جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چطور ارور UE در ماشین لباسشویی LG را برطرف کنیم؟

ارورهایی که در ماشین های لباسشویی نمایش داده می شوند، همگی می توانند بیان کننده یک خطا یا بروز مشکل در این دستگاه ها باشند. از ارورها معمولا برای ردیابی مشکلات ماشین لباسشویی و رفع این مشکلات استفاده می شود. یکی از ارورهای رایج در ماشین لباسشویی ال جی، ارور UE است. خطای UE لباسشویی ال جی به چند دلیل مختلف رخ می دهد.

با دانستن دلایل بروز این خطا می توان از یک سری ترفندها جهت رفع این ارور استفاده کرد. گاهی اوقات این مشکل به راحتی برطرف می شود و گاهی نیز مشکل جدی تر است و به تعمیرات تخصصی لباسشویی ال جی نیاز است. در این مقاله می خواهیم به بررسی دلایل ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم و در ادامه نیز ترفندهای رفع این مشکل را معرفی کنیم.

ارور UE در ماشین لباسشویی

دلایل بروز ارور UE در ماشین لباسشویی ال جی چیست؟

چند دلیل مختلف می تواند دلیل بروز این خطا در ماشین لباسشویی های ال جی باشد. معمولا یکی از رایج ترین دلایل بروز خطای UE لباسشویی lg این است که میزان لباس هایی که در لباسشویی قرار داده شده است بسیار زیاد است. با سنگین شدن درام دستگاه و زیاد بودن حجم لباس هایی که در درام قرار داده شده است، ممکن است با این ارور مواجه شویم. از طرفی نیز اگر مقدار لباس ها بسیار زیاد باشد یا لباس هایی با قواره بسیار بزرگ در لباسشویی قرار داده شود، این ارور در دستگاه نمایش داده می شود. برای مثال معمولا به دنبال قرار دادن پتو در لباسشویی ممکن است این ارور نمایش داده شود.

از طرفی نیز گاهی برنامه درستی برای شست و شوی لباس ها انتخاب نمی شود و به همین دلیل دستگاه ارور می دهد. تمام این موارد به دنبال استفاده نادرست کاربر از لباسشویی است که موجب به هم خوردن تعادل آن می شود. به دنبال به هم خوردن تعادل نیز گاهی مشکلات دیگری در دستگاه به وجود می آید. در نهایت نیز ممکن است خرابی برخی قطعات اصلی لباسشویی مانند برد یا موتور لباسشویی دلیل بروز ارور UE در لباسشویی ال جی باشد.

روش های رفع ارور UE در ماشین لباسشویی lg

با توجه به این که دلیل بروز ارور UE در لباسشویی ال جی چیست، می توان از چند ترفند برای رفع ارور به وجود آمده استفاده کرد. در بیشتر مواقع اگر مشکل به دلیل استفاده نادرست کاربر و به هم خوردن تعادل دستگاه باشد، می توان از چند ترفند ساده برای رفع این ارور استفاده کرد. در نهایت نیز اگر خطای UE به دلیل خرابی قطعات لباسشویی باشد، برای رفع مشکل به تعمیرات تخصصی نیاز است. در ادامه برخی از بهترین ترفندهای موجود برای رفع این ارور را معرفی می کنیم.

قرار دادن اصولی لباس در لباسشویی

معمولا اصلی ترین دلیل بروز ارور UE در لباسشویی ال جی، قرار دادن نادرست لباس ها در ماشین لباسشویی است. به همین دلیل در اولین قدم برای رفع این مشکل باید لباس ها را به درستی و به صورت موزون در لباسشویی قرار داد. اگر لباس ها در حجم بالایی در لباسشویی قرار داده شده است، بهتر است میزان و حجم لباس ها را کم کرده و بر اساس ظرفیت لباسشویی لباس ها را در آن قرار دهید. از طرفی نیز مطمئن شوید که لباس ها به صورت موزون در لباسشویی قرار گرفته اند و در یک سمت ماشین لباس های سنگین تر جمع نشده باشد.

برای این منظور بهتر است لباس ها را یکی یکی و به صورت مجزا در لباسشویی قرار دهید تا لباس ها به صورت یکپارچه در درام دستگاه توزیع شوند. سعی کنید تا جای ممکن پتو یا لباس های بسیار سنگین و قواره دار را در لباسشویی قرار ندهید یا این که آنها را با هم و به صورت یک جا در دستگاه نگذارید. استفاده از برنامه های درست شست و شو گزینه دیگری است که باید برای رفع خطای UE لباسشویی ال جی مد نظر قرار داد.

تراز کردن لباسشویی

می توان گفت که اصلی ترین دلیل بروز ارور UE در لباسشویی ال جی، عدم تعادل دستگاه است. به هم خوردن تعادل لباسشویی از یک سو به دلیل استفاده نادرست از لباسشویی است و از طرفی نیز به دلیل تراز نبودن آن است. از این رو یکی از ترفندها یا راه حل های موجود جهت رفع این خطا، تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی است. معمولا اگر لباسشویی تراز نباشد دستگاه در زمان شست و شو و خصوصا در زمان خشک کردن لباس ها به شدت تکان می خورد و صدای بسیار شدیدی دارد.

از این رو برای رفع این ارور باید ماشین لباسشویی را تراز کرد. لباسشویی را روی یک تخته سه لا قرار داده و در زیر پایه های کوتاه تر آن یک تکه کاغذ یا کارتن قرار دهید. از پیچ های پایه ها برای تنظیم کردن ارتفاع پایه های لباسشویی استفاده کرده و آنها را در یک سطح قرار دهید. در صورت نیاز هم پایه های پلاستیکی ماشین لباسشویی را تعویض کنید.

تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی

کمک فنرها در ماشین های لباسشویی به منظور کنترل تکان های دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. آنها از تکان خوردن بیش از حد لباسشویی جلوگیری کرده و تکان های شدید آن را خنثی می کنند. در نتیجه اگر این کمک فنرها خراب شوند، تعادل ماشین لباسشویی به هم می خورد. حتی خرابی کمک فنر می تواند موجب خرابی سایر قطعات نیز شود.

به دنبال خرابی کمک فنر دستگاه تعادل خود را از دست می دهد و به شدت می لرزد. این لرزش ها می توانند موجب نمایش ارور UE در لباسشویی ال جی شوند. به این ترتیب برای رفع این ارور باید این قطعه را بررسی و عیب یابی کرد و در صورت خرابی آن را تعمیر و تعویض کرد. با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی های ال جی می توان با تعمیر و تعویض کمک فنر این ارور را برطرف کرد.

تعمیر و تعویض قطعات فرسوده

در یک ماشین لباسشویی قطعات مختلفی قرار دارد که هریک طول عمر مشخصی دارند. گاهی اوقات این قطعات فرسوده می شوند و به دنبال استهلاک آنها، تعادل و ترازی لباسشویی نیز به هم می خورد و روی هم رفته عملکرد آن تحت تاثیر قرار می گیرد. از این رو باید با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر، مشکلات دستگاه را عیب یابی کرده و در صورت فرسودگی قطعات، آنها را تعمیر و تعویض کرد.

تعمیر و تعویض برد لباسشویی ال جی

اگر برد لباسشویی خراب شود، نیز ارور UE در لباسشویی ال جی نمایش داده می شود. برد که موظف به کنترل فعالیت سایر قطعات است، در صورت خرابی عملکرد دستگاه به هم می ریزد. در نتیجه باید برای رفع خطای UE لباسشویی ال جی این قطعه را بررسی و عیب یابی کرد. بررسی و عیب یابی این قطعه کار بسیار تخصصی است و باید حتما آن را به کارشناسان مجرب در این حوزه سپرد. خصوصا این که شاید تشخیص ارتباط بین خرابی برد و بروز پیغام UE در لباسشویی lg برای هر تعمیرکاری کار آسانی نباشد.

 در نتیجه باید با مراجعه به یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر از تعمیرکاران مجرب برای عیب یابی و رفع مشکل دستگاه کمک گرفت. نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز تخصصی در زمینه تعمیر محصولات این برند، می تواند یک مرکز معتبر برای رفع مشکلات مختلف لباسشویی های ال جی از جمله ارور UE باشد.

5/5 (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید