جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی

در این مقاله شما را با عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی آشنا می کنیم. تا چند سال پیش، تکنولوژی یخچال ها پیچیدگی خاصی نداشت و بیشتر مدل ها تنها یک درجه داشتند که به سادگی میشد با آن کار کرد. اما سایدها و یخچال فریزرهای امروزی، کلیدهای بسیاری دارند که تنظیمات مختلفی با آنها انجام می شود. 

برای این که تنظیمات بخش های مختلف یخچال را به درستی انجام دهید و شاهد بروز مشکل در کار این دستگاه نباشید، باید به عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی آشنایی کامل داشته باشید. در ادامه، ضمن معرفی هریک از کلیدهای یخچال LG، عملکرد هر دکمه را نیز بررسی می کنیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه، می توانید با تیم تعمیر یخچال در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی در مدل های مختلف

ال جی به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان لوازم خانگی، یخچال های متنوعی را تولید و روانه بازار کرده است. یخچال فریزرهای بالا پایین، یخچال های کمبی، یخچال فریزرهای دوقلو، یخچال های هتلی و ساید بای ساید، پرکاربردترین مدل هایی هستند که این کمپانی تولید کرده است. 

عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی در هریک از این مدل ها متفاوت است و البته، هر مدل، دکمه های مخصوص با کارکردهای مشخص دارد. با این حال آنچه در ادامه می خوانید، تقریبا در بیشتر مدل ها کاربرد دارد؛ ممکن است نام برخی از گزینه ها کمی متفاوت باشد.

نحوه عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی

دکمه تنظیم دمای یخچال فریزر LG

به عنوان اولین مورد در فهرست عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر lg سراغ تنظیم دما می رویم که اهمیت بسیاری دارد. جالب است بدانید که امکان تنظیم دمای یخچال بر روی پنل‌های یخچال فریزر ال جی قید شده است؛ اما برای تنظیم دمای فریزر در برخی از مدل‌ ها باید از داخل فریزر و در برخی از طریق پنل اقدام کنید. علامت تنظیم دما در پنل‌های یخچال فریزر ال جی با عنوان  FRIDGE / REFRIGRATOR  و تنظیم دمای فریزر با علامت FREEZER  مشخص شده است.

کلید سرمایش سریع یا EXPRESS COOL در یخچال فریزر ال جی

عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر LG تنها به تنظیم دما مربوط نمی شود و می توان از این دکمه ها برای سرمایش سریع استفاده کرد. EXPRESS COOL برنامه انجماد سریع است که در بخش یخچال های lg کاربرد دارد. با تنظیم این حالت، اول مواد غذایی که داخل یخچال هستند به دمای مطلوب می رسند و پس از آن، مواد دیگر در اولویت سرمایش قرار می گیرند.

قفل کودک یا LOCK در یخچال فریزر lg

در میان گزینه های مختلف عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی، قفل کودک یکی از بهترین گزینه هاست. با زدن این کلید، تمامی عملکردها قفل شده و کلیدها دیگر قابل تغییر نیستند. برای غیر فعال کردن دکمه قفل کودک، آن را به مدت 3 ثانیه نگهدارید.

فیلتر هوای تازه یا  HYGIENE FRESHدر یخچال های ال جی

یخچال فریزرهای ال جی، کلیدی با عنوان HYGIENE FRESH دارند که با عنوان فیلتر هوای تازه هم شناخته می شود. این عملکرد جهت جذب بو و باکتری‌های داخل یخچال است و با نگه داشتن هوای تازه در محیط داخلی یخچال، مانع از فاسد یا کهنه شدن بافت مواد می شود.

حالت کم مصرف یا ECO FRIENDLY در یخچال فریزرهای ال جی

در ادامه معرفی عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی، به یک کلید بسیار مفید و کاربردی می رسیم؛ کلید حالت کم مصرف که با عنوان ECO FRIENDLY  در مدل های مختلف نشان داده شده است. اگر مدتی در خانه نیستید، می توانید این حالت را تنظیم کنید تا موتور یخچال با حداقل قدرت کار کند. چون درب یخچال باز و بسته نمی ‌شود و از یخچال زیاد استفاده نمی ‌شود، با انتخاب این حالت یخچال به حالت کم مصرف تبدیل خواهد شد.

دکمه خاموش و روشن کردن یخچال

یکی از ساده ترین کلیدها در یخچال فریزرهای ال جی، کلید مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه است. با زدن این دکمه، برق ورودی یخچال کاملا قطع شده و دستگاه کاملا خاموش می شود. برای فعال کردن این عملکرد 3 ثانیه دکمه خاموش و روشن را نگه دارید.

دکمه WIFI یخچال فریزر ال جی

اگر از یخچال های هوشمند استفاده می کنید، دکمه وای فای را هرچه زودتر پیدا کنید. این مورد یکی از جذاب ترین گزینه ها در لیست عملکرد دکمه‌ های یخچال فریزر ال جی است که امکان استفاده از برنامه SMART THINQ را فراهم می سازد.

4.4/5 (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید