جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

برد پاور تلویزیون ال جی

برد پاور تلویزیون ال جی، انرژی مورد نیاز قطعات دیگر این دستگاه را تامین می کند. در واقع این قطعه، برق AC را به ولتاژ استاندارد تلویزیون تبدیل می کند. ولتاژ برق پس از عبور از برد پاور تلویزیون lg، به صورت خودکار تبدیل به 5 ولت یا 3.3 ولت یا هر دو می شود تا قطعات از آن استفاده کنند.

این قطعه از چندین ترانزیستور، خازن، دیود و مقاومت تشکیل شده است. در ادامه این مقاله، شما را با عملکرد برد پاور تلویزیون ال جی، علائم خرابی این قطعه و نحوه تعمیر آن آشنا می کنیم. اگر متوجه شدید ایراد تلویزیون شما از برد پاور است، می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تعمیرات تلویزیون با نمایندگی ال جی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

علائم سوختن پاور تلویزیون ال جی

مهم ترین نشانه خرابی و سوختن پاور تلویزیون lg و دیگر برندها، روشن نشدن دستگاه است. علامت دیگر خرابی این قطعه این است که پس از روشن کردن تلویزیون، هیچ تصویری  نمایش داده نشده و صدا هم پخش نمی شود. همچنین اگر چراغ  پاور تلویزیون روشن شد و شروع به چشمک زدن کرد، اما تصویری را مشاهده نکردید، به احتمال زیاد باید به فکر تعمیر یا تعویض برد پاور تلویزیون ال جی خود باشید.

حتی اگر بعد از روشن کردن تلویزیون صدای آن را می شنوید، اما تصویری نمایش داده نمی شود و یا اگر تصویر با مشکل و خطوط غیر معمول نمایش داده می شود، احتمال آسیب دیدگی پاور وجود دارد. محو شدن و یا تصویر ضعیف و یا دیر روشن شدن تلویزیون هم دیگر علائم سوختن این قطعه هستند.

دلایل از کار افتادن برد پاور تلویزیون lg

دلیل اصلی خرابی و سوختن برد پاور تلویزیون ال جی، نوسانات برق است. این قطعه، ولتاژ برق وارد شده به تلویزیون را به ولتاژ استاندارد تبدیل می کند. اگر برق نوسان داشته باشد، اولین قطعه ای که در معرض خطر قرار می گیرد، پاور است. این نوسانات ممکن است به علت وجود نقص در سیم کشی داخلی ساختمان، استفاده تعداد زیادی دستگاه برقی از یک پریز، و یا نوسانات شبکه برق رخ دهد. این در حالی است که تنها با استفاده از محافظ یا نوسان گیر برق، یا قرار دادن فیوز مناسب در مسیر پریز متصل به تلویزیون، تا حد زیادی  از بروز چنین نوسانات و مشکلاتی پیشگیری خواهید کرد.

تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی

برد پاور یک قطعه الکترونیکی است و در اثر عوامل مختلفی ممکن است دچار مشکل شده و از کار بیفتد. روشن نشدن تلویزیون، خاموش و روشن شدن ناگهانی دستگاه، چشمک زدن چراغ ال ای دی و دیر روشن شدن تلویزیون از نشانه خرابی برد پاور می باشند. معمولاً برد پاور را می توان تعمیر کرد چراکه قطعات مورد استفاده در آن، قطعات عمومی یا اصطلاحاً general هستند و با تعویض هر یک از آنها، مشکل برد برطرف می شود.

برای تعمیر برد پاور تلویزیون ال جی لازم است این قطعه توسط متخصصان فنی مورد بازبینی قرار بگیرد. آنان با اندازه گیری ولتاژهای خروجی برد پاور، ابتدا بخش آسیب دیده را شناسایی کرده سپس اقدام به تعمیر برد پاور می کنند. برای تعمیر برد پاور می توانید به نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی در تهران مراجعه کنید.

تعویض برد پاور تلویزیون ال جی

واقعیت این است که همیشه امکان تعمیر منبع تغذیه تلویزیون ال جی وجود ندارد و گاهی آسیب وارد شده به برد به حدی است که تنها راه حل رفع مشکلات تلویزیون، تعویض برد پاور می باشد. در تعویض برد پاور تلویزیون ال جی، باید توجه داشت که بسته به نوع و مدل دستگاه، باید برد پاور سازگار با دستگاه جایگزین برد معیوب شود.

منبع تغذیه غیراستاندارد می تواند به بخش های مختلف دستگاه آسیب زده و هزینه های چندبرابری برای کاربر رقم بزند. تعویض برد پاور حتماً باید در مراکز معتبر و توسط تکنسین های باتجربه انجام شود.

تعویض برد پاور تلویزیون ال جی

قیمت منبع تغذیه تلویزیون ال جی

قیمت برد پاور تلویزیون ال جی باتوجه به مدل دستگاه متفاوت می باشد. اما به طور کلی نسبت به ارزش تمام شده تلویزیون، قیمت برد پاور به مراتب کمتر از قطعات دیگری همچون مین برد و پنل می باشد. البته توجه داشته باشید، امروزه در بازار لوازم الکترونیکی، قطعات غیراصلی و تقلبی نیز وجود دارند که با قیمت پایین تری عرضه می شوند. برخی از افراد سودجو، برد پاور تقلبی و نامرغوب را با قیمت پایین تری به مشتری می فروشند در حالی که این نوع قطعه از استاندارد مناسبی برخوردار نیست. بنابراین منطقی است که برای خرید و تعویض منبع تغذیه تلویزیون ال جی به مراکز معتبر و رسمی ال جی مراجعه کرد.

نمایندگی تلویزیون ال جی

نمایندگی ال جی، ارائه دهنده خدمات فروش، پس از فروش و تعمیر تلویزیون ال جی می باشد. این مرکز با دارا بودن چندین شعبه در تهران، کرج و شهرستان ها، خدماتی باکیفیت و استاندارد به هموطنان گرامی عرضه می دارد. فروش و عرضه انواع تلویزیون ال جی در بخش فروشگاهی این مرکز انجام شده و متقاضیان خرید تلویزیون می توانند، دستگاه مورد نظر خود را با شرایط استثنایی در این فروشگاه خریداری نمایند.

همچنین در بخش تعمیرات تلویزیون نیز، تعمیر انواع تلویزیون های ال جی صورت می گیرد. این بخش، تخصصی ترین بخش نمایندگی ال جی می باشد که با کادری متخصص و مجرب، تعمیرات تلویزیون ال جی را برای کاربران گرامی انجام می دهد. شایان ذکر است که این نمایندگی در فرآیند تعمیر تلویزیون، چنانچه نیاز به تعویض قطعات باشد از قطعات اصلی و فابریک استفاده می کند. برای دریافت خدمات مورد نیاز خود کافی است با شماره تلفن این مرکز تماس بگیرید.

3.8/5 (6 امتیاز)