جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

بهترین دمای آب برای شستن لباس در لباسشویی چقدر است؟

بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی، با توجه به جنس لباس ها و مدل آنها تعیین می شود. انتخاب صحیح دما علاوه بر کمک به تمیز تر شدن لباس ها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی هم می شود. مجموع این موارد، در نهایت عمر دستگاه را افزایش می دهد تا مدت زمان بیشتری از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید.

در ادامه این مطلب، بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی را معرفی کرده و نکات مهم در مورد این مسئله را نیز بررسی می کنیم. در صورتی که نیاز به دریافت خدمات تخصصی در این زمینه داشتید، با نمایندگی ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما ضمن ارائه مشاوره رایگان، خدمات مورد نظر را نیز به شما ارائه دهند.

بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی

معیارهای انتخاب بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی

کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به کاربران توصیه می کنند که دمای دستگاه را روی 40 درجه تنظیم کنند تا بهترین نتیجه را از شستشوی لباس ها دریافت نمایند. با این حال این دما برای همه لباس ها مناسب نیست و بسته به جنس و بافت البسه، ممکن است نیاز به تنظیم دمای دیگری باشد. حتی الیاف به کار رفته در لباس هم در تعیین بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی تاثیرگذار است. برای تعیین دما، باید به نوع و قدرت لکه ایجاد شده هم دقت کنید. بهترین کار این است که اول برچسب روی لباس را ببینید و پس از آن با توجه به اطلاعات درج شده روی برچسب، دمای مناسب را انتخاب کنید.

انواع دمای آب برای شستشوی لباس در ماشین لباسشویی

آب سرد

آب سرد معمولا برای لباس هایی مناسب است که دارای الیاف ظریف و حساس هستند. اگر دمای آب زیاد باشد، بافت این لباس ها آسیب می بیند و ممکن است ظاهر لباس، دفرمه شود. همچنین با تنظیم آب سرد، مصرف برق دستگاه هم کاهش پیدا می کند. دقت کنید که دمای پایین به هیچ عنوان بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی نیست و لکه ها و آلودگی های روی سطح البسه را از بین نمی برد.

آیا می دانید زمان متغیر شستشو در ماشین لباسشویی چیست؟

آب ولرم

آب ولرم، بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی و یکی از پرکاربردترین دماها محسوب می شود. معمولا دمای آب ولرم بین 30 تا 40 درجه بوده و برای شستشوی لباس ها با جنس الیاف متفاوت، مناسب است. این دما از چروک شدن لباس ها جلوگیری میکند و میتوان گفت دمای آب تا 40 درجه برای الیاف های غیر حساس مناسب است.

آب داغ

آب داغ که دمای آن بالای 50 درجه سانتی گراد است، بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی برای لباس هایی است که آلودگی زیادی دارند. دقت کنید که اگر از آب داغ برای لباس‌های با جنس مناسب آن استفاده نشود، باعث آسیب دیدگی بافت پارچه، کوتاه و جمع شدن و یا از بین رفتن رنگ لباس و ایجاد مشکلاتی از این دست می شود.

نکات مهم برای انتخاب دمای مناسب شستشوی لباس در لباسشویی

  • برچسب روی لباس را قبل از شستشو بخوانید

پیش از شروع فرایند شستشو و انتخاب بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی، حتما لیبل و یا تگ روی لباس هایتان را بخوانید. چون در لیبل لباس ها نحوه شستشو و دمای مناسب برای آن جنس لباس بیان شده است و با رعایت این نکات، بافت لباس آسیب نمی بیند.

  • به لکه ها توجه کنید

نکته دیگر برای انتخاب بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی، توجه به لکه هایی است که روی لباس ها ایجاد شده اند. اگر بتوانید لکه را به کمک دست و مواد لکه بری از بین ببرید، کیفیت شستشوی لباس افزایش پیدا می کند. در غیر این صورت به برچسب روی لباس دقت کرده و دمای آب و حجم و نوع ماده شوینده را بر این اساس انتخاب کنید.

برای جرمگیری لباسشویی از این مطلب کمک بگیرید.

  • از شوینده مناسب استفاده کنید

علاوه بر انتخاب بهترین دمای شستشوی لباس در لباسشویی، نوع شوینده مورد استفاده هم در تمیز شدن لباس ها تاثیرگذار است. جالب است بدانید که پاک کنندگی مواد شوینده در دمای مختلف آب متفاوت است و در دمای آب پایین تر، قدرت شوینده ها نیز کاهش پیدا می کند. این درحالی است که با افرایش دمای آب، این قدرت هم بیشتر می شود.

5/5 (1 امتیاز)

1 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

  • محمد

    سلام اسکن خودکار تلویزیون ال جی کجاست

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید