جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری
  • خانه
  • سوالات متداول
  • دلیل خالی شدن شارژ موبایل ال جی چیست؟ | ترفندهای جلوگیری از زود خالی شدن شارژ موبایل

دلیل خالی شدن شارژ موبایل ال جی چیست؟ | ترفندهای جلوگیری از زود خالی شدن شارژ موبایل

چرا شارژ موبایل خیلی سریع خالی می شود؟ جدا از اینکه خراب شدن باتری عاملی است که تاثیر مستقیمی در این جریان دارد اما عوامل دیگری هم هستند که دست به دست هم داده و موجب زود خالی شدن شارژ موبایل می شوند؛

که از مهم ترین آن ها می توان به استفاده از اپلیکیشن های بلااستفاده بر روی گوشی، استفاده از ویجت های بدرد نخور بر روی هوم اسکرین گوشی، فعال بودن قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش گوشی، فعال بودن قابلیت های وای فای، بلوتوث، GPS و … زمانی که به آن ها نیازی نداریم اشاره کرد. ادامه این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با عواملی که در زود خالی شدن شارژ باتری گوشی دست دارند آشنا شوید.

دلایل زود خالی شدن شارژ موبایل ال جی و نحوه برطرف کردن آن ها

  • داشتن اپلیکیشن های بلااستفاده روی گوشی

یکی از مهم ترین دلایلی که موجب زود خالی شدن شارژ موبایل ال جی می شود، داشتن اپلیکیشن های بلااستفاده روی گوشی است؛ که مانند انبار کردن لباس ها و وسایلی می ماند که هیچ وقت نه به آن ها نیاز خواهید داشت و نه از آن ها استفاده می کنید. از آن جایی که هر یک از اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی نصب هستند، با درگیر کردن پردازنده، موجب کاهش شارژ باتری موبایل می شوند، به شما پیشنهاد می کنیم اپلیکیشن هایی که هیچ استفاده ای از آن ها نمی کنید را از روی گوشی خود حذف کنید. مطمئن باشید این کار، مهم ترین کاری است که می توانید برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری گوشی خود انجام دهید.

خالی شدن شارژ موبایل ال جی
  • استفاده از ویجت های به درد نخور

روی هوم اسکرین گوشی همه ما پر شده است از ویجت های به درد نخور که برای دسترسی سریع تر بر روی هوم اسکرین قرار گرفته اند. هر یک از ویجت هایی که بر روی هوم اسکرین گوشی شما قرار دارند، شارژ باتری موبایل شما را مصرف می کنند و درنتیجه موجب زود خالی شدن شارژ موبایل شما می شوند. برای مثال ویجت وضعیت آب و هوا، هر بار که می خواهد اطلاعاتی را درخصوص وضعیت آب و هوا در اختیار شما بگذارد هم از اینترنت گوشی شما استفاده می کند و هم از GPS آن. به این دلیل خیلی زود شارژ باتری گوشی شما را خالی می کند. پس بهتر است همین الان از شر ویجت های بلااستفاده بر روی هوم اسکرین گوشی خود خلاص شوید.


  • فعال بودن قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش

یکی از بهترین قابلیت های گوشی های هوشمند، قابلیت تنظیم خودکار نور صفحه نمایش است که متناسب با نور محیط نور صفحه نمایش گوشی را تنظیم می کند تا به چشم های شما فشار وارد نشود. اما این قابلیت با تمامی مزیت هایی که دارد، خیلی زود شارژ باتری موبایل شما را خالی می کند. پس اگر نمی خواهید دائم با مشکل خالی شدن شارژ موبایل ال جی مواجه شوید، بهتر است این قابلیت را بر روی گوشی خود غیرفعال کنید.


  • فعال بودن وای فای، GPS، بلوتوث و … وقتی که به هیچ کدام نیازی ندارید

فعال بودن هر یک از قابلیت های پرکاربرد گوشی از وای فای گرفته تا GPS، بلوتوث، لوکیشن و … موجب می شود، حتی زمانی که از آن ها استفاده نمی کنید، CPU گوشی درگیر باشد و در پس زمینه شارژ باتری موبایل شما خیلی زود خالی شود. پس هر زمان که به هر یک از این قابلیت ها نیاز پیدا کردید، آن ها را فعال کرده و از آن ها استفاده کنید. در غیر این صورت اگر به آن ها نیازی نداشتید بهتر است برای جلوگیری از زود خالی شدن شارژ موبایل آن ها را غیر فعال نگه دارید.


  • استفاده از Live Wallpaper

Live Wallpaperها به عنوان تصاویری متحرک که موجب زیبایی چشم گیر پس زمینه گوشی می شوند، توسط خیلی از کاربران مورد استفاده قرار می گیرند؛ اما با وجود تمامی زیبایی که دارند، مصرف باتری موبایل را به صورت چشم گیری افزایش می دهند. بنابراین اگر شما هم بر روی گوشی خود از Live Wallpaper استفاده می کنید، بهتر است برای جلوگیری از زود خالی شدن شارژ موبایل خود بیخیال آن شوید.

5/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید