جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون ال جی

امروزه دوربین های مدار بسته نه تنها در سازمان ها و ادارات و سایر مکان های رسمی، بلکه در ساختمان ها و ویلاهای شخصی نیز به صورت گسترده ای کاربرد دارند. برای استفاده از این دوربین ها باید آنها را به یک دستگاه دوم وصل کرد که این دستگاه عمدتا تلفن همراه، کامپیوتر یا لپ تاپ و تلویزیون است.

بیشترین نوع استفاده کاربران از این دستگاه ها نیز اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون است. کاربران معمولا با نحوه وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون مشکل دارند و در این خصوص سوالاتی برای آنها به وجود می آید. در این آموزش با توجه به اهمیت کاربرد این دستگاه ها برای حفظ و افزایش امنیت، نحوه اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی را مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزش اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی

روش های اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی

برای وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی دو گزینه وجود دارد؛ یکی اتصال مستقیم دوربین به تلویزیون و دومی اتصال از طریق آنتن مرکزی. هریک از این روش ها در تلویزیون های دیگر برندها هم قابل اجرا هستند و می توانید بسته به شرایط، امکانات و محدودیت هایی که دارید، یکی از آنها را انتخاب کنید.

پیشنهاد نمایندگی ال جی: آموزش اتصال لپ تاپ به تلویزیون ال جی

1. وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون lg به صورت مستقیم

در اتصال مستقیم دوربین مدار بسته به تلویزیون به یک کابل نیاز است. این روش بسیار ساده و راحت است و برای انجام آن به یک کابل تبدیل BNC به AV نیاز است. باید این کابل و مبدل را از یک طرف به دوربین مدار بسته و از طرف دیگر به تلویزیون وصل کنید. با قرار دادن ورودی تلویزیون روی گزینه AV تصاویر دوربین مدار بسته روی صفحه تلویزیون نمایش داده می شود و می توان آنها را کنترل کرد.

نکته مهم این که باید حتما آداپتور برق دوربین مدار بسته را نیز به برق وصل کنید تا اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی به صورت مستقیم به همین سادگی به اتمام برسد. در نظر داشته باشید که تنها دوربین های مدار بسته ای که از فناوری CVBS پشتیبانی می کنند می توانند به صورت مستقیم به تلویزیون وصل شوند.

وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون lg به صورت مستقیم

2. وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی از طریق آنتن مرکزی

روش بعدی برای اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی، اتصال از طریق آنتن مرکزی است. این روش برای زمانی کاربرد دارد که بخواهید همزمان دوربین را به چند تلویزیون متصل کنید تا چند واحد به تصاویر دوربین مدار بسته دسترسی داشته باشند. در نتیجه در ساختمان های مسکونی چند واحدی معمولا این روش کاربرد دارد. اما نحوه اتصال از این طریق کمی متفاوت است و با استفاده از یک سری ابزار و تجهیزات به خصوص می توان اتصال بین دوربین و تلویزیون ها را برقرار کرد. در صورت بروز هر گونه مشکل با تکنسین های نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی تماس بگیرید.

وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی از طریق آنتن مرکزی

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون از طریق آنتن مرکزی

برای وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی از طریق آنتن مرکزی به دستگاه DVR، آمپلی فایر و مدولاتور نیاز است. دستگاه DVR در واقع برای ضبط تصاویر دریافتی و ذخیره آنها مورد نیاز است. این دستگاه دارای یک هارد است که ظرفیت آن یک تا دو ترابایت بوده و می تواند تصاویر را ضبط و ذخیره کند. در نتیجه می توان به سابقه تصاویر ضبط شده در این هارد دسترسی پیدا کرد.

آمپلی فایرها نیز به منظور تقویت سیگنال های دریافتی از آنتن مرکزی مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که نوع اتصال دوربین از طریق آنتن مرکزی باشد، حتما باید از آمپلی فایرها استفاده کرد. از طرفی نیز بسته به تعداد واحدهای یک ساختمان، نوع آمپلی فایر انتخابی و قدرتی که دارد متفاوت است. کابل آنتن مرکزی باید به این آمپلی فایر وصل شود. در نهایت نیز برای اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی از طریق آنتن مرکزی به یک دستگاه مدولاتور نیاز است.

کاربرد دستگاه مدولاتور در اتصال بین دوربین و آنتن مرکزی

دستگاه DVR نمی تواند به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل شود. در نتیجه برای اتصال بین آنها به یک دستگاه مبدل نیاز است. مدولاتور در واقع همان دستگاه مبدل است که کار اتصال دستگاه DVR به آنتن مرکزی را انجام می دهد. این دستگاه تصاویر دریافتی در دستگاه DVR را دریافت کرده و با تبدیل آنها به امواج آنالوگ، تصاویر را روی تلویزیون نمایش می دهد. در این دستگاه دو پورت صدا و تصویر وجود دارد که می توان از آنها برای دریافت همزمان تصویر و صدا استفاده کرد.

البته در صورت تمایل به دریافت تصاویر به تنهایی می توان فقط از ورودی ویدئو استفاده کرد. دستگاه مدولاتور از یک سو به آمپلی فایر نیز متصل می شود تا به این ترتیب اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون از طریق آنتن مرکزی صورت بگیرد. برای اتصال آمپلی فایر به دستگاه مدولاتور باید یک کابل از بخش OUTPUT به یکی از ورودی های روی آمپلی فایر که شامل VHF1، UHF یا VHF3 می شود، وصل گردد.

چطور تصاویر دوربین مدار بسته را در تلویزیون دریافت کنیم؟

حالا که اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی مورد نظر انجام شده است، باید با نحوه دریافت تصاویر روی تلویزیون نیز آشنا شد. بسته به تعداد واحدها و تلویزیون ها که باید تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت کنند، به اسپیلتور نیاز است. اگر هم تنها دوربین به یک تلویزیون وصل می شود به اسپیلتوری نیاز نیست. بعد از اتصال اسپیلتور به آمپلی فایر باید خروجی های آن به تلویزیون ها وصل شود. تنظیمات مورد نیاز در مدولاتور را باید بر اساس راهنمای دستگاه انجام داد.

علاوه بر این برای دریافت تصاویر روی تلویزیون نیز بسته به نوع دستگاه مدولاتور باید یک سری فرکانس ها را دنبال کرد. حال در مرحله بعدی وارد منوی کانال یابی تلویزیون ال جی شده و در آن جا گزینه کانال یابی آنالوگ را انتخاب کنید. با زدن دکمه تایید فرایند کانال یابی شروع شده و کانال تصاویر دوربین مدار بسته دریافت می شود. بعد از دریافت کانال تصاویر دوربین، تصویر روی تلویزیون نمایش داده می شود.

نکات مهم اتصال دوربین های مدار بسته به تلویزیون

روش ها و مراحلی که در بالا برای وصل کردن دوربین مدار بسته به تلویزیون به آنها اشاره شد یک راهنمای کلی است. در مواردی بسته به مدل دوربین مدار بسته و فناوری های به کار رفته در آن ممکن است روش های اتصال و تجهیزات مورد نیاز متفاوت باشد. در برخی مدل ها مانند دوربین های مدار بسته AHD، برای اتصال مستقیم آنها به تلویزیون به یک دستگاه مبدل نیاز است. از طرفی نیز بسته به مدل تلویزیون و نوع ورودی هایی که دارد، روش های اتصال دوربین مدار بسته به تلویزیون ال جی و لوازم مورد نیاز متفاوت خواهد بود.

در این خصوص بهتر است با توجه به مدل دستگاه ها از راهنمای خود تلویزیون و دوربین مدار بسته کمک گرفت. نکته دیگر این که در مواردی نیز ممکن است در اتصال یا دریافت تصویر در تلویزیون مشکلاتی به وجود بیاید که در این صورت باید به دنبال مواردی از جمله این که چرا تلویزیون سیگنال ندارد یا این که چرا دستگاه مدولار قادر به اتصال به دستگاه DVR و تلویزیون نیست، بود.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید