جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش کانال یابی تلویزیون ال جی

کانال یابی تلویزیون ال جی امر بسیار ساده ای به نظر می رسد اما نباید فراموش کنید  که اگر این اقدام به درستی صورت نگیرد می تواند تمامی تنظیمات تلویزیون را بهم بریزد. کانال یابی تلویزیون ال جی به دو صورت خودکار و دستی انجام می شود که هر یک مراحل خاص خود را دارند.

از آنجایی که تلویزیون های ال جی کاربران و متقاضیان فراوانی دارد؛ در این مقاله قصد داریم به شرح کلیه ی جوانب مختلف کانال یابی تلویزیون ال جی بپردازیم. جهت به کسب راهنمایی‌های بیشتر درخصوص هر یک از بخش های این مطلب با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی تماس حاصل فرمایید.

آموزش کانال یابی تلویزیون ال جی

نحوه ی کانال یابی تلویزیون ال جی

برای کانال یابی تلویزیون ال جی چه در حالت دیجیتال و چه در حالت دستی ابتدا باید وارد منوی تلویزیون شوید. با استفاده از Setup یا Programmes دستگاه، وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه کانال یابی را انتخاب کنید. در این مرحله شما دو گزینه پیش رو خواهید داشت: کانال یابی خودکار و کانال یابی دستی که در ادامه نحوه ی استفاده از هر یک را شرح خواهیم داد.

 

تنظیم کانال تلویزیون ال جی

کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی

برای شکل گیری کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت خودکار کافیست پس از ورود به گزینه ی کانال یابی دستگاه در بخش تنظیمات، گزینه ی خودکار را انتخاب کرده و بر روی عبارت شروع کلیک کنید. پس از انجام 100% فرآیند کانال یابی چند لحظه ای صبر کنید تا تمامی شبکه‌های دیجیتال به صورت خودکار در دستگاه دیده می شوند.

این آموزش را از دست ندهید: ورود به منوی مخفی تلویزیون

کانال یابی دستی تلویزیون lg

جهت کانال یابی تلویزیون ال جی به صورت دستی ابتدا باید به قسمت ویژه ی کانال یابی دستی وارد شوید. سپس عدد مربوط به پهنای باند کانال را در بخش VHF/UHF CH وارد ساخته و گزینه‌ی Add یا Update را انتخاب کنید. با استفاده از هر یک از کدهای مرتبط با پهنای باند، تعدادی از شبکه‌ها به سیستم تلویزیون اضافه می شوند. در صورت عدم اطمینان از کدهای پهنای باند می توانید آن ها را از مراکز مرتبط با صدا و سیما دریافت کنید.

کانال یابی دستی تلویزیون lg

تفاوت کانال یابی دستی و دیجیتال تلویزیون

گیرنده ی دیجیتال اضافه شده به تلویزیون های جدید ال جی و سایر برندها امکانی را فراهم ساخته که کاربر بتواند بدون صرف مدت زمان زیادی کانال های تلویزیونی را مرتب کند. البته همچنان تلویزیون ها آپشن کانال یابی آنالوگ را نیز دارند که مانند گذشته با استفاده از آنتن انجام می شود. و در صورت سیگنال نداشتن تلویزیون  هم می توان مشکل را به همین ترتیب برطرف کرد.

مراحل مرتب سازی کانال های تلویزیون در بخش های دیجیتال و آنالوگ در عین تفاوت های اساسی دارای روال کلی یکسانی می باشند. تفاوت های این دو روش ریشه در برخی از جزییات کانال یابی دیجیتال دارد که رفاه بیشتری را ارائه می دهد. کانال یابی خودکار تلویزیون LG ، شبکه‌ها را بر مبنای آنچه صدا و سیما تنظیم کرده است، ارائه می‌دهد. اما در کانال یابی دستی آزادی عمل بیشتری برای کاربر وجود دارد. به طور کلی می توان گفت کانال یابی دستی روش دقیق تری نسبت به حالت خودکار این فرایند است، زیرا شبکه‌ها را بدون کانال‌های تکراری دریافت می‌کند.

مراحل کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی

کانال یابی خودکار در تلویزیون ال جی، راهی آسان برای یافتن و ذخیره تمام کانال های تلویزیونی قابل دسترس در منطقه شما است. برای انجام کانال یابی خودکار، برای استفاده از منوهای تلویزیون و تأیید انتخاب های خود به کنترل از راه دور نیاز دارید. مطمئن شوید که آنتن تلویزیون شما به درستی به تلویزیون و پریز برق وصل شده است. اگر در حین کانال یابی خودکار با مشکلی مواجه شدید، لازم است تنظیمات آنتن یا کابل خود را بررسی کنید. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد کانال ها را به صورت دستی جستجو کنید.

 1. تلویزیون را روشن کنید.
 2. دکمه منو را روی کنترل از راه دور فشار دهید.
 3. به بخش “تنظیمات” یا “کانال ها” بروید.
 4. گزینه “کانال یابی خودکار” یا “تنظیم کانال” را انتخاب کنید.
 5. منطقه خود را انتخاب کنید.
 6. نوع جستجو را انتخاب کنید: هوایی یا کابلی.
 7. روی “شروع” یا “جستجو” کلیک کنید.
 8. تلویزیون شما به طور خودکار جستجوی کانال ها را آغاز می کند.
 9. پس از اتمام جستجو، می توانید لیست کانال ها را مرتب و ویرایش کنید.

آموزش کانال یابی دستی در تلویزیون ال جی

اگر نمی توانید از کانال یابی خودکار استفاده کنید، می توانید کانال ها را به صورت دستی جستجو کنید. کانال یابی دستی تلویزیون ال جی ممکن است زمان بیشتری ببرد، اما به شما امکان می دهد کانال های خاصی را که می خواهید پیدا کنید. برای یافتن شماره کانال یا فرکانس، می توانید از وب سایت پخش کننده یا دفترچه راهنمای تلویزیون خود استفاده کنید. هچنین در نظر داشته باشید برخی کانال ها ممکن است در منطقه شما پخش نشود.

 1. تلویزیون را روشن کنید.
 2. دکمه منو را روی کنترل از راه دور فشار دهید.
 3. به بخش “تنظیمات” یا “کانال ها” بروید.
 4. گزینه “تنظیم کانال” یا “جستجوی دستی” را انتخاب کنید.
 5. نوع کانال را انتخاب کنید: هوایی یا کابلی.
 6. شماره کانال یا فرکانس را وارد کنید.
 7. روی “جستجو” یا “ذخیره” کلیک کنید.
 8. تلویزیون شما کانال مورد نظر را جستجو می کند و در صورت یافتن آن، آن را ذخیره می کند.
 9. مراحل 5 تا 7 را برای هر کانالی که می خواهید به صورت دستی جستجو کنید، تکرار کنید.

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی

نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی مجموعه ای فوق تخصصی است که با همکاری تعمیرکاران و مهندسین مجرب و بهره وری از تجهیزات پیشرفته روز دنیا عملکرد تمامی تلویزیون های معیوب ال جی را بازیابی می نماید. خدمات و سرویس های ویژه ی نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی دارای هیچ گونه محدودیتی نبوده و بر تمامی تلویزیون های قدیم و جدید، کوچک و بزرگ ال جی اختصاص می یابد. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی امور تعمیراتی این دپارتمان براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و به همراه گارانتی های معتبر تضمین می گردند.

4/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید