جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ویژگی ها و تنظیمات thinQ برای یخچال هوشمند ال جی

تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی با امکان اتصال به اینترنت قابلیت ها و ویژگی های زیادی جهت هوشمند سازی یخچال ال جی شما ایجاد می کند. از جمله ی این قابلیت ها میتوان به : تنظیم دما ، بررسی خطا های روی دستگاه ، عیب یابی هوشمند و کنترل میزان مصرف انرژی دستگاه اشاره نمود. این قابلیت ها به شما کمک میکند که مشکلات و ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری پیش آمده برای دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و حتی الامکان بصورت دستی ایراد پیش آمده برای یخچال ال جی خود را رفع نمایید.

تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی

چگونگی تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی

1 . تنظیمات دما در یخچال هوشمند ال جی

گزینه های تنظیمات دمای یخچال ال جی به شما این امکان را میدهد که به راحتی دمای یخچال خود را تغییر دهید. کافیست نرم افزار thinQ را روی تلفن همراه خود نصب کرده و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

تنظیمات دما در یخچال هوشمند ال جی
  • ابتدا یخچال و موبایل خود را به اینترنت خانگی متصل کنید.
  • حال وارد نرم افزار شوید ، گزینه یخچال یا Refrigerator را انتخاب کنید.
  • دمای مورد نظر دستگاه را به بالا یا پایین تنظیم کنید.
  • تنظیمات مورد نظر را ذخیره کنید و روی گزینه ی OK کلیک کنید.

توجه : جهت تنظیمات دمای فیریزر نیز همین مراحل را پیش روید و بجای گزینه ی یخچال ، گزینه ی فیریزر را انتخاب نمایید. دمای مناسب برای یخچال های هفت درجه بین 3 الی 4 بوده و دمای مناسب برای فیریزر بین 19- الی 21- است.

2 . بررسی وضعیت فیلتر  

 یکی دیگر از تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی بررسی سلامت فیلتر های آب و هوا میباشد. برای بررسی شرایط فیلتر میتوانید وارد برنامه شوید ، سپس گزینه ی یخچال را انتخاب نمایید و شرایط سلامت فیلتر های آب و هوا را مورد بررسی قرار دهید. درصورتی که رو به روی گزینه های فیلتر کلمه ی Replace Filter  نمایان شده باشد، فیلتر های نامبرده نیاز به تعویض دارند ، که در این رابطه میتوانید جهت تعویض فیلتر با نمایندگی تعمیرات یخچال الجی در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

3 . مدیریت موادغذایی

 از دیگر قابلیت های کارآمد هوشمند سازی یخچال های ال جی میتوان به قابلیت مدیریت موادغذایی اشاره کرد. این قابلیت به شما کمک میکند که مواد غذایی موجود در بخش های مختلف یخچال خود را از طریق گوشی تلفن همراه خود مورد بررسی قرار داده و همچنین مواد غذایی تازه اضافه شده در یخچال را برای دستگاه خود تعریف کنید. جهت تعریف کردن مواد غذایی جدید طبق مراحل زیر پیش روید:

  • بر روی آیکون + کلیک کنید تا دسته بندی های مختلف موادغذایی را مشاهده فرمایید.
  • دسته بندی مناسب مواد غذایی خود را انتخاب کنید.
  • بخشی که موادغذایی به آن اضافه شده را انتخاب کنید و تاریخ ذخیره سازی را انتخاب نمایید.

اگر میخواهید یک ماده را حذف کنید، آیکون سطل زباله را انتخاب کنید ، سپس مواد غذایی مورد نظر را از طریق دسته بندی انتخاب کنید و حذف ماده ی غذایی را انتخاب کنید.

4 . قابلیت Smart Care

 یکی دیگر از موارد تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی ، قابلیت Smart Care میباشد. این ویژگی تحلیلی از محیط اطراف دستگاه و الگو های استفاده ی شما را مورد بررسی قرار میدهد تا عملکرد دستگاه را بهینه سازی کند. این قابلیت دارای چند گزینه است:

  • Smart Fresh Air : بطور خودکار در شرایطی که از دستگاه استفاده زیادی میشود ، یخچال الجی بطور خودکار حالت چرخش هوا را فعال میکند تا از گرم شدن موتور دستگاه جلوگیری کند.
  • Smart Ice Plus : در شرایطی که استفاده از یخ و قابلیت یخسازی دستگاه بالاست ، دستگاه بصورت خودکار و اتوماتیک تولید یخ را افزایش میدهد.
  • Economic Care : بطور خودکار بر اساس الگوی مصرف دستگاه عمل میکند.
قابلیت های thinq

5 . مانیتورینگ انرژی در یخچال هوشمند ال جی

 از دیگر قابلیت های هوشمندسازی یخچال الجی شما ، قابلیت مانیتورینگ انرژی میباشد که با استفاده از این قابلیت میتوانید میزان مصرف دستگاه خود را مورد بررسی قرار داده و آمار مصرف دستگاه را بر اساس روز ، ماه و یا سال مشاهده کنید.

6 . تشخیص هوشمند ThinQ  در یخچال ال جی

از جمله تنظیمات thinQ در یخچال ال جی میتوان به تشخیص هوشمند ThinQ اشاره نمود که توسط این قابلیت میتوانید شرایط دستگاه خود را روی برنامه مورد مشاهده قرار داده و خطاهای ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را اصلاح نمایید.

سایر تنظیمات تنظیمات thinQ در یخچال هوشمند ال جی

1 . ویرایش نام دستگاه : توسط این گزینه میتوانید ، اسم دستگاه خود را طبق نام مورد نظر خود تغییر دهید تا درصورت وجود دستگاه های هم نام دچار اشتباه در شناسایی دستگاه خود نشوید.

2 . تنظیمات مکان : طبق این گزینه میتوانید موقعیت مکانی دستگاه خود را در برنامه ذخیره نمایید.

3 . تغییر شبکه اینترنت : از این تنظیمات میتوانید جهت اتصال به شبکه های مختلف اینترنت استفاده نمایید.

4 . نسخه نرم افزاری :  توسط این گزینه میتوانید آخرین نسخه نرم افزار را مورد بررسی و بروزرسانی قرار دهید.

5 . حذف محصول : از این گزینه جهت حذف دستگاه از طریق برنامه ThinQ  استفاده نمایید.

نتیجه گیری : امروزه با پیشرفته تکنولوژی طراحی و تولید لوازم خانگی بخصوص یخچال ها ، شما میتوانید به طرق مختلف شرایط نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید. به این ترتیب قبل از خرابی قطعات و به پایان رسیدن عمر مفید آن ها ، از شرایط فنی دستگاه خود مطلع خواهید شد. همانطور که در این مقاله از نمایندگی ال جی خواندیم، در حال حاضر بهترین نوع بررسی دستگاه های الجی استفاده از تنظیمات Smart ThinQ  توسط اتصال به اینترنت میباشد.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید