جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

با انواع ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی و نحوه رفع آن ها آشنا شوید

خوشبختانه ماشین های ظرفشویی با بروز هر مشکلی، ارور منحصر به فردی را به کاربر نمایش می دهند که کاربر می تواند با کمی گشت و گذار در اینترنت، علت نمایش آن ارور را پیدا کرده و سریعا بفهمد که منشا بروز مشکل در ماشین ظرفشویی از کجاست. به همین دلیل تصمیم داریم رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی در سه مدل مختلف که از پر استفاده ترین مدل های ماشین ظرفشویی ال جی هستند را بررسی کنیم و همچنین به نحوه برطرف کردن هر یک از آن ها بپردازیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC35T

 ارور IE

یکی از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC35T، ارور IE است که نشان می دهد ورودی آب ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است. برای رفع این ارور لازم است که لوله های ورودی آب به دستگاه را از نظر پیچ خوردگی و انسداد بررسی کنید و علاوه بر این چک کنید که آیا نیازی به  تعمیر پمپ آب ماشین ظرفشویی وجود دارد یا خیر.

ارور OE

پارور OE در این مدل از ماشین ظرفشویی ال جی نشان می دهد که در تخلیه آب ماشین ظرفشویی اختلالی ایجاد شده است. با این وجود باید از عملکرد درست پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی مطمئن شوید و شیلنگ تخلیه و لوله های فاضلاب را نیز بررسی کنید.

ارور EI

ارور EI نیز به عنوان یکی دیگر از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی نشان می دهد که آب ماشین ظرفشویی از محلی نشتی دارد. برای رفع این ارور لازم است که پمپ شستشو را بررسی کنید و محفظه آن را از نظر محل نشتی چک کنید.

ارور FE

زمانی که آب بیش از حد در داخل محفظه جمع می شود، ارور FE بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی ال جی نمایش داده می شود. در این حالت امکان دارد شیر برقی ماشین ظرفشویی یا هیدروستات این دستگاه مشکل داشته باشند.

ارور FE ظزفشویی

ارور TE

و اما یکی دیگر از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC35T، ارور TE است که نشان می دهد سنسور دما ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از سنسور دما است یا خیر می توانید با استفاده از اهم سنج مقدار اهم سنسور دما ماشین ظرفشویی را بررسی کنید.

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DE24

ارور CE

اگر از ماشین ظرفشویی ال جی مدل DE24 استفاده می کنید و با ارور CE در این دستگاه مواجه شده اید، باید بدانید که اصلا خوش شانس نیستید؛ چراکه این ارور نشان می دهد که موتور ماشین ظرفشویی شما مشکل دارد.

با این وجود موتور ماشین ظرفشویی شما باید باز شده، مورد عیب یابی و تعمیر قرار بگیرد و مجددا در سر جای خود قرار داده شود؛ به همین دلیل بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما حاضر شده و خدمات عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی را به شما ارائه دهند.

ارور LE

متاسفانه ارور LE نیز به عنوان یکی از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی، نشان می دهد که موتور این دستگاه دچار مشکل شده است و نیاز به عیب یابی و تعمیر دارد.

ارور EI

ارور EI نشان دهنده نشتی آب از ماشین ظرفشویی است که علت آن این است که اجزا مختلف ماشین ظرفشویی به درستی به یکدیگر متصل نشده اند یا اینکه ماشین ظرفشویی بیش از اندازه از آب پر شده است.

ارور EI ظزفشویی

ارور FE

زمانی که ماشین ظرفشویی نتواند به دلیل بروز مشکلی از آب پر شود، ارور FE نمایش داده می شود که برای رفع آن باید مسیر ورودی آب را از این نظر که دچار انسداد یا گرفتگی نشده باشد چک کنید.

ارور HE

یکی دیگر از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DE24، ارور HE است که نشان می دهد ماشین ظرفشویی بیش از اندازه گرم شده است. برای رفع این مشکل اول از همه لازم است که ترمیستور ظرفشویی مورد بررسی قرار بگیرد و سپس مقدار اهم سنسور دمای این دستگاه را با استفاده از اهم سنج اندازه بگیرید؛ تا مطمئن شوید که آیا مشکل از سنسور دما ماشین ظرفشویی است یا خیر.

این مقاله را از قلم نیندازید: دلیل طولانی شدن کار ظرفش شویی چیست؟

ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC75B

ارور LE

این ارور نشان می دهد که مشکلی برای موتور پمپ شستشوی ماشین ظرفشویی به وجود آمده است که برای رفع آن باید برد کنترل مربوط به موتور شستشو بررسی شود؛ به همین دلیل بهتر است با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی ال جی تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز بعد از اعزام به آدرس مورد نظر شما به عیب یابی برد کنترل ماشین ظرفشویی ال جی بپردازند.

 ارور EI

ارور EI به عنوان یکی دیگر از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی که در همه مدل های این دستگاه قابل مشاهده است، نشان می دهد که ماشین ظرفشویی نشتی دارد؛ که به احتمال زیاد مشکل از پمپ شستشو است.

ارور PE

زمانی که برق دستگاه به دلیل بروز مشکل در سیم کشی های پشت آن قطع می شود، ارور PE نمایش داده می شود که در این حالت باید تمامی سیم کشی های پشت ماشین ظرفشویی با دقت بررسی شود.

ارور OE

زمانی که خشک کن ماشین ظرفشویی ایراد پیدا می کند و به همین دلیل هم نمی تواند ظروف را خشک کند، ارور OE نمایش داده می شود. در این حالت باید پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی را بررسی کنید و علاوه بر این شیلنگ تخلیه و لوله های فاضلاب را نیز بررسی کنید.

ارور OE ظرفشویی

ارور IE

و اما آخرین اروری که به عنوان یکی از رایج ترین ارورهای ماشین ظرفشویی ال جی در این مدل رخ می دهد، ارور IE است که نشان می دهد مشکلی در ورود آب به دستگاه وجود دارد؛ از این رو باید لوله های ورودی آب به ماشین ظرفشویی از نظر انسداد، گرفتگی و پیچ خوردگی مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین باید پمپ آب هم چک شود.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید