جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا ظرفشویی ال جی خشک نمی کند؟

خشک نکردن ماشین ظرفشویی معمولا ناشی از به هم ریختن تنظیمات دستگاه است. اما در برخی موارد، ظروف به دلیل آسیب دیدگی قطعات داخلی ماشین خشک نمی شوند. در این صورت نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی به صورت تخصصی و تعمیر یا تعویض اجزای آسیب دیده است.

در این حالت ظرفها به درستی خشک نشده و احتمالا لکه های آب روی آنها مشاهده می شوند. این وضعیت اصلا خوشایند نیست؛ اما در ادامه مطلب شما را با دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی آشنا می کنیم تا در صورت مواجهه با این مشکل، بتوانید آن را برطرف کنید. البته شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر از تیم تعمیر ماشین ظرفشویی در نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

خشک نکردن ماشین ظرفشویی

دلایل خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی  

وقتی ماشین ظرفشویی ظروف را خشک نمی کند، به این معنی است که ایرادی در تنظیمات یا عملکرد قطعات آن ایجاد شده است. اولین موردی که در این شرایط بررسی می شود این است که مایع جلادهنده به میزان کافی در دستگاه وجود ندارد. نوع چیدمان ظروف هم گاهی مانع از عملکرد سیستم خشک کن می شود.

برخی کاربران برنامه شستشو را اشتباه تنظیم می کنند و به دنبال آن مرحله خشک کردن به درستی انجام نشده و یا به طور کلی انجام نمی شود. خرابی قطعاتی همچون ترموستات و المنت هم بر خشک نکردن ماشن ظرفشویی ال جی و دیگر برندها تاثیرگذار است. در ادامه دلایل ذکر شده را بیشتر بررسی می کنیم.

به این ترتیب مهم ترین دلایل خشک نکردن ظرفشویی عبارتند از:

  1. مناسب نبودن مایع جلادهنده
  2. ایراد در چیدمان ظروف داخل ظرفشویی
  3. تنظیمات برنامه شستشو
  4. خرابی المنت ماشین ظرفشویی ال جی
  5. خرابی ترموستات ظرفشویی
  6. کیفیت پایین مایع کمک آبکشی

1. مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی

یکی از مهم ترین عواملی که مانع از خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود، کیفیت و حجم نامناسب مایع جلادهنده است. اگر حجم مایع جلادهنده در ماشین ظرفشویی کم باشد، ظروف خشک نمی شوند! همچنین کیفیت پایین این مایع نیز منجر به خشک نکردن ماشین ظرفشویی lg و سایر برندها می شود.  

این مطلب را از دست ندهید: شستن میوه در ماشین ظرفشویی

2. چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

دلیل دیگر خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی، چیدمان نادرست ظروف است. اگر ظرف ها به درستی چیده نشده باشند یا حجم آنها بیشتر از استاندارد دستگاه باشد، ممکن است چرخه شستشو مختل شود. در این صورت مرحله خشک کن هم به درستی انجام نمی شود و احتمالا لکه هایی را روی ظروف مشاهده خواهید کرد.

3. تنظیمات برنامه شستشو

ماشین های ظرفشویی بخشی تحت عنوان تنظیمات دارند که عملکردهای مختلف دستگاه در آن بخش تنظیم می شود. اگر گزینه های  QuicK  و PreWash در این بخش فعال شده باشند، ظروف به صورت کامل خشک نمی شوند. بنابراین برای رفع مشکل خشک نکردن ظرفشویی یا هر برند دیگری، اول بخش تنظیمات را بررسی کرده و در صورت نیاز این بخش را اصلاح کنید.

4. خرابی المنت

المنت قطعه ای بسیار مهم در ماشین های ظرفشویی است که اگر به هر دلیلی از کار بیفتد، باعث بروز ایرادهای مختلفی در این دستگاه می شود. گاهی خشک نکردن ماشین ظرفشوی ال جی، مربوط به خرابی این قطعه یا از کار افتادن آن است. برای بررسی این مورد، اول ماشین ظرفشویی را از برق جدا کرده و بعد با استفاده از یک مولتیمتر، رسانندگی المنت ظرفشویی را بررسی کنید. البته پیشنهاد می دهیم برای نتیجه گیری بهتر، از تکنسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

خدمات تخصصی نمایندگی ال جی: تعویض المنت ماشین ظرفشویی

5. خرابی ترموستات

خرابی ترموستات یکی دیگر از دلایل خشک نکردن ظرفشویی در برندهای مختلف است. ترموستات در تنظیم حرارت و دمای دستگاه ها نقش دارد. این قطعه موظف است که ایمنی دستگاه را در مقابل افزایش بیش از حد دما تامین کند. خرابی ترموستات و عدم عملکرد درست این قطعه، المنت را پیش از خشک شدن ظروف خاموش می کند. به این ترتیب، چرخه خشک کن با اختلال مواجه شده و ظروف به صورت کامل خشک نمی شوند. بهترین کار برای رفع مشکل در چنین شرایطی، تعویض ترموستات ظرفشویی است.

6. کیفیت پایین مایع کمک آبکشی

در نهایت خشک نکردن ماشین ظرفشویی ال جی، ناشی از کیفیت پایین مایع کمک آبکشی است. این مایع، یکی از مواد مصرفی ماشین های ظرفشویی است که اگر حجم آن کم و یا کیفیت آن پایین باشد، آب از روی ظروف به راحتی سرازیر می شود. در نتیجه ظرف های داخل دستگاه به خوبی خشک نمی شوند. از وجود این مایع و بسته بودن کامل درپوش آن اطمینان حاصل کنید تا روند خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی شما به درستی و بدون ایراد انجام شود.

5/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید