جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلیل کار نکردن پورت USB در تلویزیون چیست؟

پورت‌ های USB در تلویزیون ‌ها یک ویژگی حیاتی هستند که امکان اتصال دستگاه ‌های مختلف به تلویزیون را فراهم می ‌کنند. با این حال، ممکن است گاهی اوقات این پورت ‌ها با مشکلاتی مواجه شوند و دستگاه ‌ها به درستی تشخیص داده نشوند یا به ‌طور کامل کار نکنند. دلایل زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارند. در این مقاله، به بررسی علل احتمالی این مشکل می پردازیم و راه ‌حل ‌های مرتبط با مشکل پورت USB تلویزیون را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

مشکل پورت usb تلویزیون

دلایل مشکل پورت USB تلویزیون ال جی

 • عدم سازگاری فرمت USB
 • مشکل درایور یا نرم افزار
 • آسیب های سخت افزاری
 • تنظیمات نادرست تلویزیون
 • حجم USB
 • به روز نبودن سیستم عامل تلویزیون

برای تعمیر تلویزیون ال جی در محل و در کوتاهترین زمان با شماره های 54114-021 و 62948-021 در تماس باشید.

علت کار نکردن پورت Usb تلویزیون + روش رفع مشکل

به طور کلی این مشکل از دلیل متعددی منشا می گیرد. از جمله این دلایل می توان به عدم سازگاری فرمت USB ، مشکل در درایور ها و سیستم عامل تلویزیون، وجود آسیب های سخت افزاری، تنظیمات اشتباه در تلویزیون اشاره نمود. در ادامه به بررسی این دلایل می پردازیم و روش های رفع این مشکل را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • عدم سازگاری فرمت USB

ممکن است پورت USB تلویزیون شما فقط با فرمت ‌های خاصی از USB سازگار باشد. برخی از تلویزیون‌ ها به‌ طور معمول از فرمت‌ های FAT32 یا NTFS پشتیبانی می ‌کنند. اگر USB شما با این فرمت‌ ها هم‌ خوانی نداشته باشد، ممکن است شناسایی نشود. سازگاری درایو USB با تلویزیون به مدلی که شما استفاده می ‌کنید بستگی دارد. به طور کلی، این تلویزیون‌ ها از فرمت FAT32/NTFS فایل سیستم USB و فرمت پارتیشن MBR پشتیبانی می ‌کنند.

کار نکردن پورت usb در تلویزیون
 • مشکل در درایورها یا نرم‌ افزار

در برخی مواقع، مشکلات در درایورها یا نرم ‌افزار تلویزیون می‌ تواند باعث عدم تشخیص USB شود. بروزرسانی یا نصب مجدد درایورها و نرم ‌افزارها ممکن است این مشکل را حل کند. پورت USB تلویزیون شما ممکن است خراب باشد و باعث این خطا شود. می ‌توانید اگر پورت USB درایو را تشخیص نمی ‌دهد، پورت را بررسی کنید.

 • آسیب‌ های سخت‌ افزاری

صدمات و ضربه های فیزیکی به پورت USB یا مدار داخلی تلویزیون ممکن است باعث مشکلات در اتصال دستگاه ‌ها شود. بررسی دقیق فیزیکی پورت و قسمت‌ های مرتبط با آن می ‌تواند کمک کننده باشد. فلش‌ ها با واحد های ذخیره‌ سازی دائمی طراحی شده ‌اند. هنگامی که تعداد این واحد ها (بخش ‌های خراب) در درایو افزایش می ‌یابد، وضعیت درایو ضعیف می ‌شود.

خدمات نمایندگی ال جی: تعمیر مین برد تلویزیون

 • تنظیمات نادرست در منوی تنظیمات تلویزیون

یکی دیگر از دلایل مشکل پورت USB تلویزیون مربوط به تنظیمات نادرست در تلویزیون می شود. ممکن است تنظیمات تلویزیون شما به‌ طور نادرستی تنظیم شده باشند و باعث عدم تشخیص USB شود. بررسی و تنظیم مجدد این تنظیمات می ‌تواند به حل مشکل کمک کند.

 • حجم  USB

اگر حجم درایو USB بیشتر از ظرفیت تلویزیون شما باشد، کار نخواهد کرد یا تشخیص داده نخواهد شد. با این حال، ظرفیت متوسط USB که توسط هر تلویزیون پشتیبانی می ‌شود تا 2 ترابایت است.

 • نسخه‌ قدیمی سیستم عامل روی تلویزیون

قدیمی بودن نسخه سیستم عامل نصب شده روی تلویزیون ممکن است باعث این اتفاق شود. باید نسخه سیستم عامل دستگاه خود را بروز کنید تا خطا رفع شود.

راه‌ حل‌ های مشکل کار نکردن پورت usb در تلویزیون

 • فرمت مناسب USB

ابتدا مطمئن شوید که USB خود با یکی از فرمت‌ های FAT32 یا NTFS فرمت ‌بندی شده باشد. اگر فرمت نامناسبی دارد، از ابزارهای تغییر فرمت‌ معتبر استفاده کنید و USB را مجدداً فرمت کنید. اگر درایو USB شما خراب شده است یا سعی کرده‌ اید آن را با استفاده از یک برنامه غیر سازگار فرمت کنید، تلویزیون شما قادر به خواندن داده‌ ها نخواهد بود. به همین دلیل ممکن است نیاز به فرمت کردن درایو USB به FAT32 یا NTFS داشته باشید. فرمت کردن فلش شما تمام داده‌ ها را پاک می ‌کند. اطمینان حاصل کنید که تمام داده ‌های مهمتان را پشتیبان ‌گیری کرده‌ اید. روش معمول برای فرمت کردن درایو USB از طریق سیستم عامل ویندوز کاربردی و گاهی اوقات ممکن است گیج‌ کننده باشد. بنابراین، ما به شما پیشنهاد می‌ دهیم از ابزار پیشرفته فرمت USB – EaseUS Partition Master استفاده کنید. این ابزار قادر است هر عملیات فرمت را در ویندوز 10/11 انجام دهد و فرآیند را ساده ‌تر کند. برای انجام این اقدام طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. در EaseUS Partition Master، درایو USB را انتخاب کنید.
 2. نام یک پارتیشن جدید و فرمت USB را تنظیم کنید (NTFS یا FAT32) و سپس روی “OK” کلیک کنید.
 3. روی “Yes” کلیک کنید تا فرمت USB را تأیید کنید.
 4. تغییرات را اعمال کنید.

FAT32 و NTFS برای USB تلویزیون ها مناسب هستند، اما FAT32 محدودیت فایل 4 گیگابایتی دارد. همچنین می‌ توانید از EaseUS Partition Master برای تبدیل FAT32 به NTFS برای شکستن این محدودیت استفاده کنید.

 • تبدیل GPT به MBR برای USB تلویزیون LG

ممکن است به طور غیر معمولی فرمت فلش شما توسط تلویزیون شناسایی نشود. معمولاً به فرمت‌ بندی GPT یا MBR نیاز دارد. درایوهای GPT فقط روی کامپیوترها کار می ‌کنند و تلویزیون شما این فرمت درایو USB را تشخیص نمی‌ دهد. بنابراین، تبدیل GPT به MBR یک ایده خوب است. برای انجام این اقدام طبق مراحل زیر پیش بروید:

 • در EaseUS Partition Master، به بخش “Disk Converter” بروید.
مشکلات پورت usb تلویزیون
 • “Convert GPT to MBR” را انتخاب کرده و بر روی “Next” کلیک کنید.
 • درایو GPT مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی “Convert” کلیک کنید.
چرا پورت usb تلویزیون کار نمی کند
 • بروزرسانی درایورها و نرم‌ افزار

اطمینان حاصل کنید که درایورها و نرم‌ افزارهای مرتبط با پورت USB بروز هستند. اگر نسخه ‌های جدیدی وجود دارد، آن ‌ها را نصب کنید.

 • بازنشانی تلویزیون به تنظیمات کارخانه

اگر شما روش‌ های داده شده را برای یافتن و رفع اشکال درایو USB خود دنبال کرده ‌اید و هنوز هم تلویزیون شما USB را تشخیص نمی‌دهد، ممکن است مشکل مربوط به تلویزیون شما باشد. این به این معناست که درایو USB سازگار است و شما نیاز به بازنشانی تنظیمات کارخانه تلویزیون خود دارید.

 1. تلویزیون خود را به منبع تغذیه متصل کرده و آن را روشن کنید.
 2. دکمه Home را روی کنترل از راه دور فشار دهید و بر روی نماد تنظیمات کلیک کنید.
 3. در صفحه تلویزیون خود، به بخش عمومی بروید.
 4. زیر گزینه ‌های عمومی، “Reset to Initial Settings” را انتخاب کنید.
 5. برای شروع فرآیند بازیابی کارخانه، “Confirm” را انتخاب کنید.

توجه: این فرآیند تنظیمات تلویزیون شما را به نسخه کارخانه باز می ‌گرداند. البته مسیر نامبرده مربوط به مدل های عمومی است و به طور کلی بستگی به مدل تلویزیون شما دارد.

 • بررسی سخت‌ افزار

پورت USB و مناطق فیزیکی مرتبط با آن را بررسی کنید. اگر هر گونه آسیب یا مشکلی وجود دارد، به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

برای آشنایی بیشتر با خدمات نمایندگی ال جی بخوانید: تعمیر ال سی دی تلویزیون

 • بررسی و اصلاح بخش‌های خراب در USB تلویزیون LG

جدا کردن USB بدون خاموش کردن تلویزیون، ممکن است باعث ایجاد بخش ‌های خراب شود. شما باید این بخش‌ های خراب را بررسی و اصلاح کنید تا باعث جلوگیری از خرابی فلش شود. برای انجام این اقدام طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. در EaseUS Partition Master، از ویژگی “check disk” برای تعمیر بخش‌ های خراب استفاده کنید.
 2. اگر بخش ‌های خراب متعدد در درایو وجود دارد، می‌ توانید USB را فرمت کنید.
 3. پس از چک کردن موفق، اگر فلش درایو شما دسترسی نداشته باشد، گزینه‌ های بازیابی داده‌ ها را از EaseUS Partition Master استفاده کنید.
 • تنظیمات تلویزیون

نظیمات مربوط به پورت‌ های ورودی را در منوی تنظیمات تلویزیون چک کنید و اطمینان حاصل کنید که تنظیمات صحیحی اعمال شده باشد. مشکلات پورت USB در تلویزیون ممکن است از عوامل مختلف ناشی شوند، اما با تشخیص دقیق علت مشکل و اعمال راه ‌حل‌ های مناسب، امکان حل این مشکلات و بازیابی عملکرد پورت USB وصل‌ شده به تلویزیون وجود دارد.

تماس با نمایندگی تلویزیون سونی

همه‌ روش‌ های ذکر شده ممکن است تلویزیون شما را قادر به اتصال و خواندن داده ‌ها در درایو USB کنند. اگر همچنان مشکل پورت USB تلویزیون در تلویزیون شما وجود دارد، پورت USB تلویزیون شما ممکن است خراب باشد. بنابراین، ما به شما توصیه می ‌کنیم با نمایندگی تلویزیون ال جی تماس بگیرید. کارشناسان ما با تعویض پورت به شما کمک خواهند کرد. علاوه بر این، اگر برای اولین بار USB را به تلویزیون خود متصل می ‌کنید، به یاد داشته باشید که باید به صورت دستی درایو USB را بررسی کنید، زیرا به طور خودکار شناسایی نمی ‌شود. برنامه EaseUS Partition Master بهترین ابزاری است که چندین راه‌ حل برای رفع مشکل تشخیص USB تلویزیون LG ارائه می‌ دهد.

🔻مقالات نمایندگی ال جی را از دست ندهید🔻

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید