اشتراک گذاری

میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی

میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی با عنوان قفل به هم وصل شده شناخته می شود. یک سیستم ایمنی است که در ماشین های لباسشویی که درب آنها از جلو باز می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. این مکانیسم امنیتی از باز شدن درب در هنگام کار کردن دستگاه جلوگیری می کند. میکروسوئیچ درب لباسشویی یک زبانه دارد که روی درب تعبیه شده و یک مکانیسم قفل که در پشت پنل جلویی قرار دارد.

مکانیسم قفل معمولا شامل چند میکروسوئیچ و معمولا یک سیم پیچ قفل کننده و بازکننده موتور واکس است. وقتی برنامه شروع به کار می کند، کنترل ماشین لباسشویی سلونویید یا موتور واکس را فعال می کند تا از باز شدن درب جلوگیری شود. پس از اتمام شست و شو، کنترل سلونویید باز کننده را فعال می کند یا موتور واکس را غیر فعال می کند تا درب باز شود. طراحی موتور واکس به صورتی است که یک دقیقه طول می کشد تا فعال یا غیر فعال شود.

میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی

درباره میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی بیشتر بدانید

میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی یا همان مکانیزم قفل یک وسیله ایمنی در دستگاه است. در صورت عملکرد ناقص یا اشتباه سوئیچ، درب قفل نمی شود؛ موتور کار نخواهد کرد؛ دیگ ماشین لباسشویی شروع به چرخش نمی کند و به طور کلی دستگاه روشن نمی شود. سوئیچ درب به طور معمول در زیر صفحه اصلی قرار دارد. یک پین متصل به درب است که سوئیچ را هنگامی که درب بسته است، فعال می کند.

اگر سوئیچ فعال شده باشد، اما هیچ نیرویی برای شروع عملکرد موتور ایجاد نشده باشد، میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی معیوب است. دستگاه را از برق بکشید و سیم های متصل به سوئیچ را از آن جدا کنید. سپس سوئیچ را با یک اهم سنج بررسی کنید. توصیه اکید داریم که سوئیچ درب را دور نریزید و آن را به درستی در سر جای خود قرار دهید، زیرا سوئیچ درب لباسشویی یک ویژگی ایمنی مهم و حیاتی است؛ اگر نباشد، آسیب های جدی به دنبال خواهد داشت.

اگر دستگاه شما صفحه دیجیتال دارد، یک کد خطا در این صفحه نشان داده می شود که مربوط به میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی است. لازم است درب دستگاه را یک بار باز و بسته کنید.

آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی

در ادامه می خواهیم آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی را برای شما کاربران عزیز و علاقه مند داشته باشیم، اما توصیه می کنیم که در صورتی که دانش و تخصص لازم برای این کار را ندارید، حتما از یک مرکز معتبر تعمیرات لباسشویی ال جی کمک بخواهید و کار را به متخصصان این حوزه واگذار کنید.

مراحل آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی

  1. دستگیره درب را با کمی فشار به طرف خود بکشید تا در از لاستیک دور خود جدا شود. قوس مخصوص شیشه درب به همراه لاستیک دور آن مسئول آب بندی دیگ هستند.
  2. با باز شدن درب لباسشویی الجی، لبه بیرونی لاستیک دور درب، نوع قوس شیشه، قسمت داخلی آبکش استیل و محل قرار گرفتن اهرم ضامن درب به خوبی دیده خواهد شد.
  3. در این مرحله از آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی، برای جدا کردن لبه لاستیک درب از بدنه لباسشویی، باید فنر بیرونی دور درب را با یک پیچ گوشتی کوچک دوسو به طرف بیرون بکشید تا فنر آزاد شود. با آزاد شدن فنر بیرونی دور لاستیک، فنر را از جای خودش خارج کنید و لاستیک درب را به آرامی از یک طرف از بدنه جدا کنید، توجه کنید که با ورود فشار بیش از اندازه این قطعه دچار آسیب خواهد شد.
  4. پس از جدا شدن لاستیک آن را در داخل دیگ قرار دهید تا بتوانید به سادگی میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی را خارج کنید. پیچ های میکروسوئیچ را باز کنید؛ به علت متصل بودن سیم به میکروسوئیچ در داخل بدنه به صورت معلق می ماند. سپس با یک دست میکروسوئیچ را از پشت بدنه بیرون آورید.
  5. در این مرحله از آموزش تعمیر میکروسوئیچ درب لباسشویی الجی توجه داشته باشید اگر درب لباسشویی باز یا بسته نمی شود، میکروسوئیچ مشکل دارد و باید آن را تعویض کنید.

تعمیرات ال جی

مرکز تعمیرات ال جی در خدمات همه کاربران است تا خدماتی مفید و کاربردی ارائه دهد. در این مرکز تخصصی که به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، تمام محصولات نمایندگی مجاز ال جی ساپورت و حمایت می شود. تمامی سرویس ها همراه با ضمانت نامه های رسمی و کتبی است. این مرکز در واحد های تعمیراتی جداگانه و مستقل بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به کاربران وفادار خود ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و برخورداری از امکانات و تسهیلات فراوان، لطفا تماس بگیرید.

امتیاز شما به این نوشته

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید