جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی

استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی یا هر تلویزیون هوشمند دیگری بسیار جذاب است. با در نظر گرفتن محدودیت های موجود برای استفاده از Youtube در تلویزیون ال جی در ایران، استفاده از این سایت در تلویزیون های اندرویدی بسیار ساده تر است. اما باید در نظر داشت که مزیت های تلویزیون ال جی و سیستم عامل آن به حدی است که به دنبال راه حلی برای حل این مشکل باشیم. در این مقاله به بررسی روش های مختلف استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی و راه حل های دور زدن محدودیت های موجود می پردازیم.

استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی

روش های استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی

شما می توانید به چند روش موفق به استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی شوید که هر کدام مزیت ها و معایب خود را به همراه دارند. استفاده از اپلیکیشن یوتیوب شاید در مراحل اولیه ساده تر باشد، اما برای دور زدن محدودیت ها با سختی بیشتری همراه است. در رابطه با استفاده از کروم کست، شما با راحتی بیشتری روبرو هستید، اما محدودیت هایی نیز با آن همراه است. برای مثال شما در صورت در دسترس نبودن گوشی همراه نمی توانید از یوتیوب در تلویزیون استفاده کنید.

در روش سوم نیز شما باید از یک لپ تاپ استفاده کنید که کاربری آن هر چند ساده تر است، اما ممکن است در زمان نیاز مجزا به لپ تاپ دردسرساز باشد. در این مقاله به بررسی چند روش برای دور زدن محدودیت های یوتیوب در ایران در تلویزیون های ال جی پرداخته ایم. ابتدا یکی از روش های زیر را برای استفاده از Youtube در تلویزیون LG انتخاب کنید. سپس به سراغ رو های دور زدن محدودیت ها بروید تا بتوانید با استفاده از یوتیوب در تلویزیون LG، از تماشای ویدئوهای محبوبتان لذت ببرید.

این مقاله را از دست ندهید: فعالسازی قابلیت تصویر در تصویر 

استفاده از اپلیکیشن یوتیوب در تلویزیون هوشمند ال جی

یکی از ساده ترین روش های استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی، استفاده از برنامه یوتیوب موجود در اپ استور سیستم عامل WebOS است. شما در این فروشگاه اپ، نه تنها به اپلیکیشن یوتیوب مخصوص این سیستم دسترسی دارید، بلکه اپلیکیشن های دیگر یوتیوب مانند Youtube TV و Youtube Kids نیز برای نصب موجود است. خوشبختانه در زمان نصب شما با محدودیتی برای نصب مواجه نیستید. علاوه بر این در مدل های جدید تلویزیون های ال جی (تقریبا طی 3-5 سال گذشته)، اپلیکیشن یوتیوب به صورت پیش فرض در تلویزیون نصب شده است، اما اگر این برنامه در تلویزیون موجود نیست،  برای نصب برنامه این مراحل را طی کنید:

 • ابتدا در کنترل دکمه Home را بزنید تا منوی برنامه ها نمایش داده شود.
اپلیکیشن یوتیوب در اسمارت تی وی
 • در صورتی که برنامه به صورت پیش فرض در تلویزیون نصب شده باشد، در این منو در دسترس شما خواهد بود. در غیر این صورت LG Content Store را در منو پیدا کنید و وارد آن شوید.
 • در قسمت بالا بر روی گزینه Apps کلیک کنید.
 • معمولا برنامه یوتیوب جزء اولین پیشنهادهای نمایش داده می شود در غیر این صورت در صفحه موجود به دنبال آن به پایین صفحه مراجعه کنید و یا از ذره بین برای جستجوی برنامه استفاده کنید.
 • وارد صفحه برنامه شوید و بر روی Install در سمت چپ کلیک کنید.
 • پس از اتمام نصب، می توانید برای اجرای برنامه بر روی Launch کلیک کنید و یا با مراجعه به منوی Home برنامه یوتیوب را پیدا کنید و اجرا کنید.
 • پس از اجرای برنامه می توانید وارد حساب کاربری خود شوید (به سه روش مستقیم، با گوشی تنها در برخی از مدل ها و یا با مرورگر) و یا اینکه با کلیک بر روی Skip بدون لاگین ویدئوهای موجود را تماشا کنید.

مشکل اصلی در رابطه با اجرای برنامه یوتیوب در تلویزیون ال جی در این مرحله رخ می دهد. اجرای این برنامه در ایران با محدودیت هایی همراه است. در ادامه مقاله در بخش روش های رفع محدودیت های یوتیوب در تلویزیون ال جی، راه حل رفع این مشکل ارائه شده است که توصیه می کنیم برای اجرای این برنامه این بخش را مطالعه کنید.

استفاده از یوتیوب در تلویزیون LG با کروم کست و گوشی

روش دیگر برای استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی، استفاده از کروم کست و به اشتراک گذاری تصویر موبایل در تلویزیون است. در این روش شما ابتدا برنامه یوتیوب را در گوشی اجرا می کنید و سپس با استفاده از دانگل خارجی کروم کست و یا کروم کست های از پیش نصب شده در تلویزیون  (Built-in)، تصویر گوشی در تلویزیون نمایش می دهید. با این روش شما می توانید از VPN های موجود در گوگل پلی استور و یا اپ استور اپل محدودیت های موجود برای یوتیوب را برطرف کنید.

استفاده از مرورگر لپ تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ

آخرین روش برای استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی، اتصال لپ تاپ به تلویزیون از طریق کابل HDMI است. شما می توانید برای سهولت بیشتر در استفاده از این روش، از موس و کیبورد بی سیم برای کار با کامپیوتر از راه دور استفاده کنید. در این روش شما با استفاده از VPN های موجود برای کامپیوتر و یا مرورگر، محدودیت های موجود برای سایت یوتیوب را برطرف می کنید و ویدیوها را در نمایشگر لپ تاپ و تلویزیون نمایش می دهید. برای این کار این مراحل را دنبال کنید. ابتدا لپ تاپ و تلویزیون را با کابل HDMI به یکدیگر متصل کنید. سپس در ویندوز دکمه های Win + P را بزنید. در منوی نمایش داده شده، چهار گزینه در اختیار شماست:

 • Pc Screen Only نمایش تصویر تنها در لپ تاپ
 • Duplicate نمایش تصویر یکسان در لپ تاپ و تلویزیون
 • Extended نمایش دو صفحه نمایش در کنار یکدیگر
 • Second Display only نمایش تصویر تنها در تلویزیون

یکی از دو گزینه Duplicate یا Extended را برای استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی انتخاب کنید. راه حل دیگر انتقال تصویر لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از Screen Share است که در آن لپ تاپ و تلویزیون هر دو به یک مودم روتر متصل می شوند و با استفاده از قابلیت Connect to a wireless display در ویندوز تصویر بدون نیاز به کابل HDMI به تلویزیون منتقل می شود. یکی از قابلیت های فوق العاده سیستم عامل ال جی (WebOS) این است که در این حالت کنترل جادویی تلویزیون به عنوان موس لپ تاپ کار میکند و کاربری را برای شما بسیار ساده تر میکند.

استفاده از youtube در تلویزیون ال جی

روش های رفع محدودیت های یوتیوب در تلویزیون ال جی

همانطور که می دانید در زمان استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی، شما با محدودیت های مشخصی روبرو هستید که اجازه اجرا شدن صحیح برنامه در تلویزیون را به شما نمی دهد. برای حل این مشکل 3 روش پیش روی شماست که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

استفاده از DNS در تلویزیون برا دور زدن محدودیت ها

یکی از راه های برطرف کردن محدودیت ها و استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی، استفاده از DNS در تلویزیون است. این روش مزیت ها و معایبی را به همراه دارد. در صورتی که از این روش استفاده کنید، کل ارتباط اینترنتی تلویزیون از طریق DNS انجام می شود و این به معنی از دست دادن مزیت هزینه نیم بها در سایت های ایرانی است. علاوه بر این برخی از سایت های ایرانی در صورت استفاده از DNS با مشکلاتی همراه می شوند. برای استفاده از این روش این مراحل را طی کنید:

 • وارد صفحه تنظیمات تلویزیون ال جی شوید (دکمه Home را بزنید و در گوشه بالا و سمت راست بر روی چرخ دنده کلیک کنید)
 • گزینه All settings را در پایین منوی جدید انتخاب کنید.
نصب یوتیوب روی اسمارت tv
 • وارد بخش Network شوید.
نصب youtube روی تلویزیون
 • نوع کانکشن (کابلی و یا بی سیم) را انتخاب کنید و گزینه Edit را انتخاب کنید.
نرم افزار یوتیوب در تلویزیون
 • تیک گزینه Set Automatically را غیر فعال کنید.
 • در بخش DNS، آدرس DNS مورد نظر خود را وارد کنید.

بیشتر بخوانید: استفاده از Wi-Fi direct 

استفاده از مودم مجهز به VPN

در این روش برای دور زدن محدودیت های موجود و استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی می توانید از قابلیت های جدید موجود در مودم روترها استفاده کنید. مدیریت نوع ارتباط اینترنتی تلویزیون در این روش بسیار ساده تر است، اما تماما وابسته به قابلیت های مودم روتر است. در مودم روتر های جدید شما می توانید بسیاری از تنظیمات مودم را در گوشی همراه خود مدیریت کنید. علاوه بر این امکان اعمال تنظیمات VPN نیز در این مودم ها وجود دارد.

پس برای ارتباط بدون محدودیت تلویزیون با اینترنت، کافیست تنظیمات VPN را در مودم ایجاد کنید و تنها زمانی آن را فعال کنید که قصد تماشای ویدئو در یوتیوب را داشته باشید. البته در مودم های قدیمی تر هم امکان استفاده از وی پی ان وجود دارد، اما در صورت فعال بودن وی پی ان، تمامی ارتباطات تلویزیون از کانال وی پی ان انجام می شود و هزینه مصرف اینترنت به شدت افزایش پیدا میکند. برای غیر فعال کردن این تنظیمات شما باید هر بار به صفحه کانفیگ مودم بروید که کار طاقت فرسایی خواهد بود. نکته دیگر در رابطه با این مودم ها قیمت بالای آنهاست که خرید و جایگزینی ها آنها را کمی مشکل میکند.

استفاده از روتر (اکسس پوینت)

اگر به دنبال راه حل ارزان تری برای ایجاد وی پی ان در مودم هستید، می توانید به سراغ روترهای ارزان قیمت اما با قابلیت های فراوان برندهایی مانند شیائومی بروید. شما هم اکنون می توانید از به اکسس پوینت هایی در این برند دسترسی داشته باشید که برای شما هزینه ای معادل نصف هزینه یک مودم را ایجاد میکنند. با این روش شما می توانید Access Point را میانه راه تلویزیون و  مودم قرار دهید و تنظیمات وی پی ان را روی آن اعمال کنید و با استفاده از گوشی همراه خود فعال و یا غیر فعال بودن آن را مدیریت کنید.

در این روش، VPN تنها زمانی که شما مایل به استفاده از آن باشید (برای مثال در زمان استفاده از یوتیوب در تلویزیون ال جی) فعال خواهد بود. علاوه بر این استفاده از این اکسس پوینت باعث می شود تا آنتن دهی در  فضای خانه نیز قوی تر شده و حتی پهنای باند در کانکشن های موجود بین اکسس پوینت و کاربران را تک به تک کنترل کنید تا سرعت به عدالت بین همه کاربران پخش شود.  البته این اکسس پوینتها قابلیت های فراوان دیگری را نیز در اختیار شما قرار میدهند و ارزش خرید بالایی دارند.

3.7/5 (7 امتیاز)

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • ehsan

  سلام امیدوارم حالتان خوب باشد
  من یوتیوب رو از طریق اینترنت گوشی بروز کردم ولی وقتی میزنم روش یه کمی گیر میکنه و بعدش میزنه خطای شبکه (۴)

  پاسخ
  • مدیر

   سلام .اینترنت خود را چک کنید میتوانید برای این کار از مرورگر دستگاهتون سایتی رو سرچ کنید اگر مشکلی نبود با روشن کردن فیلتر شکن مشکلتون رو بر طرف کنید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید