جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نحوه عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس

امروز شما را با نحوه عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس آشنا می کنیم. برندی که می توان آن را جایگزین ال جی در ایران دانست که البته در بین کاربران هم محبوبیت خوبی به دست آورده است. اما با توجه به جدید بودن محصولات این برند، هنوز افرادی هستند که با نحوه عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس آشنایی کافی ندارند. شما برای کار کردن با یخچال یا یخچال فریزر خود باید با کلیدها و دکمه های مختلف روی پنل و کاربرد هریک از آنها آشنایی کامل داشته باشید. پس با راهنمای کار با دکمه های یخچال جی پلاس، همراه ما باشید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیر یخچال جی پلاس هم می توانید از تیم تعمیرات یخچال در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس برای تنظیم دما

یکی از مهم ترین کارهایی که دکمه های پنل در یخچال های جی پلاس و دیگر برندها انجام می دهند، تنظیم دماست. برای تنظیم دما در مدل های مختلف یخچال و فریزر جی پلاس، معمولا به روش های مختلفی عمل می شود. یخچال های این برند معمولا کلیدهایی با اسامی FRIDGE / REFRIGRATOR  دارند و در فریزرها هم می توان از دکمه FREEZER   استفاده کرد. اما در یخچال فریزرها مسئله کمی متفاوت است. شما می توانید دمای یخچال فریزر جی پلاس را با استفاده از روش های عددی، ولوم، سانتی گراد، خطی یا نقطه‌ ای تنظیم نمایید.  تعیین میزان دقیق دما برای هردو بخش یخچال و فریزر اهمیت دارد که در صورت آشنایی با عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس، می توانید دما را به درستی تنظیم نمایید.

بیشتر بخوانید: از کجا بفهمیم گاز یخچال خالی شده است؟

استفاده از دکمه های یخچال جی پلاس برای انجماد سریع

یکی از عملکردهای پنل یخچال جی پلاس، به شما کمک می کند که از حالت انجماد سریع استفاده کنید. انجماد سریع  یا EXPRESS FREEZE  یک قابلیت کاربردی مخصوص فریزر است که کمک می کند مواد غذایی تازه، زودتر منجمد شوند. سرمایش سریع  یا EXPRESS COOL  در بخش یخچال قرار داده شده است تا میزان سرما را به کمک آن افزایش دهید.

قفل کودک یا LOCK در یخچال فریزرهای جی پلاس

پس از آشنایی با عملکرد کلیدهای یخچال جی پلاس، بد نیست بدانید که می توانید از این کلیدها برای فعال کردن قفل کودک استفاده کنید. lock به شما این امکان را می دهد که تمامی دکمه های روی نمایشگر را قفل کنید. به این ترتیب، بچه ها نمی توانند کلیدهای مختلف را فشار داده و تنظیمات یخچال را بهم بریزند. البته به این نکته هم دقت کنید که با فعال کردن قفل کودک یخچال، درب و پدال آبریز غیر فعال نمی شوند.

دکمه فیلتر هوای تازه HYGIENE FRESH در یخچال فریزر جی پلاس

یکی دیگر از کاربردهای کلیدهای یخچال جی پلاس، البته در برخی از مدلها، فعال سازی فیلتر هواست. این عملکرد جهت جذب بو و باکتری‌های داخل یخچال است و برای فعال کردن آن، کافی است کلید مربوط به HYGIENE FRESH  را فشار دهید.

حالت کم مصرف یا ECO FRIENDLY در یخچال های جی پلاس

حالت کم مصرف یا ECO FRIENDLY، یک عملکرد کلیدهای یخچال جی پلاس است که موجب کاهش مصرف انرژی یخچال می شود. زمانی که در منزل نیستید و از یخچال استفاده نمی کنید، می توانید این قابلیت را فعال کنید. با انتخاب این حالت، موتور یخچال با حداقل قدرت کار می کند. از طرفی چون درب یخچال باز و بسته نمی‌شود و از یخچال زیاد استفاده نمی‌ شود، مصرف دستگاه به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

دکمه خاموش و روشن کردن یخچال

یکی از مهم ترین عملکردهای کلیدهای یخچال جی پلاس، مربوط به خاموش و روشن کردن دستگاه است. با زدن این کلید، یخچال روشن شده و یا خاموش می گردد.

بیشتر بخوانید: علت سوختن موتور یخچال ال جی

دکمه وای فای

در نهایت به عنوان آخرین عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس، باید به کلید وای فای اشاره کنیم. در مدل هایی که هوشمند هستند، کلیدی برای اتصال به اینترنت تعبیه شده است. این کلید را بزنید تا یخچال یا یخچال فریزر، به صورت بی سیم به اینترنت وصل شود.

چکیده مطلب

عملکرد دکمه های یخچال جی پلاس، بسته به مدل دستگاه متفاوت است. عملکردهای مشترکی همچون روشن و خاموش کردن در بیشتر مدل ها مشترک است. اما قابلیت هایی مثل سرمایش و انجماد سریع، اتصال وای فای، قفل کودک و … تنها در برخی از مدل ها وجود دارند.

 

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید