نادرست ظروف

اشتباه دیگری که کاربران ماشین ظرفشویی انجام داده و بعضا به آن توجه نمی کنند، چینش نادرست ظروف است. هر گروه از ظروف باید در جایگاه مخصوص خود جا بگیرند تا به درستی شستشو داده شده و تمیز شوند. بهتر است برای این منظور، از دفترچه راهنمای ظرفشویی خود کمک بگیرید تا مرتکب یکی دیگر از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی نشوید.

7-پاک نکردن فیلتر

اگر فیلتر ماشین ظرفشویی را در زمان مناسب تمیز نکنید، مسدود شده و روند تخلیه آب را با مشکل مواجه می کند. از طرفی این کار می تواند باعث ایجاد بوی ناخوشایند در ماشین شود. بهتر است متناسب با میزان استفاده از ماشین ظرفشویی، حدودا هر 15 روز یک بار فیلترها را تمیز کنید. برای این کار می توانید از تکنسین های تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید