جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چطور پیغام برنامه ریزی نشده not programmed در تلویزیون ال جی را برطرف کنیم؟

در تلویزیون های ال جی زمانی که مشکلی در دستگاه به وجود می آید، ممکن است این مشکل یا خطا با یک سری پیام ها روی نمایشگر مشخص شوند. برخی از این پیام ها بسیار رایج ترند و برخی نیز برای کاربران نا آشنا بوده و نمی دانند دلیل بروز آن چیست. یکی از این پیام های رایج، پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی است.

پیام not programmed به دلیل مشخصی ظاهر می شود و معمولا نیز جزو پیغام های رایجی است که روی نمایشگر تلویزیون های ال جی نمایان می شود. در این جا می خواهیم با بررسی دلیل بروز این خطا، به روش رفع پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی بپردازیم.

پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی

آیا پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی به معنی خرابی تلویزیون است؟

هما طور که می دانید بیشتر پیغام های خطایی که روی تلویزیون ها یا هر دستگاه برقی و الکترونیکی دیگری ظاهر می شوند معمولا به دنبال یک مشکل یا خرابی در دستگاه ظاهر می شوند. اما در خصوص پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی واقعیت چیز دیگری است و این پیام به معنای خرابی نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه نیست.

پیام not programmed به یک دلیل ساده نمایان می شود و آن هم کانال یابی نادرست تلویزیون است. در واقع نمایش این پیام خطا به این معنی است که کانال یابی تلویزیون به درستی انجام نشده است. به این ترتیب برای رفع آن نیز می توان یا با کانال یابی دستی یا از طریق کانال یابی خودکار، مشکل به وجود آمده را برطرف و در نتیجه این پیام را حذف کرد.

روش های حذف پیغام not programmed در تلویزیون ال جی

کانال یابی دستی در تلویزیون های ال جی

یکی از روش های موجود برای رفع پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی، کانال یابی دستی است. در ریموت تلویزیون گزینه منو یا تنظیمات را انتخاب کرده و وارد قسمت منوی کانال ها شوید. حال گزینه کانال یابی دستی را انتخاب نمایید. در ادامه باید در بین گزینه ها، گزینه تلویزیون دیجیتال را انتخاب کنید.

برای کانال یابی به این روش شما باید کد مربوط به هر کانال را بدانید و با داشتن آنها، کد هر کانال را به صورت دستی در بخش UHFCH وارد نمایید. بعد از وارد کردن کد هر کانال، با انتخاب گزینه افزودن کانال یا به روز رسانی کانال ها، کانال های ایجاد شده به صورت دستی را به لیست کانال های موجود وارد نمایید. به این ترتیب می توان پیام not programmed را حذف کرد.

کانال یابی دستی در تلویزیون های ال جی

کانال یابی خودکار در تلویزیون های ال جی

روش دیگری که می توان از آن برای رفع پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی استفاده کرد، کانال یابی خودکار است. در این روش همان طور که از آن نام آن هم مشخص است، کانال یابی به صورت اتوماتیک انجام شده و دیگر نیازی به وارد کردن تک تک کدها نیست.

باز هم باید با ورود به منوی اسمارت تلویزیون، وارد بخش تنظیمات کانال ها شوید. در این جا گزینه کانال یابی خودکار یا Auto Tuning را انتخاب نمایید. با زدن گزینه استارت، پروسه کانال یابی به صورت خودکار آغاز می شود. در انتها با اتمام کانال یابی می توان با انتخاب گزینه Done، از منوی کانال یابی خودکار خارج شد.

روش های حذف پیغام not programmed در تلویزیون ال جی

ریست فکتوری کردن تلویزیون ال جی

به صورت معمول باید با انجام کانال یابی چه به صورت دستی و چه به صورت خودکار، بعد از اتمام کانال یابی دیگر پیغام برنامه ریزی نشده تلویزیون ال جی نمایش داده نشود. اما باز هم ممکن است به دلایلی حتی بعد از کانال یابی نیز این پیام باقی بماند. در این صورت یکی از راه حل های موجود برای رفع پیام not programmed، ریست فکتوری کردن تلویزیون ال جی است.

با این کار شما تلویزیون را به تنظیمات کارخانه باز می گردانید و باید از اول تنظیمات مورد نظر را اعمال کنید. موضوع دیگر این که در برخی مواقع مشکل دستگاه علاوه بر کانال یابی به عدم سیگنال دهی نیز مربوط می شود. با بررسی این که چرا تلویزیون سیگنال ندارد و این که آیا مشکل از آنتن تلویزیون است یا خیر نیز می تواند برای رفع مشکلات به وجود آمده در تلویزیون دنبال شود.

3.7/5 (11 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • رضا

  سلام مدتی هست که روی صفحه تلویزیون ال جی من پیغام این عملکرد اکنون در دسترس نیست ظاهر میشه و میره و مدام تکرار میشه.. تنظیمات کارخانه رو هم انجام دادم ولی مشکل حل نشد. مدل 4600 هست.. ممنون میشم اگه راهنمایی کنیین

  پاسخ
  • مرکز سخت افزار ایران

   روز به خیر،
   لطفاً برای ارائه اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی های لازم، با شماره 54114-021 تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید