جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو

این روزها درهنگام خرید یخچال انتخاب بین یخچال ساید بای ساید و دوقلو کار مشکلی است. خانواده های جوان به واسطه طراحی مدرن و دلربای یخچال های ساید بای ساید، از طرفداران جدی این دسته از محصولات هستند. هر چند که مزایای یخچال دوقلو غیر قابل انکار است. بهتر است قبل از مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، به بررسی جداگانه معایب و مزایای یخچال ساید بای ساید و دوقلو بپردازیم.

مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو

برای تعمیر یخچال خود با ما با شماره 1662 در ارتباط باشید.

آن چه پیش از مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو باید بدانید …

یخچال ساید بای ساید چیست؟

این دسته از یخچال فریزرها همواره با امکانات و تکنولوژی های جدید و هیجان انگیزی همراه بوده اند که آسایش خاصی را برای کاربران آنها فراهم می سازند. در مدل های جدیدتر، کشوها و دربهای جدیدی نیز به یخچال های ساید بای ساید اضافه شده اند. هر دو بخش یخچال ساید با ساید از یک موتور تغذیه می شود. اما تفاوت یخچال ساید بای ساید با دوقلو چیست؟

  • مزایای یخچال ساید با ساید

مهمترین مزیت یخچال فریزرهای ساید با ساید قابلیت سازماندهی و چیدمان محتویات یخچال است. مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو نشان داده است که طراحی قفسه ها و طبقات یخچال ساید با ساید به نحوی است که کاربران می توانند به راحتی نوشیدنی ها، میوه ها و سبزیجات و غذاهایی را که استفاده روزمره از آن ها دارند را با نظمی آرامش بخش در قفسه ها و طبقات آن بچینند و در هنگام نیاز براحتی به آن دسترسی داشته باشند.

این مدل از یخچال فریزرها با یک موتور تغذیه می شوند و ازهمین رو مصرف برق آنها نسبت به دیگر انواع یخچال فریزرها کمتر است. از طرفی همیشه امکاناتی همچون انواع فیلترها، قفل کودک، آبسرد کن و آبریز و یخساز باریک داخل درب، نمایشگر هوشمند داخل یخچال و اتصال به اینترنت و بسیاری دیگر از تکنولوژی های مدرن و جذاب، یخچال ساید با ساید را همراهی کرده‌اند.

  • معایب یخچال ساید با ساید

یکی از بزرگترین معایب یخچال ساید با ساید، سایز بزرگ این یخچال است که برای آشپزخانه های کوچک کمی دردسرساز است. عرض بیشتر یخچال ساید بای ساید فضای زیادتری از آشپزخانه را اشغال می کند. هرچند که یخچال ساید بای ساید بسیار جادار است، اما قفسه های جانبی جادار، قرار دادن ظروف بزرگ در این یخچال را مشکل و در برخی موارد غیر ممکن می کند. قیمت بالای یخچال فریزرهای ساید با ساید نسبت به دیگر مدل ها نکته منفی دیگر این یخچال ها است که در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، آنها را به انتخاب سختی برای افرادی با بودجه محدود تبدیل می کند.

یخچال فریزر دوقلو چه ویژگی هایی دارد؟

همینطور که از اسم این نوع از یخچال فریزر پیداست، در یخچال فریزر دوقلو، یک دستگاه یخچال و یک دستگاه فریزر به صورت مجزا در کنار هم قرار می گیرند. البته طراحی آنها به نحوی است که در کنار هم یکپارچه و زیبا به نظر می رسند. در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، یخچال فریزر دوقلو شبیه به یخچال فریزر ساید بای ساید است، اما طراحی داخلی این دستگاه کاملا متفاوت است. فریزر در یخچال فریزر دوقلو جادارتر است و بیشتر در قالب کشوهای بزرگ و مجزا طراحی می شود و همچنین فریزر و یخچال با موتور جدا گانه تغذیه می شوند.

  • مزایای یخچال دوقلو

شاید مهمترین مزیت این یخچال ها فضای بیشتر فریزر در یخچال فریزر دوقلو باشد. این فضای بیشتر برای خانواده های پرجمعیت با نیاز به نگهداری طولانی مدت مقدار بیشتری مواد غذایی، بسیار پرکاربرد است. همچنین خرید یخچال فریزر دوقلو از خرید هر یک از آنها به صورت جداگانه مقرون به صرفه تر است. مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو نشان می دهد که به علت اینکه هر دو بخش یخچال فریزر دوقلو با ارتفاع بیشتر و عرض کمتر قادر به کار کردن جدای از هم هستند، مدیریت فضای مورد نیاز برای یخچال فریزر دوقلو در خانه و آشپزخانه راحتر است. نکته مثبت دیگر در مورد یخچال فریزر دوقلو این است که با از کار افتادن یخچال و یا فریزر، بخش دیگر از کار نمی افتد.

  • معایب یخچال دوقلو

فضای داخلی یخچال فریزر دوقلو جادار است اما طراحی آن برای سازماندهی اقلام خوراکی که بصورت روزمره با آنها سر کار داریم مناسب نیست. همچنین به علت وجود دو موتور کمپرسور مجزا مصرف برق یخچال فریزر دوقلو نسبت به دیگر مدل ها بالاتر است که در بازه زمانی طولانی تاثیرات خود بر هزینه های جاری خانواده را نمایان می کند. تکنولوژی های نو و امکانات مختلف در یخچال فریزر دوقلو نیز کمتر هستند.

یخچال ساید بای ساید یا دوقلو

1. مقایسه طراحی یخچال ساید بای ساید با دوقلو

طراحی بدنه و شیک بودن یخچال یکی از مهمترین عوامل در زیباتر کردن آشپزخانه شما است. اگر نسبت به طراحی داخلی آشپزخانه خانه خود حساس هستید، یخچال ساید بای ساید با طراحی مدرن، شیک و جذاب خود در مقایسه با یخچال فریزر دوقلو نظر شما را بیشتر جلب خواهد کرد.

پیشنهاد سایت : چشمک زدن درجه یخچال

2. ظرفیت یخچال ساید بای ساید در مقایسه با دو قلو

یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر دو قلو هر یک رویکرد متفاوتی در قبال فضای داخلی و ظرفیت دارند. انتخاب یکی از این دو بر دیگری کار دشواری است و اساساً انتخاب افراد با توجه به سبک زندگی و حجم فضای مورد نیاز فرد متفاوت خواهد بود. اگر می خواهید مقدار زیادی از انواع نوشیدنی و مواد غذایی کم حجم را برای استفاده روزمره ذخیره کنید، در نتیجه مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو ، طراحی فضای داخلی یخچال ساید بای ساید به شما اجازه می دهد تا براحتی به چیدمان این اقلام بپردازید و با کمترین زحمت به آنها دسترسی داشته باشید.

همچنین فضای داخلی یخچال ساید بای ساید برای ظروف بزرگ مثل دیس های بزرگ و یا قابلمه های بزرگ غذا مناسب نیست و شما را با مشکل مواجه می کند. این در حالی است که طبقه های جادار اما ساده یخچال های دوقلو فضای مناسبی را برای این قبیل ظروف محیا می کند. حجم فضای فریزر در یخچال ساید بای ساید نسبت به بخچال دوقلو کمتر است. پس اگر به دنبال انبار بلند مدت حجم بالایی از مواد غذایی در فریزر هستید تا خانواده پر جمعیت شما همیشه به مواد غذایی دلخواه دسترسی داشته باشند، یخچال دوقلو گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

3. مقایسه مصرف برق یخچال ساید بای ساید و دوقلو

پاسخ به این سوال که آیا یخچال ساید بای ساید برق بیشتر مصرف می کند یا دوقلو کار سختی نیست؟ بدون شک یخچال ساید بای ساید برنده نهایی این مقایسه است. یخچال دوقلو به علت استفاده از دو موتور مجزا پرهزینه تر است.

4. اندازه و حمل و نقل یخچال ساید بای ساید در قیاس با دوقلو

یخچال ساید بای ساید نسبت یخچال دوقلو عرض بیشتری از آشپزخانه شما را اشغال می کند. اگر احساس می کنید آشپزخانه شما بیش از حد کوچک است، شاید یخچال دوقلو گزینه مناسب تری برای شما باشد. همچنین جا به جایی یخچال سای بای ساید به علت سازه یکپارچه دو بخش آن، بخصوص در آپارتمان ها کار مشکلی است. اما در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو، بواسطه جدا شدن دو بخش یخچال دوقلو از یکدیگر، کار راحتری را پیش رو خواهید داشت.

5. فناوری ها و امکانات در یخچال ساید بای ساید و دوقلو

مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو نشان داده است که یخچال های ساید بای ساید همیشه نمایشگاهی از آخرین فناوری ها و تجهیزات بوده اند و از تجهیزات و امکانات بیشتری برخوردارند. برای مثال می توان به استفاده از هوش مصنوعی در یخچال های ال جی در سال 2020 اشاره کرد. تجهیزاتی همچون نمایشگر داخل یخچال، انواع سنسورها و فیلترها، اتصال به اینترنت و مدیریت از راه دور یخچال، یخسازهای فوق باریک داخل درب و بسیاری موارد دیگر را می توان درباره یخچال های ساید بای ساید نام برد.

6. قیمت یخچال ساید بای ساید و دوقلو

یکی از مهمترین معیارها در مقایسه یخچال ساید بای ساید با دوقلو ، قیمت و هزینه نگهداری از قبیل تعویض فیلتر آب یخچال این یخچال هاست. یخچال های ساید بای ساید همیشه گرانتر و پر هزینه تر از دیگر مدل ها هستند. پس اگر می خواهید خریدی با بودجه محدود داشته باشید، به احتمال زیاد یخچال دوقلو گزینه مناسب تری است.

3.7/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید