جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

اگر از طرفداران و کاربران انواع محصولات برند ال جی اعم از ماشین های لباسشویی این شرکت شناخته شده در جهان هستید، حتما تاکنون دغدغه نحوه نگهداری و سرویس این دستگاه ها را داشته اید. تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی، از جمله موارد حائز اهمیتی است که آگاهی یافتن از آن جهت نگهداری درست از دستگاه امری ضروری است. باید بدانیم که نحوه درست تمیز کاری ماشین لباسشویی LG به چه صورت است و با چه روش هایی می توان این کار را به صورت درست و اصولی انجام داد تا هم نتیجه مطلوب به دست آید و هم به دستگاه آسیبی وارد نشود و مشکلی در روند عملکرد ماشین لباسشویی به وجود نیاید. به همین دلیل در این مقاله از نمایندگی ال جی می خواهیم به بررسی روش های متنوعی که برای شستشوی ماشین لباسشویی ال جی وجود دارد بپردازیم.

روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

آیا تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی ضروری است؟

شاید این سوال مطرح شود که چرا به تمیز کاری ماشین لباسشویی LG نیاز است. لباس هایی که جهت شست و شو در ماشین لباسشویی قرار داده می شوند همیشه دارای آلاینده ها و میکروب هایی هستند که می توانند در دراز مدت موجب جمع شدن آلودگی در فضای داخلی دستگاه شوند. علاوه بر این، برخی مواقع لباس هایی که درون ماشین لباسشویی قرار داده می شوند، آلودگی های بیشتری دارند.

برای مثال لباس های کار که موادی نظیر خاک، روغن و گریس نیز روی آن ها قرار دارد. نکته مهم دیگر نیز در ارتباط با پرز هایی است که روی برخی لباس ها وجود دارد و تجمع آن ها به مرور زمان می تواند در درز های ماشین لباسشویی جمع شده و فیلتر های دستگاه را مسدود کنند. تمام این موارد در کنار مسائل بهداشتی و نگهداری از دستگاه به منظور افزایش عمر آن و ارتقای کیفیت کار ماشین لباسشویی، از مواردی است که تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی را به یک ضرورت تبدیل می کند.

چه بخش هایی از لباسشویی باید تمیز شود؟

به صورت کلی، در یک ماشین لباسشویی بخش هایی باید به عنوان قسمت های اصلی تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی در نظر گرفته شود. این بخش ها در محفظه داخلی دستگاه هستند. البته که تمیز کردن بخش های بیرونی ماشین لباسشویی نیز باید به عنوان یک کار روتین در نظر گرفته شود. لاستیک درب ماشین لباسشویی ال جی، محفظه جا پودری دستگاه، فیلتر های آن، درب ماشین لباسشویی و محفظه داخلی ماشین لباسشویی از مهم ترین قسمت هایی است که باید در تمیز کاری ماشین لباسشویی LG در نظر گرفته شود.

جرم گیری ماشین لباسشویی ال جی به چه صورت است؟

تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی باید بر اساس بخش های مختلف آن صورت بگیرد. مهم ترین بخش، محفظه لگن دستگاه است که باید آن را تمیز کرد. در ماشین های لباسشویی ال جی یک فناوری به نام Tub fresh وجود دارد که می توان از آن برای تمیز کاری ماشین لباسشویی LG استفاده کرد. این برنامه به صورت کاملا حرفه ای و پیشرفته، محفظه لگن دستگاه را تمیز کرده و آن را جرم گیری می کند. در کنار این برنامه، می توان از شوینده های مخصوص محفظه لگن که کار جرم گیری را نیز انجام می دهند، استفاده کرد. این روش فضای داخلی ماشین لباسشویی را کاملا تمیز خواهد کرد.

عنوان پاکسازی لباسشویی lg

نحوه استفاده از برنامه Tube Fresh

برای استفاده از این روش شست و شو، ابتدا باید ماشین لباسشویی کاملا خالی باشد و هیچ لباسی در آن وجود نداشته باشد. سپس باید محفظه جاپودری ماشین را باز کرده و در آن از شوینده مخصوص لگن بریزید. بعد از ریختن ماده شوینده مخصوص، درب جاپودری را بسته و سپس برنامه TUB CLEAN را فشرده و آن را استارت کنید. از این برنامه می توانیم برای خودشویی ماشین لباسشویی ال جی استفاده کنیم. 

اجازه دهید تا برنامه فرایند شست و شو را انجام و داده و به اتمام برسد. سپس درب ماشین لباسشویی را باز کرده و با یک پارچه بدون پرز و تمیز، فضای داخلی آن را خشک کنید و آب و رطوبت باقی مانده در محفظه و لاستیک و درب ماشین را بگیرید. به این ترتیب فرایند تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی با موفقیت انجام می شود.

تمیز کردن دستی لاستیک درب و جاپودری

در کنار استفاده از برنامه شست و شو، روش های دستی را نیز می توان برای تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی در دستور کار قرار داد. خصوصا در ارتباط با دستگاه های قدیمی تری که از فناوری های ذکر شده بهره مند نیستند. یکی از موارد پاکسازی ماشین لباسشویی LG، تمیز کردن لاستیک درب دستگاه است که همیشه در آن جرم، مو، آلاینده ها و … جمع می شود. در اثر تجمع این آلاینده ها، رسوب و کپک نیز درون این لاستیک جمع می شود.

