جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا تلویزیون سیگنال ندارد؟

سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی و دیگر برندها دلایل مختلفی دارد که از مشکلات کانال یابی تا خرابی قطعات را شامل می شود.  این اتفاق به شکل های مختلفی بروز پیدا می کند. مثلا ممکن است شما در حین تماشای تلویزیون با این پیغام مواجه شوید و یا اینکه تصویر از ابتدا نمایش داده نشود عدم دریافت سیگنال نمایش داده شود. در برخی از موارد نیز سیگنال نداشتن تلویزیون، به شکل پرش تصویر و سپس نمایش پیغامی مبنی بر قطعی سیگنال آنتن اتفاق می افتد.

در ادامه دلایل عدم وجود سیگنال در تلویزیون ال جی را بررسی کرده و راهکارهای آن را معرفی می کنیم. اما اگر موفق به حل مشکل نشدید، می توانید به صورت 24 ساعته با تیم تعمیر تلویزیون در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان ما پس از ارائه مشاوره های لازم، در صورت نیاز تیم تعمیرات تلویزیون در محل را به آدرس شما اعزام می کنند تا مشکل به شکل تخصصی برطرف شود.  

دلایل سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی

یکی از دلایل اصلی بروز مشکل عدم دریافت سیگنال در تلویزیون، وجود ایراد در ارسال امواج است که در این صورت کاری از دست شما برنمی آید. در مرحله دوم ممکن است مشکل از آنتن متصل به تلویزیون باشد. نشستن پرندگان برروی آنتن و یا شرایط آب و هوایی سخت می تواند به آنتن و یا کابل متصل به آنتن و یا اتصالات کابل و آنتن آسیب برساند.

عوامل دیگری همچون خرابی سوکت آنتن در سیم کشی داخلی، آسیب دیدگی فیش های متصل به کابل آنتن، خرابی سوکت ورودی آنتن، معیوب بودن کابل آنالوگ و یا HDMI انتقال دهنده تصویر از ستاپ باکس به تلویزیون، شکستن یا از کار افتادن سوکت ورودی HDMI، به هم ریختن تنظیمات نرم افزاری تلویزیون یا ستاپ باکس و مشکلات سخت افزاری تلویزیون و ستاپ باکس هم موجب سیگنال نداشتن تلویزیون lg و دیگر برندها می شوند.

راهکارهای رفع مشکل عدم وجود سیگنال در تلویزیون

بررسی آنتن تلویزیون در اتصال مستقیم آنتن

بسیاری از تلویزیون های امروزی به همراه گیرنده دیجیتال داخلی (از پیش نصب شده) به بازار عرضه می شوند و به همین دلیل کاربران دیگر برای دریافت کانال های دیجیتال تلویزیون مجبور به خرید و نصب گیرنده دیجیتال یا ستاپ باکس نیستند.

گاهی سیگنال نداشتن تلویزیون مربوط به مشکلاتی است که در اتصالات آنتن ایجاد می شود. برای عیب یابی و حل مشکل در این شرایط، باید اول از سالم بودن آنتن و اتصال درست آن مطمئن شوید. چنانچه اتصال به درستی انجام نشده، ایراد را از بین ببرید و در صورت نیاز کابل های مربوطه را تعویض کنید.

بررسی و تعمیر گیرنده خارجی

اگر برای دریافت کانال های دیجیتال تلویزیون از دستگاه ستاپ باکس و یا همان گیرنده دیجیتال خارجی استفاده می کنید، ممکن است سیگنال نداشتن تلویزیون مربوط به این دستگاه باشد. پیش از هر چیز سلامت آنتن، قرار گیری در جهت مناسب و اتصال درست کالا آنتن به آنتن را بررسی کنید. اگر از سلامت آنتن مطمئن هستید و کابل آنتن به سوکت در سیم کشی داخلی متصل است، ابتدا از سالم بودن کابل و سپس از سلامت و اتصال درست کابل به سوکت و سالم بودن خود سوکت مطمئن شوید.

در مرحله بعد کابل متصل به سوکت و فیش های متصل به کابل و سوکت ورودی ستاپ باکس را بررسی کنید. مطمئن شوید که فیش به سوکت با لیبل IN متصل  است و سپس از سلامت HDMI مطمئن شوید. ضمن بررسی تنظیمات دستگاه گیرنده، بد نیست که آن را ریست کنید. گاهی هم باید برای حل مشکل سیگنال دهی، دستگاه گیرنده را تعمیر یا تعویض کنید.

بررسی کیفیت ارسال امواج

گاهی سیگنال نداشتن تلویزیون ال جی یا هر برند دیگری، به نحوه ارسال امواج مربوط است. یعنی مشکلی در سطح گسترده تر ایجاد شده و امواج به درستی ارسال و دریافت نمی شوند. در این صورت کاری از دست شما بر نمی آید! باید منتظر باشید تا مشکل به صورت کلی برطرف شود تا مسئله حل شده و نمایش کانال ها به حالت عادی بازگردد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید