جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه مشکل مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی را حل کنیم؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است در زمان کار با ماشین های لباسشویی با آن مواجه شویم، مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی است. این امر موجب جمع شدن آب کثیف حاصل از شست و شوی لباس ها در لگن لباسشویی می شود. در واقع آبی که باید بعد از اتمام چرخه شست و شو از لباسشویی خارج شود، به دلیل گرفتگی لوله خروجی لباسشویی در دستگاه باقی می ماند. علاوه بر این ممکن است آب فاضلاب به داخل لباسشویی برگردد که این بدترین اتفاق ممکن است. دلایل مختلفی می تواند موجب مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی دلایلی که موجب گرفتگی لوله ها و بروز این مشکل می شود، راه حل های موثر برای رفع انسداد لوله های خروجی لباسشویی را بررسی کنیم.

مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی

دلایل مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی

آشنایی با دلایلی که می تواند موجب گرفتگی لوله خروجی لباسشویی شود به شما کمک می کند تا بهترین راه حل را برای رفع این مشکل انتخاب کنید. اولین و اصلی ترین دلیل این گرفتگی جمع شدن پرزهای لباس، خاک باقی مانند از شست و شوی لباس ها، نخ و موی روی لباس ها، باقی مانده های مواد شوینده و برخی از اجسام خارجی در این لوله هاست. بنابراین در درجه اول تمیز نکردن لباسشویی یا استفاده نادرست از آن می تواند عامل گرفتگی لوله های خروجی این دستگاه ها باشد. در مرحله بعدی این احتمال وجود دارد که خراب شدن پمپ تخلیه باعث شود آب درون دیگ شست و شو از آن خارج نشود. خرابی پمپ تخلیه یکی از اصلی ترین دلایل عدم تخلیه آب لباسشویی ال جی است. گرفتگی لوله های فاضلاب و تشکیل رسوب در لوله و شیلنگ تخلیه نیز از دیگر مواردی است که می تواند موجب مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی شما شود. با تست این که گرفتگی در کدام بخش است می توان سریع تر و بهتر مشکل انسداد لوله خروجی در لباسشویی را برطرف کرد.

این مقاله را از دست ندهید: روش های تمیز کردن ماشین لباسشویی ال جی

تمیز کردن دریچه و رفع گرفتگی لوله ها

اولین کاری که باید انجام دهید باز کردن دریچه لباسشویی است. این بخش که به زهکش متصل است را باز کرده و آن را تمیز کنید. هر گونه گرد و خاک، پرز و مویی که در این دریچه گیر کرده را تخلیه کنید و مجددا آن را در جای خود گذاشته و به زهکش وصل کنید. با انجام این کار به احتمال زیاد بخشی از مشکل مسدود شدن لوله خارجی لباسشویی برطرف می شود. شما می توانید برای رفع عمیق تر انسداد لوله خارجی و لوله فاضلاب، خصوصا اگر این گرفتگی در بخش های عمیق تر لوله باشد از ترکیب آب و جوش شیرین استفاده کنید. با ریختن آب و جوش و شیرین در آبکش احتمال زیاد می توانید مشکل گرفتگی را به راحتی برطرف کنید. برای این منظور شیلنگ تخلیه لباسشویی را جدا کرده و یک سطل را با آب جوش و یک بسته جوش شیرین پر کنید. حالا مخلوط را به آرامی با قیف در آبکش بریزید و ده دقیقه صبر کنید. با انجام این کار هر نوع گرفتگی و رسوبی در مسیر لوله کشی لباسشویی وجود داشته باشد برطرف خواهد شد.

استفاده از ترکیب آب جوش و سرکه

برای این که یک ترکیب قوی تر برای رفع انسداد لوله های خارجی لباسشویی تهیه کنید می توانید از ترکیب جوش شیرین و سرکه کمک بگیرید. برای استفاده از این دو ترکیب جهت رفع مشکل مسدود شدن لوله خارجی لباسشویی باید جداگانه، ابتدا جوش شیرین و سپس سرکه را داخل لوله فاضلاب و مسیر خروجی لباسشویی بریزید و اجازه دهید ترکیب به صورت کف درآید. کمی صبر کنید تا این مخلوط در مسیر خروجی بماند و سپس از آب جوش برای شست و شوی مسیر خروجی کمک بگیرید. با انجام دادن این کار بسته به این که میزان گرفتگی لوله خارجی لباسشویی چقدر است، می توان مسیر را باز کرد.

این مقاله رو بخون به کارت میاد: رفع بوی بد ماشین لباسشویی ال جی

استفاده از یک لوله باز کن قوی

محلول های اسیدی که به عنوان لوله باز کن از آنها استفاده می شود نیز می تواند برای باز کردن مسیر لوله خروجی لباسشویی و همچنین رفع گرفتگی مسیر فاضلاب به شما کمک کند. با ریختن این محلول در مسیر فاضلاب می توانید هر نوع گرفتگی و رسوبی که در این مسیر وجود دارد را از بین برد. البته این ترکیبات خطرناک اند و حتما باید در زمان استفاده از آنها نکات ایمنی را در نظر بگیرید. لوله بازکن ها می توانند به صورت کاملا موثری مشکل مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی شما را برطرف کند.

گرفتگی لوله خروجی لباسشویی

از یک لوله باز کن کمک بگیرید

اگر مشخصا لوله فاضلاب آن هم در قسمت های عمیق تر دچار گرفتگی شده باشد و نتوانید با راه حل های بالا این گرفتگی را برطرف کنید، قطعا برای رفع مشکل مسدود شدن لوله خروجی لباسشویی ناچارید از یک لوله باز کن کمک بگیرید. این افراد با داشتن مهارت لازم و تجهیزات حرفه ای مورد نیاز می توانند هر گونه انسداد و گرفتگی در مسیر لوله های فاضلاب را برطرف کنند. از طرفی آنها دقیقا می توانند تشخیص دهند که دقیقا گرفتگی در چه قسمتی است و چه کاری می توان برای رفع مشکل گرفتگی لوله ها انجام داد.

فیلتر تخلیه لباسشویی

گاهی اوقات لوله ها هیچ گرفتگی ندارند و مشکل مسدود شدن لوله خارجی لباسشویی در واقع به این سمت دستگاه و در بخش داخلی آن مربوط می شود. در این شرایط شما باید یک ظرف در جلوی لباسشویی بگیرید و دریچه را در قسمت پایین باز کنید. حالا فیلتر تخلیه را بیرون بیاورید و آشغال های داخل آن را تخلیه کنید. ممکن است در این بخش یک شی خارجی مانند دکمه لباس هم گیر کرده باشد. در این شرایط با خارج کردن این اشیای اضافی و تمیز کردن فیلتر تخلیه لباسشویی احتمال مشکل گرفتگی آن هم برطرف می شود.

تعمیر و تعویض پمپ تخلیه

در نهایت با وجود این که اکثر مواقع مشکل مسدود شدن لوله خارجی لباسشویی مربوط به گرفتگی لوله ها و مسیرهای خروجی است، این احتمال هم وجود دارد که یک نقص فنی در لباسشویی مانند خرابی پمپ تخلیه دلیل جمع شدن آب در دیگ شست و شو باشد. در این شرایط باید با مراجعه به یک مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی از تکنسین های این دستگاه ها جهت بررسی و عیب یابی لباسشویی کمک بگیرید. احتمالا باید با تعمیر یا تعویض پمپ تخلیه مشکل گرفتگی لوله خارجی لباسشویی را برطرف کرد.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید