جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

کابل های تلویزیون

اگر از کاربران تلویزیون‌های امروزی و یا حتی قدیمی باشید حتما در لبه‌های کناری و یا پشت این دستگاه‌ها، پورت های متنوع و رنگارنگ تعبیه شده را دیده‌اید. شما به عنوان یک کاربر تا چه میزان با کاربری هریک از این کابل ها و پورت ها آشنایی دارید؟ تجربه نشان داده اکثریت کاربران، آشنایی چندانی با کابل ها و پورت های تلویزیون ندارند؛ اگر شما نیز جزو این گروه از کاربران هستید بد نیست بدانید که برخی از کابل های تلویزیون کاربری واقعا جالب و سودمندی دارند. از همین رو در این مقاله بر آن شده‌ایم تا به معرفی معمول‌ترین کابل های بکاررفته در تلویزیون و کاربرد هر یک از آنها بپردازیم. شایان ذکر است در صورت بروز هر گونه اشکال در کابل های تلویزیون مورد استفاده‌تان و یا سایر قطعات این دستگاه، می‌توانید تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی را با حضور در نمایندگی ال جی دریافت نمایید.

کابل های تلویزیون

معرفی کابل های تلویزیون

کابل استریو  3.5 میلی‌متری:

معرفی کابل های تلویزیون را با کابل 3.5 میلی‌متری آغاز می‌کنیم. ظاهر این کابل بسیار شبیه به فیش انتهایی هدفون است. با این تفاوت که در هر دو سر این کابل چنین فیشی مشاهده می‌شود. کاربری کابل استریو همانگونه که از نام ان پیداست انتقال صدای استریو است.

کابل  RCA Composite:

این کابل همانگونه که در تصویر زیر می‌بینید متشکل از سه کابل به رنگ های زرد، قرمز و سفید است. این کابل پرکاربردترین کابل در میان کاربران ایرانی است! کابل زرد، انتقال‌دهنده سیگنال ویدیویی با کیفیت استاندارد یا SD و کابل‌های قرمز و سفید هم انتقال‌دهنده دو کانال صوتی چپ و راست هستند. (نکته: جای این کابل‌ها کاملاً قابل تعویض است و رعایت ترتیب آنها مهم نیست. این سیستم کد گذاری رنگی جهت اطمینان کاربر از اتصال صحیح سیم‌ها در هر دو سوی ورودی و خروجی دستگاه‌ها است).

کابل  Component RCA:

این مورد از کابل های تلویزیون، بسیار شبیه به مورد قبلی یعنی کامپوزیت است با این تفاوت که با انشعاب بیشتر عمل می‌کند. به عبارتی دیگر اگر کاربر ۵ کابل کامپوزیت داشته باشد، می‌تواند از آن‌ها به عنوان یک کابل کامپوننت استفاده کند. کابل های قرمز و سفید موجود در این کابل، ویژه صدا و کابل های آبی، قرمز و سبز ویژه انتقال ویدیو با کیفیت بالای HD هستند. (نکته: جای این کابل‌ها کاملاً قابل تعویض است و رعایت ترتیب آنها مهم نیست. این سیستم کد گذاری رنگی جهت اطمینان کاربر از اتصال صحیح سیم‌ها در هر دو سوی ورودی و خروجی دستگاه‌ها است).

 کابل VGA:

این مورد از کابل های تلویزیون، جهت اتصال کامپیوتر به مانیتور و ویدیو پروژکتور است. این کابل در حقیقت برقرار کننده ارتباط آنالوگ تصویری است.

کابل DVI:

این مورد از کابل های تلویزیون نیز می‌تواند جهت اتصال کامپیوتر به صفحه نمایش مانیتور بکاررود. این کابل می‌تواند سیگنال دیجیتال کاملی (DVI-D) را منتقل کند، و یا اگر دستگاه امکان استفاده از آن را ندارند، همان سیگنال آنالوگ (DVI-A) را ارسال کند. باید توجه داشت که همه کابل‌ها و پورت‌های DVI امکان کار به صورت دوگانه دیجیتال، آنالوگ را ندارند. البته کابل های DVI امروزی معمولاً توانایی این کار را دارند. این پورت‌های دوگانه با لیبل (DVI-I) مشخص می‌شوند. برخی هم قابلیت لینک دوگانه را دارند که امکان پخش تصاویر HD بر روی تلویزیون و نمایشگرها را فراهم می‌کنند.

تعمیر خرابی کابل های تلویزیون

شما کاربران گرامی می توانید در صورت بروز خرابی در کابل های تلویزیون مورد استفاده‌تان، به یکی از مراکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیر تلویزیون مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیازتان را دریافت نمایید. مرکز تخصصی تعمیرات ال جی یکی از معدود مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیرات تلویزیون که با حضور در آن می‌توان تخصصی‌ترین سرویس‌های تعمیر و بهسازی تلویزیون را دریافت کرد.

تعمیر خرابی پورت های تلویزیون، تعمیر خرابی مانیتور تلویزیون، تعمیر خرابی تصویر و صدای تلویزیون، تعمیر کنترل (ریموت تلویزیون) و…  برخی از سرویس‌های تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیر تلویزیون ال جی است که توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر انجام می‌پذیرد.

نمایندگی تلویزیون ال جی

نمایندگی تلویزیون ال جی با تجهیز فضای خویش به پیشرفته ترین امکانات و تجهیزاتِ دو حوزه تعمیر و فروش در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به مشتریان و مراجعان ارائه نماید. متقاضیان سرویس های مذکور (فروش و تعمیر تلویزیون ال جی) می توانند پس از حضور در نمایندگی ال جی و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه، خدمات مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. خدمات مرتبط با فروش این دستگاه، در فروشگاه مرکزی ال جی و خدمات مرتبط با تعمیر، در پارت تعمیر تلویزیون ال جی ارائه می گردد.

خدمات ارائه شده در این مرکز، مبتنی بر استانداردهای بین المللی بوده و دارای گارانتی و ضمانت های دوره ای است. (مدت گارانتی و نوع آن، بسته به نوع سرویس دریافت شده متفاوت است). گارانتی خدمات ارائه شده در نمایندگی تلویزیون ال جی از آن روست که تیمی متخصص از تعمیرکاران و کارشناسان فروش با این مرکز همکاری می کنند و میزان خطا در سرویسهای ارائه شده بسیار اندک است.

اخبار، مقالات، محصولات و سوالات متداول در سایر صفحات وبسایت قابل پیگیری است.

اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر
اطلاعات بیشتر
امتیاز شما به این نوشته