جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آشنایی با رایج ترین ارورهای لباسشویی ال جی و روش های رفع آن ها

یکی از ترسناک ترین اتفاقاتی که می تواند برای هر یک از کاربران ماشین لباسشویی ال جی بیفتد، نمایش ارورهای مختلف بر روی نمایشگر این دستگاه است. اما بهتر است نمایش ارورها بر روی نمایشگر لباسشویی را به فال نیک بگیرید. چراکه قصد دارند به شما بگویند دقیقا چه مشکلی برای لباسشویی شما به وجود آمده است و باید کدام یک از قطعات این دستگاه را مورد عیب یابی و بررسی قرار دهید. به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با ارورهای لباسشویی ال جی آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب از نمایندگی ال جی را از دست ندهید.

رایج ترین ارورهای لباسشویی ال جی

ارورهای لباسشویی ال جی + روش های برطرف کردن آن ها

رور IE، بروز مشکل در ورود آب به داخل لباسشویی

زمانی که لباسشویی ال جی با مشکلی در ورود آب به داخل این دستگاه مواجه می شود اگر دارای نمایشگر ال ای دی باشد کد خطا IE را نمایش می دهد. اما اگر دارای نمایشگر ال سی دی باشد، لوگوی شیر آب را با یک علامت ضربدر بر روی آن نشان می دهد. با بروز چنین اروری باید تمامی اتصالات و اجزایی که در ورود آب به داخل لباسشویی دست دارند از شلنگ آب ورودی گرفته تا شیر برقی، برد و … مورد بررسی قرار گیرد. با این وجود بهتر است اتصالات آب ورودی به ماشین لباسشویی را بررسی کنید و از سالم بودن آن ها کاملا مطمئن شوید. اگر در اتصالات ورودی آب هیچ ایرادی وجود نداشت با نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی تماس بگیرید. تکنسین های این مرکز با عیب یابی شیر برقی و برد لباسشویی منشا اصلی مشکل را پیدا کنند.

ارور DE، بسته نشدن درب لباسشویی

اگر بر روی نمایشگر لباسشویی ال جی شاهد نمایش ارور DE بودید، یعنی اینکه درب این دستگاه به درستی بسته نشده است. پس اول از همه باید از درست بسته شدن درب لباسشویی مطمئن شوید. البته امکان دارد که درب لباسشویی را به درستی بسته باشید اما باز هم ارور DE نمایش داده شود. برای رفع ارور DE در این حالت باید بخش های زیر مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرند. 

 • زبانه درب لباسشویی
 • لولای لباسشویی
 • پنل جلوی دستگاه
 • محل نصب میکروسوئیچ درب دستگاه
 • اتصالات و سیم کشی
 • برد دستگاه 

ارور UE، ;نشان دهنده عدم تعادل در لباسشویی

ارور UE ماشین لباسشویی ال جی یکی از خطاهایی است که خیلی هم نگران کننده نیست و به راحتی می توان آن را برطرف کرد. درواقع این ارور نشان دهنده عدم تعادل در لباسشویی است. منظور از عدم تعادل در این دستگاه کم بودن حجم لباس های داخل دیگ، ناسازگار بودن جنس البسه داخل دیگ با یکدیگر و نامناسب بودن شیب دستگاه بعد از نصب آن است. با این وجود برای رفع این ارور باید هر یک از این موارد به ویژه لباس هایی که درون دیگ لباسشویی قرار دارند را بررسی کنید.

ارور FE، آبگیری بیش از اندازه لباسشویی

شاید تاکنون با مشکل آبگیری نکردن لباسشویی ال جی مواجه شده باشید. جالب است بدانید که لباسشویی ال جی علاوه بر اینکه گاهی اوقات با مشکل آبگیری نکردن مواجه می شود. گاهی اوقات هم با مشکل آبگیری بیش از حد مواجه می شود که در این صورت ارور FE در نمایشگر آن پدیدار می شود. در صورت بروز چنین اروری در ماشین لباسشویی ال جی باید شیر برقی ورودی این دستگاه، هیدرواستات و شلنگ رابط به درام، اتصالات و سیم کشی و برد دستگاه مورد عیب یابی قرار بگیرد.

ارور TE، بروز مشکل در هیتر، المنت یا سنسور لباسشویی

یکی از ارورهای لباسشویی ال جی که پیدا کردن دلیل اصلی بروز آن به عیب یابی دقیق این دستگاه نیاز دارد، ارور TE است. این کد خطا به بروز مشکل در هیتر ماشین لباسشویی، المنت یا سنسور آن اشاره دارد. به همین دلیل درصورت بروز چنین اروری در لباسشویی ال جی باید ترمیستور، هیتر، اتصالات و سیم کشی دستگاه و همچنین برد آن مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور OE، بروز مشکل در تخلیه آب ماشین لباسشویی

یکی از ارورهای لباسشویی ال جی که هنگام بروز مشکل در تخلیه آب این دستگاه، نمایش داده می شود، ارور OE است. زمانی که این ارور بر روی نمایشگر لباسشویی نمایش داده می شود موارد زیر باید عیب یابی شوند. 

 • فیلتر پمپ تخلیه
 • هیدرواستات و شلنگ رابط به درام
 • پمپ تخلیه
 • سیم کشی دستگاه
 • برد ماشین لباسشویی

با این وجود درصورت مواجه شدن با این ارور نیز بهتر است از سرویس عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی در محل توسط نمایندگی تعمیرات لباسشویی ال جی استفاده کنید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید