جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

توقف خط تولید گوشی ال جی در کره

طبق گزارش هایی که اخیرا در برخی رسانه ها منتشر شده، به نظر می آید که کمپانی ال جی، قصد دارد خط تولید گوشی ال جی را در کشور کره به طور کلی متوقف کند. ظاهرا قصد غول بزرگ کره ای عملیات بهسازی و بهبود روند کسب و کار اعلام شده. با توجه به بروز افت های اخیر فروش گوشی های ال جی و عقب ماندن این کمپانی از رقیب سنتی و سرسخت خود یعنی سامسونگ، گفته شده به زودی قرار است خط تولید این گوشی ها از کره به واحدی بزرگ و صنعتی تر در ویتنام منتقل شود.

هر چند به جزییات بیشتری در این ارتباط اشاره نشده و منبع ما اطلاعاتی ست که به نقل از مدیران این مجموعه در خبرگزاری رویترز منتشر شده اما گمانه زنی ها از پایین آوردن هزینه های تولید گوشی های ال جی، پس از شکست های اخیر، با هدف جبران ضرر و زیان و سوددهی بیشتر حکایت دارد. چرا که  افزودن قیمت گوشی های ال جی گزینه ای غیر منطقی تلقی میشد.

خط تولید گوشی ال جی

سرنوشت تولید گوشی ال جی در دست کیست؟

شاید کمتر کسی انتطار این را داشت که سایر گوشی های اندرویدی با عملکرد بالاتر باتری و دوربین و کارایی ساده تر، نسبت به گوشی های ال جی پیشی بگیرند. اما نمیتوان انکار کرد که ال جی همچنان، بازار مشتریان وفادار کره ای خود را در اختیار دارد و هنوز هم در بین مردم امریکا به عنوان گزینه ی خرید قوی بعد از آیفون و سامسونگ در نظر گرفته میشود.

با تمام این تفاسیر بسیاری از کارشناسان و منتقدان بر این نظرند که این اقدام ممکن است به منزله ی پایانی تلخ برای تولید گوشی ال جی تلقی شود. همانطور که برند های زیادی با عقب ماندن از عرصه ی رقابت و انتقال خط تولیدشان به کشوری ارزان تر، به تدریج دچار رکود شدند و رفته رفته از حافظه ی مشتریان و کاربران خود خارج شدند. به هر حال آن چه که از دست مدیران این مجموعه ی عظیم برای نجات گوشی های خود، بر می آید، تمرکز قوی تر بر روی نمونه های پرچم دار و قدرتمند ال جی میباشد تا شاید سرنوشت این گوشی ها، تلخ تمام نشود.

3/5 (2 امتیاز)