این موارد علاوه بر غیر بهداشتی کردن فضای لباسشویی موجب بوی بد دستگاه نیز می شوند. با استفاده از یک پارچه تمیز و بدون پرز، می توان مرتب این بخش را تمیز کرد تا از جمع شدن این مواد درون لاستیک درب جلوگیری نمود. نکته مهم دیگر نیز در خصوص تمیز کردن جاپودری لباسشویی است. این محفظه را نیز باید دائما تمیز کرد تا از جمع شدن باقی مانده های مواد شوینده و رسوبات مربوط به آن جلوگیری کرد. می توان محفظه را در بازه های زمانی مشخص درآورد و یا یک مسواک تمیز یا دیگر ابزار های شوینده، آن را کاملا شست و جرم گیری کرد.

تميز كردن ماشين لباسشويي ال جی

تمیز کردن فیلتر و نوار لاستیکی اطراف آن

بخش مهم دیگری که باید به صورت دستی مرتب آن را تمیز کرد و در برنامه تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی به آن توجه کرد، تمیز کردن فیلتر لباسشویی در پایین دستگاه و نوار لاستیکی اطراف آن است. این بخش به شدت در معرض کثیف شدن و تجمع رسوبات و آلاینده ها قرار دارد. برای تمیز کاری ماشین لباسشویی LG در این خصوص می توان از یک مسواک و شوینده کمک گرفت و به آرامی این فیلتر را تمیز کرد. همچنین نوار لاستیکی اطراف آن را نیز باید مرتب جرم گیری کرد.

تمیز کردن لوله فاضلاب لباسشویی ال جی

گاهی اوقات خروج آب از لباسشویی بسیار کند می شود یا اصلاً اتفاق نمی افتد. در این زمان خوب است وضعیت لوله فاضلاب دستگاه بررسی شود. ممکن است کرک پارچه و آلودگی های دیگر به مرور در لوله رسوب کرده باشد. به این ترتیب باید با استفاده از محلول های پاک کننده رسوبات را خارج کنید. گاهی اوقات این رسوبات باعث سوراخ شدن لوله شده یا اینکه قابل رفع نیستند. در نتیجه روش های پاکسازی هم کارساز نخواهند بود.

شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

نکات مهم تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

در خصوص زمان هایی که از برنامه اتوماتیک شست و شو استفاده می شود، باید توجه داشت که فقط از شوینده های مخصوص جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده شود و به هیچ عنوان از شوینده های لباس در این فرایند شست و شو نباید استفاده کرد. البته می توان در صورت در دست نداشتن شوینده های مخصوص، از سرکه یا جوش شیرین نیز برای تمیز کردن محفظه لگن دستگاه و تمیز کاری ماشین لباسشویی LG با کمک برنامه استفاده کرد. در ارتباط با پاکسازی دستی نیز باید این کار را حتما با پارچه های تمیز و بدون پرز انجام داد و از ترکیبات شوینده ملایم و غیر اسیدی استفاده کرد.

همچنین بهتر است به منظور جلوگیری از تجمع بیش از حد رسوبات و آلاینده ها، در هر دوره شست و شوی لباس با ماشین لباسشویی ال جی، به صورت دستی تمامی بخش های مهم ذکر شده را با یک پارچه تمیز و خشک کرد تا از جرم گرفتن بیش از حد دستگاه جلوگیری کرد. این امر به نوبه خود فرایند تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی را آسان تر نیز خواهد کرد. در صورت بروز مشکلاتی در خصوص دستگاه نیز می توان از مراکز تخصصی تعمیر و نگهداری ماشین های لباسشویی ال جی کمک گرفت. نمایندگی تعمیر لباسشویی ال جی در مرکز سخت افزار ایران می تواند در ارائه سرویس های مورد نیاز این دستگاه ها، یک گزینه قابل اطمینان باشد.

3.5/5 (24 امتیاز)

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • مرمر

  سلام. ماشینم الجی هست. همیشه لاستیکش و تمیز میکنم نمک جرم هم میزنم.ولی همیشه دور. لوله زیر لاستیک جرم سیاه هست و به لوله چسبیدن. دست هم ب انجا نمیرسه . ماشینم دکمه تاب کلین نداره.چیکار کنم

  پاسخ
 • شهریار

  آقا دست شما درد نکنه
  این دستور دقیقا همون چیزی بود که دنبالش می گشتم.

  پاسخ
 • سيده ليلى موسوى

  سلام توضيحات عاليه منتهى در بيرونى ماشينم تو درزاش جرم گرفته چ جورى تميزش كنم .

  پاسخ
 • علی فراهانی

  با سلام و ارادت
  ۴ سالی هست که از ماشین ال جی مدل WM-G10.5SW استفاده می کنم
  و بسیار از عملکردش رضایت دارم
  اما یک هفته ای هست که برنامه Tup Clean آن کار نمی کند
  بر نامه Tup Clean را انتخاب می کنیم اما ماشین بر نامه Turbo Wash را اجرا می کند
  لطفا جهت رفع اشکال پیش آمده راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 • رهان

  سلام من سایت خارجی دیدم مدل دیگه ای انجام می دن intensiveوcrease care باهم همزمان دکمه بگیرد می تونین تمیز کاری کنین🫤

  پاسخ
 • محمد

  سلام ،،،، خیلی خوب بود ،،، سپاس

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید